Šeštadienis, 15 birželio, 2024

Forex analitika balandžio 23 – 27 d. savaitei

Praėjusią savaitę dominavo JAV doleris, kurio indeksas pasiekė balandžio pradžios maksimumus ir viršutinį pasipriešinimo lygį 90.50. Praktiškai visos pagrindinės valiutų patyrė kritimą dolerio atžvilgiu, kurį dar sustiprino atskiros fundamentinės šalių naujienos.

EURUSD

Valiutų pora EURUSD tęsia prekybą koridoriumi, penktadienį nukrisdama į minimumus 1.2250, po to kai Bloomberg pranešė apie tai, kad ECB atstovai gali atidėti visus sprendimus dėl kiekybinės QE švelninimo programos iki liepos mėn. dėl dabartinės situacijos ekonomikoje ir išorinėje prekyboje.

Tačiau kiek vėliau Reuters pranešė, kad paskutiniai silpni euro zonos duomenys nesulėtins ECB politikos normalizacijos tempų, o kiekybinio švelninimo programa bus užbaigta iki šių metų pabaigos.

Reaguodama į šiuos komentarus, EURUSD lengviau atsikvepė ir apsisuko link 1.23.

GBPUSD

Vienas didesnių praėjusios savaitės kritimo lyderių buvo svaras, kuris krito ne tik dolerio stiprėjimo fone, tačiau ir po Anglijos banko vadovo Carney užuominų, kad gegužės mėnesį svaro palūkanos gali būti paliktos esamame lygyje. Carney pripažino, kad paskutinė Britanijos ekonominė statistika (infliacija ir mažmeniniai pardavimai) nėra patenkinama ir priminė, kad be gegužės mėnesio posėdžio, šiais metais bus ir kitų posėdžių, kuriuose gali būti priimti kažkokie sprendimai dėl monetarinės politikos.

Be to, paprastai “sakališkasis” Anglijos banko narys Michael Saunders taip pat pažėrė “balandiškų” komentarų svaro palūkanų tema.

Tai privertė rinką stipriai suabejoti tuo, kad reguliatorius yra pasiruošęs palūkanų kėlimui jau sekančiame mėnesyje. GBPUSD nukrito ir šiuo metu yra netoli psichologinio lygio 1.4000. Jeigu lygis bus pramuštas, galima bus tikėtis tolimesnio kritimo link 1.3800.

BTCUSD

Kriptovaliuta Bitcoin demonstruoja pozityvias nuotaikas, šeštadienį testuodama $9 000 lygį. Šis naujas bulių impulsas gali būti rezultatas to, kad kriptovaliutų rinkos patyrė spaudimą dėl JAV mokesčių sezono, o dabar, kai jis baigėsi, vėl gali būti stebimas kilimas.

Pradedant nuo balandžio 12 d., bitkoinas išėjo iš $6 500-$7 000 diapazono ir jo kursas stabiliai didėja. Šiuo metu kriptovaliuta testuoja $9,000 lygį, o jos rinkos kapitalizacija padidėjo beveik 40% nuo balandžio minimumų.

Svarbios naujienos kitą savaitę:

Ketvirtadienį: 14:45 val. ECB posėdis ir spaudos konferencija;

15.30 val. JAV pradinės paraiškos dėl bedarbystės pašalpų, Prekybos balansas, Ilgalaikių prekių pardavimai.

Penktadienį: 5:00 val. Japonijos banko posėdis ir spaudos konferencija,

11.00 val. Vokietijos darbo rinkos statistika;

15.30 val. JAV infliacijos statistika;

17.00 val. Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,414SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x