Ketvirtadienis, 13 birželio, 2024

Forex rinkos apžvalga kitai savaitei, rugpjūčio 1-5 d.

Matyt, verta sutikti su tais,kurie kalbėjo, kad FRS žino daugiau už kitus, įskaitant pasakytus žodžius apie rizikas per trečiadienio posėdį ir neduodant rinkoms jokių aiškių komentarų dėl apytikslių orientyrų sekančiam palūkanų kėlimui. Antrojo ketvirčio ekonomikos augimo rezultatai aiškiai nesiderina su ta statistika, kurią mes matėme iš atskirų ataskaitų liepos mėnesį. Žodžiu, JAV doleris nukrito dėl reakcijos į silpnus BVP duomenis, kurie buvo paskelbti penktadienį.

Antrajame ketvirtyje JAV BVP išaugo tik 1,2%, tuo tarpu, kai ekonominstai laukė 2.6% augimo. Pirmajame ketvirtyje BVP buvo 0,8%, kai laukiama buvo 1,1%. JAV BVP augimas išlieka žemiau 2% per pastaruosius 3 mėnesius iš eilės. Šie duomenys, be abejo, privers FRS vėl peržiūrėti savo planus dėl palūkanų kėlimo ir greičiausiai tokia galimybė bus tik gruodžio mėnesį. Pasak FedWatch, ši tikimybė nukrito iki 37%.

Taip pat šiame ketvirtyje stipriai išaugo ir vartojimo išlaidos. Asmeninis vartojimas, kuriam tenka daugiau 2/3 BVP, išaugo 4,2%, ir tai tapo didžiausiu augimo tempu nuo 2014 m. pabaigos. Išlaidos pekėms padidėjo 6,8%, o paslaugoms ant 3%.

JAV dolerio indeksas nukrito iki 95.50, praktiškai iki trendo kanalo apatinės ribos (birželio 23 d.) ir horizontalaus 95.50 lygio. Kritimas nemažas ir tokia situacija atrodo gan grėsminga JAV valiutai, jei palaikymas neatlaikys, sekantys palaikymo lygiai yra 93.50.

FOMC posėdžio nusivylimas suteikė gerą impulsą dolerio susilpnėjimui, grąžindamas valiutų pora EUR/USD link 1.1050, o po penktadieninės statistikos – link 1.12 zonos. Čia bulių puolimas buvo sustabdytas, tačiau pardavimo bandymai atrodo labai apriboti, ir pasak dilerių, sudaro neblogas galimybes naujiems pirkėjams. Dileriai neatmeta tikimybės, kad spekuliantai gali išnaudoti likvidumo sumažėjimą ir pabandyti išmušti stopus aukščiau 1.12, nors taip pat tai gali būti ir pelno fiksavimas prieš savaitgalį ir mėnesio pabaigą.

EURUSDDaily

Valiutų pora EUR/USD turi visus šansus vystyti kilimo dinamiką toliau, tyačiau jai būtina sugrįžti aukščiau 1.12. Silpnas JAV BVP nuvylė investuotojus, tačiau iš esmės tai išankstinė statistika, o ankstesti JAV duomenys nebuvo silpni.

Kalbant apie eurą, euro zonos CPI, kuris viršijo analitikų prognozes, rinka praktiškai ignoravo, palikdama viską USD statistikos dinamikai.Tokia situacija, kai rinka “atidirba” tik USD naujienas, jau pastebima keletą savaičių iš eilės, todėl tendencija gali išlikti.

Kitą savaitę bus vėl nemažai statistikos iš JAV: pramoninis ir nepramoninis PMI indeksai iš ISM (pirmadienį ir trečiadienį), darbo rinkos statistika pagal ADP versiją (trečiadienį), pradinės paraiškos bedarbystės pašalpoms (ketvirtadienį), o penktadienį – bebarbystės statistika ir darbo vietų kiekis ne žemės ūkio sektoriuje (Nonfarm Payrolls).

Techniškai, dabar kamuolys perėjo į bulių pusę – slankieji vidurkiai ruošiasi persikirtimui, o senasis 1.1100 palaikymo lygis atrodo gana tolokai, todėl jei tolimesnė JAV statistika bus prasta, tikėtinai, kad pora kils ir toliau.

USD/JPY

Japonijos bankas pasiuntė jeną link naujų maksimumų, penktadienį paskelbdamas kuklų monetarinės politikos švelninimą. Šis kuklumas nuvylė investuotojus, kurie tikėjosi labiau radikalių stimuliavimo priemonių. Buvo paskelbtas palyginti mažas aktyvų pirkimas, palūkanų norma pakeista nebuvo, ji išliko -0,1%.”Japonijos banko sprendimas nepateisino rinkos lūkesčių. Nežiūrint į tai, kad Kuroda leido suprasti, kad gali vykti švelninimas po rugsėjo posėdžio rezultatų, iš esmės, rinkos yra nusivylusios” – sako azijos rinkų tyrimų vadovas ANZ Huna Go.

Japonijos bankas, penktadienį pasibaigusio posėdžio metu pagerino Japonijos ekonomikos augimo prognozes sekantiems finansiniams metams, tačiau sumažino infliacines prognozes.

USDJPYDaily

Japonijos jena penktadienį pabrango daugiau nei 300 punktais, tačiau prie to, be abejo, prisidėjo prasta JAV BVP statistika, kuri pasirodė jau po Japonijos banko spaudos konferencijos ir sustiprino impulsą. Akivaizdu, kad tokia situacija itin nepatiks Japonijos vyriausybei, kuri pažadėjo dėmesingai sekti situaciją valiutų rinkose. Įdomu, kokie pareiškimai seks dabar.

Techniškai, jenos dolerio grafike vyksta slankiųjų vidurkių persikirtimas, kurie rodo meškų trendo apsisukimą. Sekantis svarbus palaikymas yra liepos 8 d. minimumas

Kad jena brangsta dėl investuotojų nenoro rizikuoti, parodo ir aukso kilimas. Logiška, nes auksas, kaip ir jena, yra “saugūs” investavimo instrumentai.

XAUUSDDaily

XAU/USD grafike matome, kad auksas liepos mėnesį konsolidavosi ties 1312 lygiu, suformuodamas šioje vietoje palaikymą. Jei situacija dėl USD blogės, auksas tikėtinai kils toliau ir bandys testuoti naujus maksimumus link 1375 zonos.

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,412SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x