Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

Jena auga, nes rinkos dalyviai netiki, kad Japonijos bankas imsis radikalių priemonių

Antradienį kyla  Japonijos jena, kadangi treideriai sumažino tikimybę dėl Japonijos valdžios mąstų švelninti monetarinę politiką naujomis priemonėmis. Dauguma ekonomistų laukia, kad Japonijos bankas praplės aktyvų pirkimo programą ir toliau mažins jenos palūkanų normą šį penktadienį. Japonijos vyriausybė rengia fiskalinio stimuliavimo priemones, kurių dydis sieks 20 trilijonų jenų. Tačiau, kaip praneša žurnalas Nikkei, šių aktyvų apimtis gali tesiekti tik 6 trilijonus jenų artimiausius kelerius metus. Tai yra daug mažesnės apimtys nei tikėjosi rinka. Be to, Japonijos finansų ministras Taro Aso pažymėjo, kad šalies vyriausybė dar iki galo neapsisprendė dėl ekonomikos stimuliavimo apimčių. Tai sukėlė jenos stiprėjimą.

Šiandien prasideda eilinis Federalinės rezervų sistemos (FRS) posėdis. Sprendimas dėl dolerio palūkanų normos bus publikuotas trečiadienį, 21.00 val Lietuvos laiku. Ekonomistai iš esmės laukia, kad FRS paliks galioti esamą palūkanų dydį 0.25-0.5% ir susilaikys nuo komentarų apie tai, kad palūkanos gali būti keliamos rugsėjo mėnesį. Rinkos dalyviai palūkanų kėlimo tikimybę vertina 8%.

EUR/USD

Pagrindinė valiutų pora sugįžo link 1.10, po nesėkmingo bandymo pakilti aukščiau 1.1020. Europos sesijos metu, porai kiek pavyko išaugti dėl bendro JAV dolerio susilpnėjimo visų valiutų fone, tačiau vėliau bulių impulsas užgęso, kadangi prasideda FRS posėdis, be to, vėl išėjo gera statistika iš JAV.

Vartotojų pasitikėjimo indeksas viršijo prognozes – 97.3 prieš lauktus 95.7, taip pat nudžiugino naujų namų pardavimai 0.592M prieš lauktus 0.557M.

Bendras trendas išlieka žemyn, taip pat grafike formuojasi nedidelis Pin-baras.

USD/JPY

USDJPYDaily

Kaip jau buvo pažymėta, valiutų pora USD/JPY krenta po to, kai rinkose pasklido kalbos, kad Japonijos vyriausybė neketins globaliai stimuliuoti ekonomikos, kaip buvo prognozuota po premjero Sindzo Abe pergalės.

Techniškai, bulių trendas kol kas išlieka, porai artimiausia kliūtis porai yra palaikymas 103.55, kurį pramušus, meškos įgytų rimtą persvarą. Jei meškoms tai nepavyks, tikėtinai, kad judėjimas pagal trendą tęsis toliau. Tolimesnis poros judėjimas priklausys nuo JAV ir Japonijos bankų posėdžių šią savaitę.

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x