Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

Doleris patiria spaudimą, brangsta nafta ir žaliavos

Nežiūrint į ženklią dolerio korekciją penktadienį, naująją savaitę JAV valiuta pradėjo kritimu praktiškai su visomis valiutų poromis. Ypač ryškus dolerio kritimas pastebimas santykyje su žaliavų valiutomis (AUD, CAD, NZD). Žaliavos įgijo paklausą, kai Rusija ir Saudo Arabija sutarė pratęsti susitarimą dėl naftos gavybos apribojimo iki kitų metų kovo mėnesio. Po šių naujienų, biržose įvyko apsisukimas į augimo pusę, net ignoruojant nepasiteisinusią Kinijos statistiką. Būtent dėl šių priežasčių Forex rinkoje pinga doleris. Dolerio indeksas (DXY) praėjusią savaitę užsidarė žemiau 200 dienų slankiojo vidurkio ir krenta toliau.

EURUSD

Dolerio silpnumu gerai naudojasi ir svarbiausia valiutų pora EURUSD, kuri praėjusią savaitę sugrįžo aukščiau 1.09, nepasiekusi 200 SMA palaikymo ir tęsia augimą link 1.10. Buliai dabar turi visas galimybes pabandyti patestuoti pasipriešinimą 1.1020 zonoje (gegužės 8 d. maksimumas).

USDJPY

Valiutų pora doleris/jena nuo pat ryto demonstruoja pozityvumą, atsispirdama nuo 113 lygio palaikymo. Gali būti, kad tai bus eilinis bulių bandymas įsitvirtinti aukščiau 115, kas porai nepavyko praėjusią savaitę. Dabar, po taktinio atsitraukimo, buliai turi daugiau šansų paimti šį lygį, kurio nepavyko įveikti nuo antrosios sausio mėnesio pusės.

AUDUSD, USDCAD

Dėl JAV dolerio patiriamo spaudimo, Kanados ir Australijos valiutos, kurios yra labai priklausomos nuo žaliavų paklausos, ryškiai revanšuojasi. USDCAD jau nuo ryto atnaujino balandžio pabaigos minimumus ir nusileido į 1.3600 zoną. Tuo tarpu AUDUSD vėl bando įsitvirtinti aukščiau 0.74 zonos, kas nepavyko praėjusią savaitę.

Svarbūs įvykiai rytoj:

11.30 val. Anglijos vartotojų kainų indeksas (prognozė teigiama)

12.00 val. ES BVP duomenys (prognozė neutrali)

15.30 val. JAV leidimai statyboms (prognozė teigiama)

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x