Ketvirtadienis, 13 birželio, 2024

Japonijos jena, kaip noro rizikuoti indikatorius, vėl valdo rinkas

Japonijos jena tęsia stiprų pigimą antrą dieną iš eilės, atidirbdama politines naujienas iš Japonijos. Valiuta pramušė liepos pradžios maksimumus, 103.50 lygį ir užtikrintai kyla į viršų, po to, kai Japonijos parlamento rinkimuose laimėjo partija, žadanti griežtinti monetarinę politiką. Tai vilioja investuotojus rizikuoti ir sukelia jenos pardavimus.

Gandai apie Japonijos monetarinės politikos  pasikeitimus sustiprėjo dar vakar, kai premjeras Abe susitiko su buvusiu FRS vadovu Benu Bernanke. Šis bankininkas garsus tuo, kad 2008 m. krizės metu priėmė drąsius ir beprecedentinius sprendimus, kad palaikyti JAV ekonomiką. Premjeras Abe pirmadienį pareiškė, kad paves ekonomikos ministrui Nobuteru Ishiharai antradienį pradėti darbą dėl ekonomikos stimuliavimo priemonių paketo, nors smulkesnių detalių neatskleidė. Šiame fone auga svaras, o paskui jį ir euras. Toliau seka nafta ir kiti rizikingi aktyvai, įskaitant besivystančių šalių valiutas.

Kalbant apie svarą, jam taip pat padėjo naujienos, kad Anglijos energetikos ministrė Andrea Lindsom pasitraukė iš kovos dėl premjero posto ir realus kandidatas liko Vidaus reikalų ministė Theresa May. Esamas premjeras Deividas Kameronas pranešė, kad trečiadienį paduos atsistatydinimo pareiškimą karalienei ir trečiadienio vakare Theresa May gali stoti prie šalies vairo. Anksčiau buvo nuogąstauta, kad kova dėl posto tarp konservatorių partijos narių gali užtrukti, kas tik pasunkintų D. Britanijos išstojimą iš ES.

GBPUSDDaily

Valiutų pora tuo GBP/USD tuo tarpu prekiaujama žemiau reikšmingo 1.3200 lygio, kurį buliams teks įveikti, norint tęsti korekciją toliau. Šioks toks palaikymas suformuotas 1.2800, tačiau dabar rinkos dėmesys bus nukreiptas į BOE posėdį, kuris įvyks jau poryt, 14.00 val. Lietuvos laiku. Po Brexit, Anglijos banko vadovas Carney buvo užsiminęs, kad gali tekti mažinti svaro palūkanų normas, o tai vėl susilpnintų svarą bet kokiu atveju.

EUR/USD

EURUSDDaily

Pagrindinė valiutų pora bandė pramušti sesijos maksimumus 1.1130, tačiau po to iškart susikoregavo atgal ir žemiau 1.1100, nes buliai pritrūko impulso. Iš esmės, šiandieninis poros augimas daugiau susijęs su USD pardavimais. Artimiausias pasipriešinimas išlieka 1.1100, 1.1149 (20 SMA),1.1233 (61.8%Fibo lygis nuo kritimo po Brexit). Jei pora pramuštų 1.0999 (liepos 8 d. minimumas), tai galėtų atverti porai kelią link 1.0913 (Brexit minimumas) ir toliau link 1.0820 (kovo 10 d. minimumas.)

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,412SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x