Ketvirtadienis, 13 birželio, 2024

Trumpa Forex rinkos apžvalga rytdienai, 2017-08-17 d.

Šiandien Fed valdantieji išsamiai aptarinėjo infliacijos rodiklius, kurie mažėjant nedarbo lygiui šalyje taipogi lėtėja ir kelia nerimą iš Fed pusės. Tačiau nepaisant lėtėjančių rodiklių, Fed palieka “atidarytas duris” galimam dar vienam palūkanų normų pakėlimui šiais metais. Nagrinėjant CME sudaromus tikimybių dėl palūkanų normų tikslus, rugsėjo 20 dieną numatoma tik 1,4% tikimybė išvysti 1,50% palūkanų normą, o tikimybė tai išvysti lapkričio 17 pakyla iki 7,2%, todėl didžiausias dėmesys skiriamas gruodžio mėnesiui, kai tokia tikimybė siekia net 42,5%. Nors Fed numato tokią galimybę, tačiau rinka ją priima su dideliu skepticizmu ir labiau tiki nusistovėjusio lygio išlaikymu šiais metais. Tai dar nereiškia, kad Fed turės mažesnę įtaką JAV doleriui, nes laukiama kuomet bus paskelbtas Fed balanso sumažinimas – tai klausimas kuris buvo atidėtas iki kito posėdžio, vyksiančio rugsėjo 19-20 dieną. Nors palūkanų normų pasikeitimas mažai tikėtinas, tačiau esama nemažai kitų svarbių Fed veiksnių, kurie gali ženkliai įtakoti JAV dolerio vertę, todėl “rudens sesija” nebus lengvesnė doleriui nei iki šiol.

XAUUSD

Tai, kad doleris neatrodo labai patrauklus investuotojams parodo vis labiau atsigaunanti aukso paklausa (saugaus prieglobsčio efektas angl. safe haven)  kuri privertė kainą kilti iki buvusių viršūnių taip suformuojant 3-ąjį pasipriešinimą ties 1295,00 kainų lygiu. Artimiausiu metu tikėtinas “magneto” efektas, kai kaina bus pritraukta prie minėto pasipriešinimo lygio. Rytoj, kaip ir kiekvieną ketvirtadienį 15:30 bus skelbiami JAV nedirbančių, naujai užsiregistravusių kaip pašalpų gavėjų, gyventojų skaičius. Tendencija mažėjanti mažėjant nedarbo lygiui šalyje. Tikimąsi, kad bus užregistruoti 240 tūkstančiai, o tai apie 1,6% mažiau nei ankstesnį mėnesį.

GBPAUD

Svaro ir Australijos dolerio pora pagaliau prasilaužia žemiau palaikymo lygio ir tęsia tendenciją žemyn. Artimiausias palaikymas šioje poroje –  1,6067. Kadangi Australijos darbo rodikliai, paskelbti 2017-08-17 geresni nei tikėtasi, tolimesnė tendencija žemyn tikėtina tęsis. Rytoj (2017-08-17) JK skelbs savo mažmeninių pardavimų rezultatus, kurie taipogi turės nemažai įtakos šios poros įkainojimui, bet prognozės pesimistinės, nes tikimąsi tik 0,2% augimo, kuris sumažėjęs nuo 0,6% privers dar stipriau smukti svarui.

Sėkmingos prekybos!

Pagarbiai, Donatas

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,412SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x