Antradienis, 21 gegužės, 2024

Svaras auga, bet atsargiai.

Finansų rinkos po truputį rimsta po Anglijos referendumo, volatilumas grįžta į savo įprastas vėžes. Šiame fone stiprėja svaras, kuris prarado rekordinį 11,5% vertės dydį per visą savo istoriją. Euras stiprėja kartu, o apsauginės valiutos, tokios kaip jena ir JAV doleris, šiek tiek pasiduoda.

Dieniniame GBP/USD grafike svaras pramušė birželio 26 d. maksimumą ir nuo antradienio atsargiai koreguojasi apie 1%, judėdamas link 1.3530 pasipriešinimo.

Analitikai iš Scotiabank teigia, kad jeigu svaras pramuštų palaikymą žemiau 1.30, Anglijos valiuta nukristų iki naujų 1985 metų minimumų, kai Anglijoje vyko recesija ir svaras su doleriu pasiekė pariteto lygius. Tačiau dalis analitikų išlieka optimistais ir tikisi, kad svaras iki metų pabaigos išsilaikys 1.2 – 1.3 diapazone.

Valiutų pora EUR/USD taip pat stabilizavosi:

EURUSDDaily

vieningos Europos valiutos kursas santykyje su doleriu yra apie 30 punktų didesnis nei vakar ir pora susitelkė prie apvalaus 1.1100 lygio. Čia gali būti kiek kebliau peršokti šį pasipriešinimą, nes čia praslenka 200 slankusis vidurkis.

Rytoj eurui svarbios naujienos bus apie 12.00 val. – Vartotojų kainų indeksas ir 14.30 val.  ECB politikos apžvalgos susirinkimas.

Valiutų pora USD/JPY kyla, kadangi pinga jena, kaip investuotojų “atsargos” valiuta.

USDJPYDaily

Pasak treiderių, Kinijos valdžia trečiadienį atliko intervenciją į ofšorinę rinką (už Kinijos ribų), su tikslu sulaikyti juanio kritimą. Honkongo sesijos metu juanis pakilo 0,26% santykyje su doleriu. Po Brexit, Kinijos valiuta atpigo 1.2%, pademonstruodama didžiausią kritimą tarp 12 pagrindinių Azijos valiutų.

Iš esmės, reikia pasakyti kad rinkos prekiauja su atsarga, žvilgčiodamos į įvykius Europoje. Dėl Brexit dabar iškilo abejonės, kad FRS atidės palūkanų kėlimus neaiškiam periodui. “Referendumas tik padidino abejones, kad FRS imsis ryžto kelti dolerio palūkanų normas šiais metais” – sako analitikai iš Bank of New York Mellon. Sutinkamai su agentūros CME FedWatch prognozėmis, tokia tikimybė tesudaro 5%, kad palūkanas pakels liepos mėnesį ir 11% – rugsėjo.

Taip pat šiandien auga Turkijos lyra, nežiūrint į teroristinius išpuolius Stambulo aerouoste, kur žuvo 41 žmogus ir 200 buvo sužeistų. Lyra pakilo iki 2.9043 už dolerį po to, kai V. Putinas pavedė vyriausybei pradėti santykių normalizaciją su Turkija, po to, kai gavo atsiprašymo laišką iš Turkojos prezidento.

2 KOMENTARAI

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tomas
Tomas
2016-06-29 20:19

Ar siuo metu prekiauji Mykolai?

Mykolas
2016-06-29 21:34
Atsakyti į  Tomas

Prekiauju, taip.

Prisijunk

2,409SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

2
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x