Antradienis, 28 gegužės, 2024

JAV doleris kyla stiprėjant palūkanų kėlimo tikimybei

Rinkos dėmesys vėl fokusuojasi ties JAV ekonomika ir JAV dolerio palūkanų kėlimo tikimybe. To rezultate kyla JAV valiuta – statistika publikuojama stipri ir investuotojai kelia tikimybės dėl monetarinės poltiko griežtinimo dar šiais metais.

Šiandien USD brangsta prieš daugelį valiutų – eurą, svarą, jeną po publikuotų naujienų apie JAV NT rinką. Naujų namų skaičius JAV birželio mėnesį išaugo 1,5% lyginant su geguže. Analitikai prognozavo 0,51% augimą. Naujų leidimų statybos skaičius taip pat viršijo prognozes – 1.153M pireš 1.15M.

Dėl stiprios statistikos auga ir palūkanų kėlimo tikimybė. Ateinančiame posėdyje, FRS turėtų išlaikyti esamas procentines palūkanas, ką įrodo vieši komentarai ir interviu, tačiau centrinis bankas gali signalizuoti apie ekonomikos būklės pagerėjimą lyginant su birželiu. Tokiu būdu, gali būti pradėta ruoštis palūkanų kėlimui, jei artimiausiais mėnesiai ekonominės naujineos pateisins lūkesčius.

Tuo tarpu valiutų pora EUR/USD negatyviai sureagavo į prastą verslo pasitikėjimo indeksą iš Vokietijos ir atnaujino 3 savaičių minimumus paliesdama 1.0999 dugną. Dar vienas faktorius, kuris susilpnino porą buvo Mario Draghi pasisakymai, kad ECB gali prireikti laiko įvertinti Brexit pasekmes bei parengti atsakomąsias priemones.

Meškų trendas išlaiko pozicijas, be to, grafike formuojasi meškų Išorinis baras, kuris rodo tikėtiną kritimą toliau. Modelis turi atramą nuo 1.1100 lygio (apvalus lygis + 200 SMA).

GBP/USD

GBPUSDDaily

Svaras prekiaujamas panašiai kaip ir euras, grafike taip pat vyrauja meškos. Jei porai pavyks užsidaryti žemiau pasipriešinimo lygio 1.3200, gali būti puiki galimybė pratestuoti liepos 6 d. minimumus.

Bankas BNP Paribas mano, kad svaras turėtų kristi toliau, kadangi šią savaitę bus nemažai statistikos iš D. Britanijos (darbo rinka, mažmeninė prekyba ir PMI indeksai). Pasak banko, po Brexit, visi PMI indeksai pademonstravo staigų kritimą, ko rezultate galutinis indeksas nusileido iki 2012 metų lygio. Net jeigu didžioji dalis negatyvių Brexit pasekmių jau praeityje, silpna statistika ir monetarinės politikos švelninimas nukreips GBP žemyn artimiausioje perspektyvoje.

Liepos 14 d. bankas pardavė GBP/USD nuo 1.3350 su TP 1.2800 ir SL 1.3575.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x