Ketvirtadienis, 13 birželio, 2024

Forex rinkos analitika 2015-11-01 d.

Praėjusią savaitę, spalio 28 d. FRS priėmė sprendimą palikti JAV dolerio palūkanų normą rekordinėse žemumose, tačiau lydintis pareiškimo tonas tapo daug karingesnis. Komitetas nieko nesakė apie “pasaulinės ekonomikos pavojingumą”, taip pat pareiškė, kad “mąsto apie palūkanos normos pakėlimą kitą posėdį”. Tokiu būdu, FRS paliko viltį, kad politikos griežtinimas galimas dar ir šiais metais (gruodžio 16 d.).

Kaip į tai reagavo rinkos? Su nepasitikėjimu. Ateities sandorių (futures) rinkose ši tikimybę yra vertinama mažiau kaip 50 %, o štai kovo kontraktuose jį vertinama apie 70 %. Ko trūksta investuotojams, kodėl yra toks nepasitikėjimas? Trūksta stiprios statistikos iš JAV. Praėjusią savaitę Jungtinių Valstijų BVP už 3 ketvirtį ūgtelėjo 1.5 % per 3 mėnesius, kaip 2 ketvirčio rezultatas buvo beveik 4%. Gera naujiena buvo vartotojų išlaidų augimo tempai – būtent ant šie rodikliai yra JAV ekonomikos aktyvumas.

jav bvp

Ateinančią savaitę JAV doleris turi potencialo stiprėti, tačiau viskas priklausys nuo ekonominės statistikos. Kitą savaitę pranešimus skaitys nemažai FRS narių, kurių pasirodymai yra išmėtyti per visą savaitę, pažiūrėsim, kokie bus jų komentarai.

Laukiamiausia savaitės publikacija bus penktadienį  – JAV bedarystės statistika (Unemployment Rate) bei darbo vietos ne ūkio sektoriuje už spalio mėnesį (Non Farm Payrolls). Priminsime, kad rugsėjo mėnesį naujų darbo vietų buvo tik 142 tūkst., būtent ši naujiena pakirto JAV ekonomikos pozityvumą. Be abejo, NFP pagerėjimas spalį būtų puiki naujiena JAV doleriui. Prognozuojama – 180 tūkst. naujų darbo vietų.

EUR/USD

Griežtesnio tono FRS posėdžio komentarai stumtelėjo populiariausią valiutų porą EUR/USD žemyn, link 1.09 – rugpūčio pradžios minimumų. Statistika, publikuota euro zonoje paskutinę savaitę pasirodė itin silpna, išskyrus infliacijos rodiklius už spalio mėnesį, kurie pagerėjo ir tuo palaikė eurą.

euro zona ecb bankas mario draghi

Sekančią savaitę atkreipkite dėmesį į ECB vadovo M. Draghi pasirodymą antradienį bei ES ekonomikos prognozavimą ketvirtadienį. Draghi gali pažerti naujų komentarų apie reguliatoriaus planus. Be to, nepraleiskite naujienų iš JAV: Janet Yellen kalbės trečiadienį, o penktadienį, 15.30 val. bus publikuojamas NFP, kas garantuotai turėtų pakratyti rinką.

Rinkos vis dar tiki, kad ECB gali eilinį kartą švelninti savo monetarinę politiką sekančiame posėdyje gruodžio mėnesį arba metų pradžioje. Panašūs pareiškimai darys spaudimą vieningai valiutai, ir EUR/USD korekcija bus sudėtinga. Tikėtina, kad korekcijos į viršų bus silpnos, ypač ties pasipriešinimais 1.11, 1.12 ir 1.1250 zonose.

EURUSDDaily

Palaikymas šiuo metu yra 1.09 ir 1.08 zonose, o žemiau šių lygių tik 1.05 zonoje. Be to, D1 grafike susiformavo Pin-baro modelis, todėl tikėtina, kad pora tęs kritimą pagal trendą žemyn. Rekomenduojami pardavimo sandoriai pagal modelį arba poros pakilimuose.

GBP/USD

GBPUSDDaily

Valiutų poros GBP/USD grafike išlieka nemažas volatilumas. Po FRS posėdžio, pora smuktelėjo žemiau 1.5250, tačiau buliai sugebėjo grąžinti praradimus jau antradienį. Ketvirtadienį buvo suformuotas bulių Išorinis baras, po kurio pora sugrįžo aukščiau 1.5400. Sekantis stiprus pasipriešinimas yra 1.5500. Tikėtina, kad nuo šių lygių pora gali eilinį kartą atšokti ir apsisukti žemyn, link 1.5250.

Kitos savaitės pradžioje lauksime PMI indeksų bloko. Volatilumas gali išaugti savaitės pabaigoje: ketvirtadienį vyks Anglijos banko posėdis, taip pat bus publikuojama ataskaita apie infliaciją. Pagal paskutinius duomenis, metinė infliacinė tikimybė Anglijoje mažėja. Svaro palūkanos kėlimas mažai tikėtinas 2015 metais, todėl svaras gali sunkiai stiprėti dolerio atžvilgiu. Be abejo, šiai valiutų porai įtakos turės ir NFP statistika penktadienį.

USD/JPY

Savo antrajame spalio mėnesio posėdyje, Japonijos bankas nesiėmė monetarinės politikos didinimo veiksmų. Būtent todėl didelio šuolio aukštyn mes neišvydome, JAV doleris buvo apribotas 121.50 pasipriešinimu.

Nežiūrint to, vėliau sekę USD/JPY pardavimai irgi nebuvo globalūs. Dauguma rinkos dalyvių laukia, kad Japonijos bankas netolimoje ateityje vykdys politikos švelninimą, tikėtinai, šių metų pabaigoje arba 2016 metų pradžioje.

Iš esmės, Japonija susiduria su defliacijos problemomis: bazinės vartotojų kainos krenta antrą mėnesį iš eilės. Tuo pat metu, Japonijos bankas jau pradėjo pirkti iš rinkos didelius obligacijų kiekius ir kelia kainas, todėl naujas politikos švelninimas būtų rizikingesnis šalies finansiniam stabilumui. Pati jena šiuo metu yra gana komfortiškuose lygiuose Japonijos bankui. Dėka naujų FRS prognozių dėl palūkanos kėlimo, valiutų pora USD/JPY turėtų išsaugoti pozityvų toną. Bendrai paėmus, nežiūrint į ekonomines problemas Japonijoje, centrinis bankas gali taikyti “išlaukimo” strategiją ir nekeisti esamos politikos. O tai reiškia, kad pora USD/JPY iš mūsų matomo diapazono niekur toli nenukeliaus.

USDJPYDaily

Trumpalaikėje perspektyvoje, valiutų pora USD/JPY gali pajusti negatyvumą dėl investuotojų apetito rizikoms. Pirmadienį ryte bus publikuojamas blokas svarbių pranešimų iš Kinijos. Jei gamybos PMI indeksas bus prastesnis, tai galėtų padidinti jenos paklausą, kaip valiutos – “slėptuvės”. Be to, sekite naujienas ir iš JAV: kartu su nuotaikomis rizikai, jos bus pagrindinis katalizatorius USD/JPY judėjime ateinančią savaitę.

Techniškai, tikėtinas nemažas volatilumas. Palaikymo lygiai 120.00, 119.60 ir 118.00. Pasipriešinimas matomas 121.00, 121.80 ir 122.50.

Sėkmingos prekybos!

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,412SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x