Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

Ko tikėtis Forex rinkoje kitą savaitę, rugpjūčio 15-21 d.

Praėjusią savaitę JAV dolerio valiutoje šeimininkavo meškos, tačiau JAV valiuta sugebėjo gerokai koreguotis paskutinę savaitės dieną. Nors pasaulinė ekonomika atsigauna gana greitai, tačiau JAV ekonomika nėra tokia stipri, kad išlaikyti dar vieną palūkanų pakėlimą. Investuotojai to jau ir nebesitiki, nežiūrint, kad JAV makrostatistika gerėja, stabilizuojasi infliaciniai lūkesčiai.

Gali būti, kad meškos prasilaikys dar kurį laiką, bet neilgai. Nors kylantis dolerio trendas šiuo metų pastrigęs, tačiau finansinės salygos pasaulinėse rinkose gerėja, o JAV ekonomika tęsia atsistatymą, nors ir be didelio entuziazmo. Visa tai turėtų padėti FRS apsispręsti dėl palūkanų kėlimo gruodžio mėnesį. Jei taip nutiktų, FRS turėtų galimybę apsukti trendus su Australijos, N. Zelandijos ir Kanados doleriais – šie trendai yra sukelti būtent dėl FRS neryžtingumo ir atsargumo.

Žvelgiant į JAV dolerio indekso (krepšelis su 6 pagrindinėmis valiutomis) grafiką, matyti, kad penktadienį susiformavo Pin-baro modelis, su atrama į kylančio trendo apatinę kanalo liniją. Tikėtina, kad buliai pabandys vėl patestuoti praėjusio savaitės maksimumus 96.50.

Trečiadienį, rugpjūčio 17 d. , 21.00 val Lietuvos laiku, bus publikuojami FRS praėjusio posėdžio protokolai ir jie verti ypatingo dėmesio. Pastebima, kad vis dažniau posėdžių protokolai pavirto savotišku instrumentu, kuris priklausomai nuo savo tono, gali būti skirtingi, nei oficiacialūs pareiškimai. Analitikai iš Bank of America Merrill Lynch mano, kad šį sykį protokolai bus labiau agresyvūs, jame politikai turėtų pabrėžti, kad paskutiniai rodikliai signalizuoja apie JAV ekonomikos augimą, tačiau laukti užuominų dėl neišvengiamo palūkanų kėlimo vis tik kol kas neverta.


Britanijos valiuta demonstruoja pavydėtiną stabilumą ir krenta jau antrąją savaitę iš eilės. Tikėtis kažkokių pasikeitimų neverta, kadangi Anglijos bankas atnaujino savo stimulų programą, patvirtindamas svaro, kaip blogiausios metų valiutos, titulą.

GBPUSDDaily

Kiek anksčiau, svaras dar bandė vystyti kilimą nuo minimumų, pasiektų dėl Brexit įspudžių, tačiau šiuo metu pora GBP/USD atsidurė žemiau 1.30, kadangi lengvų pinigų politika, nukreipta į tai, kad apsaugoti ekonomiką dėl UK išėjimo iš ES, tik greitina svaro devalvaciją.

Praėjusios savaitės eigoje, svaras prarado daugiau 160 punktų ir šiuo metu svaro dinamika visiškai nieko gero nežada. Pasak Commerzbank AG analitikų, atsižvelgiant į visus ekonominius faktorius, monetarinę politiką ir bendras politines prognozes, labai sunku surasti optimistinių draiverių svaro atžvilgiu. Po Brexit, kai Anglija nusprendė palikti stambiausią pasaulyje prekybinį bloką, šiuo metu šalis patiria didelį verslo aktyvumo susitraukimą statybos ir paslaugų sektoriuje, taip pat staigai (iki 4,5 metų minimumų) nukrito verslo pasitikėjimo rodikliai.

GBP/USD palaikymas matomas 1.2900, 1.2845/50 (liepos 7 d minimumas) ir 1.2790 (liepos 5 d. minimumas). Pasipriešinimas 1.2935, 1.3000 ir 1.3030/35 (8SMA).

Kitą savaitę, antradienį, 11.30 val. bus publikuojamas Anglijos vartotojų kainų indeksas.

EUR/USD

EURUSDDaily

Penktadienį, po dar vienos prastos statistikos porcijos iš JAV, buliai bandė šturmuoti 1.1230, tačiau sesijai baigiantis, kursas praktiškai sugrįžo į pradines reikšmes. Buvo publikuoti prasti mažmeninės prekybos ir PPI duomenys, vėliau nuvylė vartotojų nuotaikų indeksas iš Reuters/Michigan. To pasekoje, grafike suformuotas Pin-baras, su atrama į 100SMA ir horizontalų lygį 1.1230, tačiau modelis vis tik prieštrendinis, todėl pardavimai turėtų būti atsargūs.

Kitą savaitę, ketvirtadienį, 12.00 val. bus publikuojamas ES vartotojų kainų indeksas.

NZD/USD

NZDUSDDaily

Įdomi situacija techninės analizės prasme susiformavo valiutų poroje NZD/USD, kur susiformavę du Pin-barai iš eilės. Nors trendas yra kylantis, galima korekcija iki pat apvalaus palaikymo lygio 0.7100.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x