Sekmadienis, 23 birželio, 2024

Spekuliantai perka dolerį toliau, tačiau ne taip agresyviai, kaip praėjusią savaitę – Forex rinkos apžvalga 2018-07-01 d.

Kaip matyti iš paskutinių CFTC duomenų, savaitėje iki birželio 25 d. spekuliantai tęsė dolerio pirkimus prieš pagrindines valiutas (praėjusį ataskaitinį periodą grynoji pozicija su USD pirmą kartą šiais metais tapo bulių), tačiau pasikeitimai pozicionavime buvo gana nereikšmingo charakterio. Grynieji statymai ant dolerio kurso augimo išaugo $2.5 milijardo iki $12.5 milijardo.


Meškų pozicionavimas kitose prekių valiutose, tokiose kaip AUD ir NZD, išliko pakankamai agresyvus istoriškai, atspindėdamas bendrą paklausos kritimą rizikoms. Netikėta tapo tai, kad pagrindiniai įvykiai šį kartą vyko su Kanados doleriu, kurio grynoji pardavimo pozicija iškart išaugo
$1.4 milijardo iki $2.5 milijardo dėl naujai atidarytų pardavimo pozicijų. Beje, tai įvyko dar iki Kanados banko vadovo pasirodymo trečiadienį.

Su tolimesniais USDCAD pardavimais reiktų elgtis atsargiai, kadangi bendrasis trendas kol kas išlieka bulių, be to, netoliese matome svarbų, apvalųjį 1.310 lygį, todėl, svarstant pardavimus, geriausiai būtų palaukti, kai jis bus pramuštas.

Spekuliantai tęsė euro, franko ir svaro pardavimus, taip pat atsargiai pirko jeną, tačiau skirtingai nuo praėjusio ataskaitinio laikotarpio, pozicionavimas buvo gana vidutiniško charakterio. Verta tik pažymėti, kad frankas aplenkė jeną, išeidamas į antrą vietą pagrindinių valiutų sąraše, kur yra labiausiai atviras spekuliantų interesas.

Spekuliantai kol kas nenusprendė, ką daryti su Meksikos pesu (MXN), todėl belaukiant prezidento rinkimų, pozicionavimas su šia valiuta išlieka neutralus.

GBPUSD

Valiutų pora GBP/USD penktadienį išaugo maždaug 130 punktų ir patestavo 1.3200 lygį.

Nors pora išlaiko meškų trendą, einamoji korekcija yra stipri, ir artimiausiu metu pora gali pratęsti augimą, ypač, jeigu pirmadienį ji įsitrvirtins aukščiau 1.3200.

Pasipriešinimas laukiamas ties 1.3256 (antradienio pikinis maksimumas) ir 1.3300.

EURUSD

Valiutų pora EUR/USD taip pat penktadienį nupiešė didelę bulių žvakę, tačiau apvalaus lygio 1.1700 nepasiekė.

Trumpalaikė poros nuotaika yra bulių, tačiau augimas gali būti neilgas. Ties lygiu 1.1730 (23.6% Fibo korekcija nuo meškų trendo, kuris vyko balandžio-gegužės mėn.) laukiamas stipus pasipriešinimas.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,414SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x