Ketvirtadienis, 13 birželio, 2024

Spekuliantai noriai rizikuoja pardavinėdami dolerį – Forex rinkos analitika 2018-01-29 d.

Kaip matyti iš naujausių CFTC duomenų, savaitė iki sausio 23 d. vyko pagal “rizikos” scenarijų – spekuliantai pardavinėjo dolerį visų pagrindinių valiutų atžvilgiu, išskyrus tradicines “saugaus prieglobsčio” valiutas, pavyzdžiui, franką ir jeną. Dėl šių įvykių grynieji JAV valiutos pardavimai padidėjo nuo 2,8 milijardų dolerių iki 13 milijardų dolerių.

Spekuliantų noras rizikuoti sukėlė susidomėjimą Kanados doleriu, Australijos doleriu, euru ir svaru. Bendra Europos valiuta išliko mėgstamiausiu spekuliantų favoritu, jena – pagrindiniu autsaideriu; švarūs longai buvo svaro valiutoje; AUD, CAD, Meksikos peso pirkimai santykinai nedideli; frankas šiek tiek buvo parduodamas, o NZD valiuta išliko neutrali.

Kanados dolerio grynosios ilgosios pozicijos dydžiai išlieka vidutiniški ir sudaro apie 1,8 mlrd. dolerių – šis dydis beveik nepakito nuo gruodžio pabaigos. Tačiau per pastarąsias savaites padidėjo atviras susidomėjimas CAD valiuta, o tai rodo šiokį tokį neapibrėžtumą dėl šios valiutos ateities perspektyvų.

Trečiąją savaitę iš eilės augo AUD grynųjų pirkimų pozicijos, kurios atspindi akivaizdžias spekuliantų nuotaikais, kadangi ši valiuta beveik visada buvo parduodama nuo rugsėjo pabaigos.

Euro neto ilgosios pozicijos pasiekė naują istorinį maksimumą, nes augo itin didelis susidomėjimas: nauji pirkimai sudarė 1,3 mlrd. USD, o pardavimai – 0,5 mlrd. USD.

Naujojo daugiamečio maksimumo pasiekė ir Anglijos svaras  (nuo + 0,6 mlrd. JAV dolerių iki 2,9 mlrd. JAV dolerių). Įdomu tai, kad bendra svaro pirkimo pozicijų brutto apimtis sudaro apie 100 000 kontraktų, kurie yra rekordinėse aukštumose nuo 2014 metų.

EURUSD

EURUSD savaitę užbaigė korekciniais judėjimais, ties 1.2400 lygiu, suformuodama du Pin-barus iš eilės. Nors modeliai gražūs, tačiau tikėtina, kad tai tėra korekcija, ir trendas į viršų greičiausiai tęsis ir toliau. Buliams trūksta tolimesnio impulso, todėl korekcija gali pereiti į konsolidaciją 1.2200 – 1.2300 diapazone.

GBPUSD

Svaras, po ilgo kilimo, taip pat koreguojasi formuodamas Pin-baro modelį, apčiuopdamas pasipriešinimą ties 1.4242 lygiu. Artimiausias rimtesnis palaikymo lygis yra tolokai, todėl korekcija gali dar tęstis, tačiau nauji pardavimai nerekomenduotini, kadangi bulių trendas išlieka labai stiprus.

AUDUSD

Valiutų pora AUDUSD dieniniame grafike formuoja modelį Išorinis baras, su atrama nuo palaikymo lygio 0.8000. Atsižvelgiant į tai, kad AUD ralis vyko praktiškai be korekcijų, pagal modelį į pirkimus dabar būtų rizikinga eiti, geriau palaukti korekcijos, po kurios trendas į viršų turėtų tęstis.

USDJPY

Valiutų pora USDJPY pramušė svarbų 109 lygį ir suformavo modelį Išorinis baras. Greičiausiai, kaina turėtų kristi toliau, kadangi minimali korekcija jau įvyko, o artimiausias palaikymo lygis matomas 108.00 – 107.70.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,412SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x