Sekmadienis, 23 birželio, 2024

Spekuliantai perka dolerį 6 savaitę iš eilės, o situacija su franku primena 2007 metus

Kaip matyti iš paskutinių CFTC duomenų, savaitėje iki gegužės 29 d. spekuliantai vėl (šeštą savaitę iš eilės) pirko dolerį prieš pagrindines valiutas, ko rezultate, bendra grynoji pardavimų pozicija sumažėjo $3.3 milijardais iki $5.4 milijardų (21-savaičių minimumas).

Euras išlieka vienintele nuosekliai nupirkta valiuta, o frankas – parduota. Meškų dominavimas Kanados ir Australijos doleriuose, taip pat jenoje, išlieka vidutinis. Spekuliantų nuotaikos dėl NZD, MXN ir GBP yra neutralios.


Šeštą savaitę iš eilės mažėja grynoji pirkimų apimtis su euru, beje, tai vyksta dėl masiško naujų trumpųjų pozicijų atidarymo . 

Penktą savaitę iš eilės auga meškų nuotaikos dėl franko. Spekuliantai aktyviai parduoda franką nuo kovo vidurio, ir dabar, bendra grynoji pardavimų apimtis pasiekė lygius, kuri buvo matoma tolimais 2007 krizės metais.

Praėjusią savaitę, dėka naujų pirkimų, beveik per pusę sumažėjo grynoji pardavimų pozicija su Kanados doleriu (tai įvyko Kanados banko posėdžio išvakarėse). Turint galvoje, kad spekuliantai uždarinėjo ir trumpąsias pozicijas, galima kalbėti apie aiškų meškų nuotaikų mažėjimą su Kanados doleriu, kuris dominavo nuo 2017 metų paskutinio ketvirčio.

Meškų pozicionavimas su australiečiu beveik nepasikeitė. Bendra grynoji pardavimų pozicija išlieka gana didelė, ko rezultate meškų padėtis darosi sudėtingesnė.

AUDUSD

Valiutų pora AUDUSD, demonstravusi ilgalaikį meškų trendą šiuo metu konsoliduojasi ties trendine linija ir formuoja Pin-baro modelį prieš trendą. Kol trendine linija nepramušta, meškos išlaiko pozicijas, tačiau palaikymas 0.74500 pakankamai tvirtas. Rekomenduojami trumpi pardavimai nuo trendinės linijos.

EURUSD

EUR/USD penktadienį baigė raudonojoje zonoje, ties 1.1650 dėl gerų amerikietiškų ataskaitų, kurios sukėlė dolerio indekso augimą aukščiau 94.

Sutinkamai su CME Group FedWatch Tool duomenimis, tikimybė, kad FRS pakels palūkanas 25 baziniais punktais sekančiame posėdyje, padidėjo iki 87.5% nuo 81.2% po to, kai išėjo JAV užimtumo duomenys.

Pirmas 4 praėjusios savaitės dienas, pagrindinis poros draiveris buvo politinė situacija Italijoje. Pora patyrė spaudimą dėl naujų rinkimų tikimybės, tačiau savaitės pabaigoje politinės jėgos sugebėjo susitarti ir suformuoti konsoliduotą vyriausybę.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,414SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x