Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

Forex rinkos apžvalga kitai savaitei, liepos 25-31 d.

JAV doleris praėjusią savaitę baigė pozityviai, penktadienį vėl buvo publikuota gera statistika, kuri pratęsė stiprios statistikos seriją, vykusią pastaruoju metu. Tai rodo, kad amerikiečių ekonomika iš tikrųjų yra artima prie pilno užimtumo, vadinasi, palaiko pati save ir nereikalauja kažkokios papildomos pagalbos iš valstybės. Jeigu šios tendencijos tęsis, FRS greituoju metu teks paskubėti su monetarinės politikos griežtinimu, kadangi spaudimas kainų augimui tik didės.

JAV dolerio indeksas (krepšelis su 6 pagrindinėmis valiutomis)  penktadienį baigė pakilimu ir pasiekė kovo mėnesio maksimumus. Ryškus trendas į viršų.

Dabar valiutų prekiautojai ir investuotojai  ruošiasi artėjantiems JAV ir Japonijos bankų posėdžiams – dviejų dienų FRS posėdis pasibaigs liepos 27 d., o Japonijos banko – 29 d. Investuotojai laukia, kad reguliatorių sprendimai dėl monetarinės politikos skirsis: amerikiečių centrinis bankas gali signalizuoti rinkoms, kad greitu metu jam gali tekti griežtinti monetarinę politiką, tuo tarpu japoniškasis, atvirkščiai, turi susilpninti ją jau kitą savaitę. Tai daro spaudimą japoniškai valiutai, o amerikietišką, atvirkščiai, stumia į viršų prieš kitus konkurentus (kalbant apie USD/JPY – ten vyksta techninė korekcija).

Analitikai tikisi tolimesnio JAV dolerio stiprėjimo. “Dabar mes laukiame, kad euras santykyje su doleriu bus prekiaujamas 1.07 zonoje iki trečiojo ketvirčio pabaigos. Kalbant apie jeną, mes manome, kad santykyje su doleriu bus pasiektos 111 jenos už dolerį, kadangi FRS palūkanų kėlimas kontrastuos su ECB ir Japonijos banku, o tai tik stiprins JAV valiutą” – rašo BNP Paribas analitikai.

Kitą savaitę ekonominis kalendorius bus gana įdomus, atkreiptinas dėmesys į šias naujienas: antradienį – Vartotojų pasitikėjimo indeksas ir naujų namų pardavimai JAV; trečiadienį  – JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai ir FED susirinkimas (21 val.), ketvirtadienį – pradinės paraiškos dėl bedarbystės ir prekių prekybos balansas; penktadienį – Reuters ir Mičigano universiteto rengiamas vartotojų pasitikėjimo indeksas.

EUR/USD

EURUSDDaily

Valiutų pora EUR/USD nusileido penktadienį, tačiau tęsia prekybą diapazono ribose netoli 1.10, bet čia daugiau dominuoja, žinoma, meškos. Porai negatyvumo pridėjo praėjusį ketvirtadienį vykusio ECB posėdžio komentarai, kad bankui reikia daugiau informacijos dėl naujų priemonių, kadangi euro zonos ekonomika gana stabili po referendumo. Po reakcijos į ECB sprendimą, pora atsidūrė konsolidacijos fazėje, tačiau meškų spaudimas buvo didesnis.

Penktadienio statistika suteikė palaikymo JAV doleriui – PMI gamybos sektoriuje už liepos mėnesį išėjo 52,9 prieš 51,6.

USD/JPY

USDJPYDaily

Valiutų poros USD/JPY grafike vyrauja bulių trendas, pora prekiaujama ties 106 lygiu ir šiuo metu vyksta grynai techninė korekcija, po kurios tikėtinai pora tęs kilimą į viršų toliau.

Atkreiptinas dėmesys, kad penktadienį, 4.00 val Lietuvos laiku, Japonijoje vyks Japonijos banko posėdis, kur bus svarstoma jenos palūkanų norma ir bendra ekonominės situacija šalyje. Prieš tai pasirodys pluoštas įvairios vidutinio reikšmingumo statistikos iš Japonijos.

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x