Trečiadienis, 12 birželio, 2024

Spekuliantai perka dolerį penktą savaitę iš eilės – Forex rinkos analitika 2018-05-27 d.

Kaip matyti iš paskutinių CFTC duomenų, savaitėje iki gegužės 22 d. spekuliantai tęsė dolerio pirkimus prieš daugumą pagrindinių valiutų, ko rezultate grynoji dolerio pardavimo pozicija sumažėjo $2.6 milijardais iki naujo daugiamėnesinio minimumo  $8.7 mlrd.

Euras išlieka vienintele nuosekliai perkama valiuta, frankas, Kanados ir Australijos doleriai parduoti, o kitų valiutų pozicionavimas yra artimas neutraliam. Kanados ir Australijos doleriuose pastebimas atvirojo intereso mažėjimas, o su euru ir jena, atvirkščiai, atidaromos naujos pozicijos.

Spekuliantai pardavinėja eurą penktą savaitę iš eilės, ko rezultate bendras grynasis longas su euru sumažėjo iki rekordinių balandžio vidurio lygių ($23.4 mlrd.) net $7.3 mlrd. Buliai užima laukimo pozicijas, o pasikeitimas pozicionavime yra sąlygotas naujais pardavimų pozicijų atidarymais.

Didžiąją dalį praėjusio mėnesio spekuliantai uždarinėjo pozicijas su svaru. Balandžio viduryje, bendra ilgoji pozicija su svaru pasiekė beveik $5 mlrd, tačiau nuo to laiko ji sumažėjo beveik 10 kartų.

Nuo balandžio pradžios, pozicionavimas su jena išlieka daugmaž neutralus. Tačiau, nežiūrint į tai, spekuliantai aktyviai atidarinėja naujus pirkimus ir pardavimus. Bendra ilgosios pozicijos apimtis su japoniška valiuta dabar pasiekė naują daugiametį maksimumą. Rinkoje pastebimos ir meškos, kurios taip pat aktyviai parduoda valiutą.

Ataskaitiniu periodu spekuliantai mažino atvirąjį interesą su Kanados doleriu. Bendra trumpoji pozicija su šia valiuta išlieka pakankamai stabili nuo kovo pabaigos, kai spekuliantų nuotaikos iš bulių greitai pasikeitė į meškų.

GBPUSD

GBPUSD penktadienį atnaujino minimumus, pasiekdama 1.3305 ir taikydamasi į 2017 m. gruodžio minimalias reikšmes ties 1.32987.

Visą praėjusią savaitę porai pavyko išsilaikyti žemiau 100-valandinės МА, kas palaikė meškų nuotaikas H1 grafike. Antradienį bandymas įsitvirtinti aukščiau šios ribos buvo nesėkmingas, o penktadienį buliai pasidavė galutinai ir pora savaitę užbaigė meškų pergale.

Dabar, jei gruodžio minimumai bus įveikti, bus išvalytas tolimesnis kelias meškoms žemyn, su sekančiu tikslu į Fibo 50% lygį (korekcinis augimas nuo 2017 m. sausio minimumų ties 1.31858.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,412SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x