Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024

Savaitinė valiutų judėjimo apžvalga, gegužės 30 – birželio 5 d.

Prasideda paskutinė, bet kupina finansinėmis naujienomis, pavasario savaitė. Volatilumas rinkose darosi vis mažesnis – prasideda vasara, o tai atostogų metas.

Tačiau praėjusią savaitę JAV doleris net negalvojo apie atostogas ir demonstravo didelį pozityvumą,  reikšmingai sustiprėdamas prieš daugelį valiutų porų. JAV dolerio indeksas (krepšelis su pagrindinėmis 6 valiutų poromis) pakilo iki 95.70 punktų, kovo maksimumų. Pažymėtina, kad amerikiečių valiuta įsitvirtino gerokai aukščiau trendinės meškų linijos, kuri dabar tapo palaikymu.

Toks dolerio pozityvumas yra susijęs su nebloga statistika ir dažnais sakališkais komentarais iš FRS atstovų, kad palūkanos gali būti didinamos artimiausiu metu.

Kitą savaitę mūsų laukia nemažai įvairios statistikos iš JAV: antradienį – asmeninės išlaidos ir pajamos, vartotojų pasitikėjimas, trečiadienį bedarbystės statistika pagal ADP, pramonės PMI pagal ISM, ketvirtadienį pradinės paraiško dėl bedarbystės pašalpų, na, o penktadienio naujienas vainikuos Nonfarm Payrolls – darbo vietų kiekis ne žemės ūkio sektoriuje. Praėjęs rodiklis buvo 160 tūkst., dabar laukiama 170 tūkst. Bedarbystės lygis, kuris dabar yra 5%, prognozuojama, kad nesikeis.

EUR/USD

EURUSDDailyValiutų pora EUR/USD suformavo naujus minimumus ir sustojo ties apvaliu 1.1100 lygiu, čia pat praslenka ir 200 dienų slankusis vidurkis. Paskutinį kartą žemiau 200 MA euras buvo užsidaręs kovo 9 dieną. Bendra tendencija, be abejo, yra žemyn, tačiau su pardavimais nereikėtų skubėti, geriau palaukti, kol pora įsitvirtins žemiau artimiausio palaikymo lygio ir 200 MA.

Antradienį, euro zonoje bus publikuojama bedarbystės statistika, vartotojų kainų indeksas, trečiadienį daugelio euro zonos valstybių PMI indeksai pramonės sferoje.

Ketvirtadienį, 14.45 val. vyks ECB posėdis ir 15.30 val. spaudos konferencija, lauksime M. Draghi komentarų dėl esamos situacijos ES, kuriam vargu ar patiks paskutiniai statistiniai rodikliai iš euro zonos. Rinka nelaukia, kad ECB keis monetarinę politiką, todėl esama palūkanų norma 0,4% turėtų išlikti.

GBP/USD

GBPUSDDaily

Paskutiniai apklausos rezultatai rodo, kad “Brexit’o” nebus. Sutinkamai su lošimų kontora Ladbrokes, tokia tikimybės yra 1 prieš 4. Nors sociologai ir lošėjai yra klydė ir anksčiau. Vis daugiau kalbama, kad Anglijos išėjimas iš ES labai brangiai kainuos pasauliniams bankams: mažesnis pelnas, nekantraujantys investuotojai, priekabesni reguliatoriai. Todėl bankams referendumas – papildomas galvos skausmas, be kurio jie visai apsieitų. Tuo atveju, jeigu D. Britanija, prieštaraujant visoms prognozėms, paliktų ES, bankams būtų sunkus pasirinkimas: ar reiktų savo verslą kelti iš finansinės Europos sostinės. Referendumas dėl Anglijos išstojimo numatytas birželio 23 d.

Kitą savaitę svarbių naujienų iš D. Britanijos nėra.

Grafike, tuo tarpu, svaras praėjusią savaitę pakilo iki 1.4730 pasipriešinimo ir šiuo metu yra korekcijos stadijoje. Slankieji vidurkiai rodo bulių trendą į viršų, todėl tikėtina, kad buliai galės surengti dar vieną ataką ir išsiveržti į aukštesnį koridorių. Kitų atveju, meškos gali bandyti stumti porą atgal, į seną koridorių 1.46200 – 1.43500.

USD/JPY

USDJPYDaily

Valitų pora USD/JPY demonstruoja ramią prekybą tarp naujai suformuoto koridoriaus 110.20 – 109.40. Nors grafike šiokią tokią persvarą turi buliai, tačiau tokia persvara labai trapi – akivaizdu, kad porai trūksta naujo impulso judėjimui. Beje, savaitiniame grafike yra susiformavęs nedidelis Pin-baro modelis.

Svarbių naujienų iš Japonijos kitą savaitę nenumatoma, todėl pagrindinis draiveris bus USD fundamentika.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,399SekėjaiPatinka
1,810ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x