Antradienis, 28 gegužės, 2024

Savaitinė valiutų judėjimo apžvalga, gegužės 16-22 d.

Praėjusi savaitė rinkose buvo labai rami, fundamentalių naujienų buvo mažai, tačiau JAV doleris susigrąžino dalį prarastų pozicijų ir sugrįžo aukščiau 94 punktų zonos. Nors pradinės paraiškos dėl bedarbystės išaugo, doleris ženkliai sustiprėjo penktadienį, kai buvo publikuota gera mažmeninių pardavimų statistika ir žymiai geresnis nei laukta Reuters ir Mičigano universiteto rengiamas pasitikėjimo indeksas.

Nors investuotojai prarado nemažai optimizmo dėl JAV dolerio – palūkanų kėlimo galimybė  gerokai prigęso, analitikai iš Goldman Sachs mano, kad amerikiečių valiuta atrodo gana konstruktyviai, net ir esant mažai tikimybei, kad FRS imsis ryžtingesnių veiksmų.

Kitą savaitę naujienų iš JAV bus daugiau – antradienį bus vartotojų kainų indeksas, namų pardavimai, statybų leidimai (prognozė teigiama),  trečiadienį FOMC susirinkimas, ketvirtadienį pradinės paraiškos bedarbystės pašalpoms, o penktadienį esamų namų pardavimai.

EUR/USD

EURUSDDaily

Eurui praėjusi savaitė buvo nesėkminga, nors pora EUR/USD ir bandė pramušti 1.1440, tačiau bloga statistika iš Europos gerokai nusmukdė porą. Euro zonos pramoninė produkcija ir BVP rodikliai buvo publikuoti prastesni nei laukta. Tuo tarpu doleris labai gyvai sureagavo į gerą mažmeninių pardavimų statistiką ir pora savaitę uždarė žemiau 1.1320.

Techniškai, palaikymas 1.1320 yra pramuštas ir slankieji vidurkiai (8-21) ruošiasi persikirtimui į meškų pusę, todėl daugiau potencialumo turi JAV valiuta. Jei sekantis palaikymas 1.1230 neatlaikys, pora gali nukristi iki kovo minimumų.

GBP/USD

GBPUSDDaily

Praėjusi savaitė svarui buvo itin nebūdinga dėl itin mažo volatilumo. Anglijos bankas, praėjusio posėdžio metu išlaikė “status quo” –  sumažino ekonomikos augimo perspektyvas 2016-2017 metams ir įspėjo apie galimas rizikas, jei šalis pasitrauks iš ES. Iki “Brexit” referendumo (įvyks birželio 23 d.), bus dar vienas Anglijos banko posėdis ir tikėtina, kad tonas bus toks pat “balandiškas”.

Techniškai, dodži tipo žvakės, formuojamos D1 grafike rodė, kad rinkoje pirkėjų ir pardavėjų jėgos buvo apylygės. Po prastų naujienų iš D. Britanijos apie statybų apimtis ir sėkmingos JAV doleriui mažmeninių pardavimų statistikos, pora GBP/USD atsidūrė tiesiai ant seno ir gerai mums pažįstamo ant palaikymo lygio 1.4350.  Kadangi šiuo metu trendas  potencialiai sukasi į meškų pusę, galime pamatyti šio lygio testavimą. Jei šis lygis bus pramuštas, tai atvertų kelią link balandžio minimumų 1.40.

USD/JPY

USDJPYDaily

Japonijos banko ir FRS neryžtingumas, eilė kitų faktorių sumažino jenos paklausą, ir rinkoje atsiranda vis daugiau jenos pardavėjų.  Analitikai atkreipia dėmesį, kad krintantis trendas nebėra tokio agresyvaus charakterio ir kol pora bus aukščiau 100.00 zonos, iš Japonijos banko neverta laukti intervencijų.

Techniškai, buliai keletą kartų bandė atakuoti 109.50, tačiau kol kas nesėkmingai. Grafike slankieji vidurkiai vis labiau artėja link persikirtimo į viršų, todėl tikėtina, kad sekantis tikslas turėtų būti 110 zona.

Keletas svarbių ekonominių naujinų bus kitą savaitę Japonijoje – gegužės 17 d. BVP statistika.

AUD/USD

AUDUSDDaily

Australijos doleris tęsia krintantį trendą žemyn ir nors savaitės pradžioje buliai visaip bandė demonstruoti kilimą, įsitvirtinti aukščiau 0.7350 nepavyko ir pora nukrito ties palaikymu 0.7260. Trendas žemyn gana ryškus, Australijos doleris pinga trečią savaitę iš eilės. Esant tokiai situacijai, geriausia būtų ieškoti progų pardavimams žemesniuose laiko intervaluose.

Svarbios naujienos Australijos valiutai bus antradienį, 04.30 val. – RBA susirinkimas, o ketvirtadienį darbo rinkos statistika – prognozė nėra žinoma.

Bankas Credit Suisse pranešė, kad uždarė savo pardavimo poziciją, atidarytą gegužės 11 d. nuo 0.7390, pasiekus TP 0.7270. Pelnas sudarė 120 punktų.

USD/CAD

USDCADDaily

Kanados dolerio grafike mes stebėjome trendo apsisukimą į bulių pusę, kur formavosi Pin-baro modelis ant 1.2860 palaikymo lygio. Pirmu bandymu buliams nepavyko paimti pasipriešinimo 1.3050 zonoje, tačiau praėjusią savaitę susifomavo dar vienas Pin-baro modelis nuo palaikymo lygio, todėl yra tikimybė, kad pamatysime dar vieną bulių bandymą prasimušti aukščiau.

Svarbios naujienos Kanadoje bus penktadienį – mažmeniniai pardavimai, vartotojų kainų indeksas.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x