Antradienis, 21 gegužės, 2024

JAV mažmeniniai pardavimai geri, doleris vysto puolimą dėl naujų “Brexit” apklausų

Antradienį rinkose užtikrintai stiprėja JAV doleris. Svaro kritimas jau persidavė ir eurui: matomai, investuotojai surado nerealizuoto meškų potencialo vieningoje Europos valiutoje, kai analitikai pradėjo rašyti apie tai, kad euras ir Eurozona taip pat nukentės dėl D. Britanijos išėjimo iš ES.

Šiandien buvo publikuota svarbi mažmeninių pardavimų statistika iš JAV – 0,5% prieš lauktus 0.3% tik sustiprino dolerį. Pasitikėjimas amerikiečių valiuta tikrai atsigauna.

Svaro pozicijos išlieka labai trapios, GBP/USD kursas šiuo metu prekiaujamas ties 2 mėnesių minimumais, žemiau 1.4020 palaikymo. Sutinkamai su dviem paskutinėmis apklausomis (TNS apklausa, kurią paskelbė Reuters), šalininkų išstoti iš ES skaičius jau viršijo apie 10% už pasisakančius išlikti sudėtyje. Nežiūrint į ekspertų skepticizmą dėl apklausų rezultatų, tokios apklausų išvados tikrai verčia manyti, kad šalininkų išstoti iš ES bloko gerokai daugiau.

Taip pat apklausos rodo, kad svaras gali smukti prieš dolerį iki 1.20, tuo atveju, jei Jungtinė Karalystė išstos iš ES.

Beje, apie Anglijos “Brexit” kviečiu skaityti atskirą straipsnį.

EUR/USD pradėjo aktyvų kritimą nuo pat Europos sesijos, pramušė palaikymą 1.1220 ir šiuo metu prekiaujamas ties 1.1190. Artimiausias palaikymas – apvalus lygis 1.1100.

EURUSDDaily

Grafike formuojasi Išorinis baras, tai modelis, kuris rodo tolimesnį euro kritimą. Slankieji vidurkiai kertasi meškų pusėn, todėl tikėtina, kad pamatysime 1.1100.

USD/JPY

USDJPYDaily

Japonijos jena stiprėja prieš dolerį, tačiau ji stiprėja prieš beveik visas valiutų poras dėl investuotojų apetito rizikai sumažėjimo. USD/JPY pramušinėja palaikymą 106 zonoje, kuris atrodo vis labiau byra į šipulius. Trendas žemyn stiprus, todėl greitu metu turėtume pamatyti naujus minimumus.

Rytoj 21.00 val. startuoja FED posėdis, palūkanų kėlimo nesitikima, tačiau FRS turėtų pakomentuoti tolimesnius monetarinės politikos planus.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,409SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x