Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024

Savaitinė valiutų judėjimo apžvalga, gegužės 9-15 d.

JAV dolerio indeksas praėjusią savaitę koregavosi į viršų ir doleris stiprėjo prieš pagrindines valiutų poras, nors darbo rinkos statistika, pasirodžiusi penktadienį, buvo mišri. Bendras užimtumo rodiklis nepateisino vilčių ir buvo publikuotas mažesnis nei pastaraisiais dviem mėnesiais – 160 tūkst. prieš prognozuotus 200 tūkst., tačiau uždarbio (atlyginimų) augimas ne žemės ūkio sektoriuje išėjo visai nesilpnas. Valandinis uždarbio lygis išaugo 2.5% (prognozuota buvo 2,4%) ir sudaro 25,53 dolerio. Bedarbystės lygis išliko toks pats, kaip ir kovo mėnesį – 5%. Būtent šie momentai ir taip pat keleto FRS atstovų užuominos dėl galimo palūkanų kėlimo birželio mėnesio posėdyje ir nedavė nukristi JAV valiutai.

Tiesa, daugelis ekspertų po penktadieninių duomenų nesitiki iš JAV reguliatoriaus didelio aktyvumo pirmajame vasario mėnesyje. Ekspertai iš Seaport Global pavadino balandžio mėnesio užimtumo duomenis “labai nuviliančiais žvelgiant iš FRS taško, todėl reguliatorius turėtų nieko nekeisti birželio mėnesį. Apskritai, darytina išvada, kad JAV ekonomika nėra stabili ir ko gero, tokia išliks iki pat prezidento rinkimų šalyje”. Taip pat analitikai pridūrė, kad palūkanų normos kėlimas šiais metais potencialiai mažėja link nulinės ribos.

Kitą savaitę svarbių naujienų iš JAV nebus daug. Ketvirtadienį pradinės paraiškos bedarbystės pašalpoms, penktadienį mažmeninių pardavimų statistika ir Reuters/Mičigano universiteto rengiamas pasitikėjimo indeksas.

EUR/USD

EURUSDDaily

Pagrindinei valiutų porai nepavyko pratęsti galingo ralio ir įveikti 1.1600 zonos maksimumų, todėl pora susikoregavo žemiau 1.1420 pasipriešinimo, penktadienį suformuodama gražų Pin-baro modelį su atrama nuo šio lygio D1 grafike. Nors slankieji vidurkiai rodo kilimą, persvara yra ryškiai meškų pusėje, kurios bandys stumti porą link 1.1320 zonos.

Ekonominiame kalendoriuje svarbios naujienos euro zonoje bus penktadienį – BVP rodiklio statistika (prognozė neutrali). Kitos naujienos bus vidutinės reikšmės (Vokietijos BVP, pasitikėjimo indeksas ir pan.).

GBP/USD

GBPUSDDaily

Svaras praėjusią savaitę atliko klasikinį meškų apsisukimą ir visas rinkos dėmesys dabar yra nukreiptas į 1.4269-1.4441 zoną, kur praeina 21, 55 ir 100 dienų slankieji vidurkiai. Čia irgi persvara meškų pusėje, kadangi penktadienį susiformavo Išorinis baras žemyn su atrama nuo 1.4485. Buliams būtina sugrįžti aukščiau 1.4576, kad sumažinti meškų spaudimą ir aukščiau 1.4696, norint kartoti 1.4767-1.4854 šturmą.

Kitą savaitę ekonominis kalendorius svarui karštas bus ketvirtadienį – 14.00 val (Lietuvos laiku) vyks Anglijos banko posėdis, kur bus svarstoma svaro palūkanų norma taip pat infliacijos statistikos ataskaita. Prognozuojama, kad bankas paliks galioti esamą 0,5% dydį.

USD/JPY

USDJPYDaily

Po ilgalaikio kritimo, valiutų pora USD/JPY antradienį surado palaikymą kiek aukščiau 2013 metų gruodžio mėnesio 105.44., kur suformavo Pin-baro modelį. Prie šio modelio prisidėjo stiprus poros perpardavimas, ko rezultate mes stebime korekciją link pasipriešinimo lygio 107.80. Penktadienį taip pat matome susiformavusį Pin-baro modelį, tiesa, šis modelis neturi rimtesnės atramos (kabo ore). Jei buliams pavyktų pramušti ir užsidaryti aukščiau šios zonos, galima būtų tikėtis didesnės korekcijos.

Pirmadienio naktį (2.30 val) vyks Japonijos banko susirinkimas, kur bus paskelbti galutiniai praėjusio posėdžio protokolai.

AUD/USD

AUDUSDDaily

Australijos dolerio grafike praėjusią savaitę įvyko ilgalaikio trendo apsisukimas, pora AUD/USD prakirto keletą svarbių palaikymo lygių, po to, kai Australijos bankas sumažino AUD palūkanų normą praėjusiame posėdyje. 0.75300 palaikymas buvo labai svarbus porai (kaina ne sykį nuo jo atšokdavo), taip pat pramuštas 0.7450 lygis buvo 38,2% korekcinis Fibo lygis nuo 0.6827 judėjimo. Tokių svarbių lygių pramušimas dabar leidžia manyti, kad meškos turi puikius šansus patestuoti 0.7200/0.7065 zonas.


Dėmesio! Šiandien baigiasi registracija į konkursą “Degantys doleriai“, kur prekiaujant demo sąskaitoje galima laimėti vertingus piniginius prizus ir dovanas. Esamu metu jau turime apie 30 konkurso dalyvių. Kas dar nesuspėjo, dar gali užsiregistruoti.

Pereiti prie registracijos

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,399SekėjaiPatinka
1,810ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x