Ketvirtadienis, 13 birželio, 2024

Kriptovaliutos tęsia kritimą, svaras laikosi ties 2016 m. vasaros maksimumais – Forex analitika 2018-01-18 d.

Išgyvendamas patį didžiausią dienos kritimą per 4 pastaruosius mėnesius, bitkoinas šiandien krenta toliau ir jau smuktelėjo apie 14%. Kriptovaliuta nusileido žemiau $ 10 tūkstančių ribos Azijos sesijos pradžioje ir patestavo mėnesinius minimumus $ 9000, tačiau čia apčiuopė palaikymą ir susikoregavo aukščiau $ 9600.

Dauguma kitų pagrindinių kriptovaliutų taip pat tęsė kritimą: pagal CoinMarketCap duomenis, Ethereum smuktelėjo 13% nuo dienos pradžios, Ripple – 19%, o Bitcoin Cash – 12%.

Kriptovaliutų kritimas ima pagreitį antrą dieną iš eilės, kadangi rinkos yra sunerimusios dėl Azijos vyriausybių grasinimų uždrausti kriptovaliutas (Pietų Korėja, Kinija).

Trečiadienį informacinis resursas China Securities Times paskelbė, kad Kinijos valdžia pasiryžusi dar labiau apriboti kriptovaliutų segmentą. Tuo tarpu Pietų Korėjos finansų ministras antradienį patvirtino, kad tikimybė, kad valdžia visiškai gali uždrausti kriptovaliutų prekybą, išlieka.

Tuo tarpu, bendra kriptovaliutų kapitalizacija sparčiai mažėja – dabar šis rodiklis sudaro jau $503 milijardus, nei $561.92 milijardai prieš dvi dienas. Per paskutines dvi sesijas, žaidėjai iš pasaulinės rinkos išvedė daugiau kaip $200 milijardų.

GBPUSD

Svaro kursas prieš dolerį šiandien mažėja mažiau nei euras, kas patvirtina faktą, kad ES valiuta patyrė spaudimą dėl verbalinių ECB valdininkų intervencijų. Investuotojai fiksuoja esamo ralio pelną ir dabar laukia antrojo derybų etapo pradžios dėl D. Britanijos išstojimo (Brexit). Per paskutines dienas svaras demonstruoja rekordinius rodiklius, priartėdamas link 2016 metų birželio kainų. Atrodo, kad rinkos žaidėjai patikėjo, kad D. Britanijai pavyks susitarti su ES vyriausybe dėl “minkšto” sandorio sudarymo išstojant iš bendrijos.

USDCAD

Šiandieninį Kanados dolerio judėjimą galima apibūdinti fraze – “Pirk gandus, pardavinėk faktus”. Nors rinka buvo įsitikinusi, kad Kanados bankas pakels bazinę palūkanų normą iki 1.25%, kas ir įvyko, tačiau centrinio banko palydintys komentarai sukėlė impulsyvų rinkos susierzinimą. To kaltė – minkštas centrinio banko tonas, kuris pareiškė, kad ekonomikos perspektyvos bus skatinamos palūkanų kėlimu, bet augimo tempo palaikymui gali prireikti ir stimuliavimo iš monetarinės politikos pusės. Taip pat buvo pareikšta, kad Kanados bankas bus atsargus ir atidžiai seks ekonomikos rodiklius, ypač darbo užmokesčio ir infliacijos. Reakcija sukėlė USDCAD šoktelėjimą link 1.25370, tačiau šiam momentui Kanados doleris vėl stiprėja ir yra prekiaujamas netoli 1.24000 lygio.

Svarbios naujienos rytoj:

  • 2.30 val. Australijos darbo rinkos statistika;
  • 15.30 val. JAV pradinės paraiškos dėl bedarbystės pašalpų;
  • 15.30 val. JAV statybų leidimai.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,412SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x