Antradienis, 23 liepos, 2024

Valiutų judėjimo apžvalga ir prognozė rytdienai, gegužės 24 d.

Nauja rinkų savaitė prasidėjo euro silpnėjimu, kuris pastebimas su daugeliu valiutų porų. Pirmadienį publikuota verslo aktyvumo  statistika euro zonoje nepateisino vilčių: suvestinis PMI indeksas gegužę sumažėjo nuo 53 iki 52.9 punkto ir tai yra minimali indikatoriaus reikšmė per paskutinius 16 mėnesių. Euro zonos aktyvumo indikatorius paslaugų sferoje nepasikeitė ir sudarė 53.1 punkto. Visi trys indeksai buvo publikuoti silpnesni nei tikėjosi rinka.

Artėjant referendumui dėl D. Britanijos išstojimo iš ES, didėja svaro volatilumas santykyje su JAV doleriu, tačiau svaras patiria spaudimą dėl EUR/USD negatyvumo. Šiandien D. Britanijos finansų ministras Osbournas gąsdino visuomenę, įspėdamas apie stiprią recesiją, jei šalis priims neteisingus sprendimus ir išstos iš ES.

Japonijos jena pirmadienį stiprėja po labai gerų rodiklių apie vidaus prekybą.

Rytoj atkreiptinas dėmesys į Naujų namų pardavimus JAV 17.00 val. – prognozė teigiama.

EUR/USD

EURUSDDaily

Grafike neabejotinai vyrauja meškos, kurios taikosi į palaikymo lygį 1.1150 ir 200 dienų slankųjį vidurkį. Tai stiprus palaikymas, kurio pramušimas reikštų didelius praradimus Europos valiutai prieš dolerį. Kovo mėnesį šis palaikymas atlaikė meškų spaudimą, pažiūrėsime, kaip bus šįkart.

Rytoj bus publikuojamas Vokietijos BVP, taip pat ekonomikos nuotaikų apklausos statistika pagal ZEW.

GBP/USD

GBPUSDDaily

Svarui nepavyko praėjusią savaitę pramušti pasipriešinimo 1.4620 ir pora prekiaujama ties koridoriaus viduriu 1.4480. Slankieji vidurkiai rodo nedidelę bulių persvarą, tačiau pora gali nusileisti link 1.4350 lygio, kol buliai neįgaus naujų jėgų kilimui.

Rytoj svarbių naujienų D. Britanijoje nėra, išskyrus paskolas viešajame sektoriuje, 11.30 val.

USD/JPY

USDJPYDaily

Valiutų pora USD/JPY praėjusią savaitę prasimušė virš 109.40, tačiau pirmadienį jenos pirkėjai suaktyvėjo po geros statistikos iš Japonijos. Trendas į viršų išlieka, tačiau 109.40 lygis dabar tapęs palaikymu, kiek žemiau yra rimtesnis palaikymas 108.75 (gegužės 18 d. minimumas). Jei šie palaikymo lygiai neatlaikys, pora gali apsisukti žemyn.

Bankas Credit Suisse gegužės 18 d. atidarė pardavimo poziciją nuo 109.90 su SL 110.70 ir TP 105.90.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,416SekėjaiPatinka
1,840ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x