Ketvirtadienis, 23 gegužės, 2024

Makroekonominės JAV naujienos. Situacijos Forex rinkoje apžvalga rytdienai, 2017-07-27 d.

Šiandien rinkas stipriai išjudino Fed pranešimas, kuris kaip numatyta pateikė nepakitusį palūkanų normų lygį, tačiau atskleidė kiek kitokią nei iki šiol manytą Fed opoziciją. Svarbiausias klausimas – Federalinio Rezervo balanso pasiskirstymas, atidedamas diskusijoms rugsėjo mėnesiui. Vien pažvelgus į esamą JAV Federalinio Rezervo balanso turto (angl. assets) skiltį matome, kad Fed yra “užsipirkęs” JAV valstybės vertybinių popierių už ne vieną trilijoną, taip nuo krizės sumažinęs ilgalaikių palūkanų kaštus iki nulinės zonos. Šiandien FOMC pareiškė, kad trumpalaikio periodo rizikos, ekonominiu šalies požiūriu, atrodo daugmaž subalansuotai – namų ūkio išlaidos bei investicijos į šalies verslą nenumaldomai auga. Todėl keičiantis ekonominei šalies krypčiai artėja ir galimas Centrinio Banko balanso “apkarpymas”. Techniškai tai galėtų būti ir sekantis FOMC susitikimas (rugsėjo 19-20).

EURUSD

Nors nuo 2015 metų gruodžio mėnesio palūkanų normos buvo pakeltos 4 kartus, tačiau Fed vis dar tvirtai laikosi nuomonės, kad šiais metais sulauksime dar vieno palūkanų normų pakėlimo. Sustiprėjusi darbo rinka, tačiau nepasiektas infliacinis tikslas – 2% privertė smuktelti kainas ir taip JAV dolerį smukti. FOMC pranešime pažymimas pastarųjų 12 mėnesių maisto bei energetinių išteklių kainų smukimas, kuris ir tapo pagrindine neigiama naujiena JAV dolerio atžvilgiu.

Taigi ir matome pagrindinės valiutų poros – EUR/USD augimo tęstinumą, kuris pratestavus 1,1620 palaikymą tikėtina tęs augimo kryptį link aukščiau esamo 1,2000 apvaliojo pasipriešinimo lygio. Rytoj 15:30 Lietuvos laiku sulauksime ilgalaikių prekių užsakymų rezultatyvumo, tikimąsi, kad ilgalaikių prekių paklausa išaugs iki 0,4%, o tai palanki naujiena JAV doleriui, tačiau ar tokios naujienos įtaka gali pakeisti poros kryptį? Trumpuoju dienos atžvilgiu – taip, tačiau dominuojantys buliai kol kas dar nerodo noro sustoti ir vis kylant siekia aukštesnių kainų viršūnių.

GBPUSD

Svaro ir JAV dolerio pora taip pat tęsia augimą, kuris porai leido atitrūkti tolėliau nuo 1,3000 psichologinio palaikymo lygio. Šiuo metu matoma tendencija tęsiasi, aukščiau esantis pasipriešinimas – 1,3445 yra tolimesnis šios poros kainos tikslas.

Sėkmingos prekybos!

Pagarbiai, Donatas

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x