Trečiadienis, 12 birželio, 2024

Spekuliantai parduoda dolerį prieš eurą ir jeną – Forex rinkos analitika 2018-03-19 d.

Pagal paskutinius CFTC duomenis, savaitėje iki kovo 13 d. didžiausi pasikeitimai spekuliacijose vyko su euru ir jena, o situacija su kitomis valiutomis išliko daugmaž panaši.

Euras išlieka vienintele nuosekliai perkama valiuta, jena – vienintelė nuosekliai parduodama, o pozicionavimas CAD, GBP, AUD, NZD ir CHF yra neutralus. Bendras grynasis trumposios pozicijos su doleriu dydis padidėjo iki $3 milijardų, o labiausiai parduodamas jis buvo prie eurą ir jeną.

Grynasis longas su euru išaugo $2.1 milijardais iki $22.7 milijardų, priartėdamas prie istorinio maksimumo $23.1 mlrd, kuris užfiksuotas sausio gale Tai įvyko dėl trumpųjų pozicijų uždarymo ir naujų ilgųjų pozicijų atidarymo.

Pozicionavimas svaro valiutoje beveik nepasikeitė ir išlieka artimas link neutralaus.

Meškos jenos valiutoje uždarinėja pardavimus vis didesniais tempais, o štai, buliai atidarinėti naujų longų neskuba. Bendra grynosios trumposios pozicijos apimtis su japoniška valiuta sumažėjo $0.9 mlrd iki $9.3 mlrd.

Bendra grynojo longo apimtis su Kanados doleriu beveik nepasikeitė, tačiau čia tradiciškai matomas atvirojo intereso augimas, kadangi spekuliantai atidarinėjo naujas ilgąsias ir trumpąsiais pozicijas.

Bendras pozicionavimas su Australijos doleriu vėl tapo meškų krypties. Nuo vasario pradžios čia matoma stabili tendencija dėl atvirojo intereso mažėjimo.

GBPUSD

Valiutų pora GBP/USD penktadienį agresyviai koregavosi, po nesėkmingo augimo linkа 1.3980, kas parodo, kad psichologinis 1.40 lygis buliams kol kas neįkandamas. Pora suformavo modelį Dodži.

Nežiūrint to, ilgesnėje perspektyvoje pora turi visus šansus išlikti diapazone 1.3900-1.4000, taip pat šturmuoti 1.40 lygį ir aukščiau.

BTCUSD – Bitkoiną išgauti tampa nepelninga

Bitkoinas savaitgaly prekiaujamas ties $7500 kaina, dieniniame grafike beveik užbaigdamas Dvigubos viršūnės modelį. Tokia dabartinė kriptovaliutos kaina yra blogos žinios maineriams, kadangi jie išgauna kriptovaliutą praktiškai “savikainos” zonoje.

Šiandien dienai, bitkoino išgavimui reikalinga speciali įranga, kurios kaina gali sudaryti nuo keleto šimtų iki kelių tūkstančių dolerių. Kaip ir kitų technologijų atveju, nuolat atsiranda labiau efektyvių sprendimų. Kaip rodo modelis Fundstrat, maineriams tenka nuolat naujinti savo įrangą, kas faktiškai atseina daugiau kaip pusę išgauto kriptovaliutos kiekio. Be to, jei skaičiuoti, kad elektros energijos kaina yra 6 centai už kilovatą, mainingo savikainos lygis sudaro kažkur $8038 bitkoino kainos.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,412SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x