Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

Staigus euro augimas ir dolerio fiasko. Valiutų judėjimo prognozė birželio 28d.

EURUSD

Pagrindinė valiutų pora šiandien aktyviai kyla į viršų. Atidarius smulkesnį – valandinį grafiką matomas pikas nuo 11:00 valandos, prisimenant, kad šiuo metu turėjo vykti ECB vadovo M. Draghi kalba, suprantama, kad rinkoms buvo paskelbta netikėta žinia. Vis mažėjantis ECB ekonomikos skatinimas buvo įprastas rinkos dalyviams, todėl po to kai buvo paskelbta, jog bus taikomas papildomas skatinamasis stimulas rinkoje įsivyravo buliai ir euras to pasekoje pasiekė 1,1300 pasipriešinimo lygį. Pagrindinės priežastys, kurios paskatino pakeisti ECB poziciją – netenkinami infliacijos rodikliai, todėl  tam kad išlaikytų euro zonos augimą ECB yra priverstas papildomai skatinti ekonomiką. Rytoj 16:30 Lietuvos laiku turėtume sulaukti smulkesnio veiksmų plano, tačiau po tokios naujienos rinkos be abejonės į taikytinus monetarinius instrumentus galėtų reaguoti pasyviau. M. Draghi savo kalboje tikino, kad augimo tendencija yra pakankama, tačiau infliaciniai rodikliai per žemi, kurie sukelia tikėtiną “kainų šoko” susiformavimo tikimybę. Nustatyta, kad prasti infliaciniai rodikliai yra glaudžiai susiję su naftos ir žaliavų kaina ir jeigu jie yra nepakankami, su didele tikimybe galimas staigus kainos šokas. Pristatydamas išvadas ECB vadovas pakartotinai paminėjo, kad infliacijos dinamiškumas bus skatinamas naudojantis monetarinės politikos įrankiais tol, kol taps tvarus bei sugebės savaime “išlaikyti” norimą ribą. Taigi atsinaujinus bulių tendencijai, labiausiai tikėtinas augimas link aukščiau esamo 1,1400 pasipriešinimo lygio.

DXY (JAV dolerio indeksas)

JAV doleris po gerų euro zonos rodiklių krenta, tačiau vis labiau identifikuojamas ir dar vienas bręstantis pavojus JAV dolerui. Pagal šiandien apklaustą Federalinio Rezervo Banko Prezidentą J. Williams – “akcijų rinka atrodo varoma garais”, kas reiškia, kad investuotojai supirkinėja akcijas tikėdami, kad JAV akcijos gali ženkliai išaugti dėl galimo mokesčių sumažinimo – pažado, kurį savo rinkiminės kompanijos metu D. Trump pateikė dar 2016m. Anot Fed Prezidento akcijų kainos yra išpučiamos bei didėja rizika šalies ekonomikai, kuri jau yra lyginama su 1990 metų pabaigoje vykusiu dot-com burbulo sprogimu. Ekonominis kalendorius pažymi rytoj 17:30 skelbiamos naftos inventorizacijos ataskaitos svarbą, tačiau ženklų poveikį galėtų suteikti tik nenumatyta anomalija – nestandartinis statistinis nuokrypis.

GBPAUD

Svaro ir Australijos dolerio pora po pasiekto 50,0 Fibonači lygio suformuoja išorinio baro žvakę, kuri pažymi tikėtiną augimo tendencijos tęstinumą link aukščiau esamų pasipriešinimo lygių – apvaliojo 1,7000 ir 1,7137. 

Dėmesio: didžiulis aktyvumas (volatilumas) tikėtinas, kai vienu metu – 16:30 Lietuvos laiku kalbės net 4 Centrinių Bankų vadovai (Kanados, Europos, Anglijos, Japonijos).

Sėkmingos prekybos!

Pagarbiai, Donatas

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x