Ketvirtadienis, 13 birželio, 2024

Kas vyksta su USD/JPY?

Ketvirtadienio rinkose dėmesio centre atsidūrė valiutų pora USD/JPY, kur meškos demonstruoja stiprų ralį žemyn.

Kas vyksta su Japonijos jena ir kodėl ji stiprėja būtent dabar? Reikalas tame, kad valiutų porą USD/JPY kritimą stabdė keletas faktorių:

  1. Tikėjimasis, kad amerikiečių Fedrezervas griežtins savo politiką.
  2. Japonijos banko politikos švelninimo laukimas (kadangi ankstesni švelninimo tikslai nepasiekti)
  3. Nuogąstavimai dėl tiesioginių vyriausybės intervencijų, kurių tikslas susilpninti nacionalinę valiutą.

Ties pirmuoju faktoriumi puikiai “padirbėjo” ponia J. Yellen, taip pat kovo mėnesio FRS protokolai, kurie parodė, kad palūkanų didinimas anksčiau birželio mėnesio mažai tikėtinas. Antrasis faktorius išgaravo po neefektyvaus Japonijos banko palūkanų mažinimo sausio mėnesį, o trečiasis prapuolė po “Didžiojo dvidešimtuko” posėdžio, kuris netiesiogiai pasmerkė kišimąsi į naturalų vyksmą valiutų rinkoje. Be šių atramų, pora USD/JPY, kuri ir taip formavo vis labiau  žemesnius maksimumus 2015 metais, pradėjo kristi kaip akmuo.

Kas perka jeną? Iš esmės, stambūs spekuliantai:  pagal CFTC duomenis, pirkimų (longų) skaičius japonijos valiuta viršijo 50 tūkstančių kontraktų – anksčiau taip būdavo retokai, kai pora krito žemiau 100.00 ir dar žemesniais lygiais. Taip pat čia dalyvauja ir Japonijos investuotojai – susirūpinę dėl aukšto valiutų volatilumo, jie aktyviai susigrąžina kapitalą iš užsienio į tėvynę. Todėl tai nereiškia, kad jenos pirkėjai pasiekė ribą ir ruošiasi apsisukti, istorija rodo, kad tokiomis aplinkybėmis jena gali brangti labai ilgai.

Kas gali sustabdyti krintantį USD/JPY trendą? Investuotojų nuotaikų rizikai pagerėjimas, stabiliai gera statistika iš JAV, kuri padidintų FRS palūkanų kėlimo tikimybę. Tuo tarpu žodinės Japonijos banko ar vyriausybė intervencijos, ko gero, sukels tik laikinas korekcijas.

Užmeskime akį į USD/JPY mėnesinį grafiką.

USDJPYMonthly

Techniškai, per 2012-2015 metus, valiutų pora USD/JPY gana stipriai brango, ir dabar pora tikrai turi erdvės kritimui. Kokie artimiausi palaikymo lygiai dabar? 106.65 yra 38,2% Fibo lygis nuo 4 metų poros kilimo. Psichologiškai svarbus lygis – 106.00 (čia praslenka 200 slankusis vidurkis) ir 100.00. Žemiau kažką prognozuoti jau sudėtinga. Pasipriešinimas 110.10, 110.80 ir 111.20.

Roboforex bonusai 468x90

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,412SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x