Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

Valiutų judėjimo apžvalga ir prognozė rytdienai, gegužės 31 d.

Prekyba pirmadienį labai rami, kadangi JAV ir D. Britanijoje rinkos šiandien uždarytos. JAV doleris šiek tiek koreguojasi prieš eurą, tačiau su kitomis valiutomis išlaiko pirmenybę. Dolerio indeksas paaugo 0,2% iki 95.71 punkto. Nebloga statistika iš euro zonos didelių impulsų nesukėlė, matyt, rinkos dalyviai kaupia jėgas labiau svarbesniems įvykiams.

Praėjusį penktadienį, FRS vadovė Janet Yellen pareiškė, kad FRS gali pakelti palūkanas ateinančiais mėnesiais, jeigu šalies ekonomika tęs augimą, o darbo rinka stiprės. Jos komentarai sustiprino tikimybę, kad palūkanos gali būti keliams birželio arba liepos mėnesį. Sekantis Yellen pasirodymas bus birželio 4 d., kai jau bus aiškūs paskutiniai darbo rinkos duomenys.

Rytoj ekonominiame kalendoriuje nemažai įvairių naujienų: Japonijos, Europos Sąjungos ir Vokietijos bedarbystės statistika, Italijos ir Kanados BVP rodikliai, taip pat blokas vidutinės reikšmės naujienų iš JAV. Svarbesnė iš jų – vartotojų pasitikėjimo duomenys 17.00 val.

Valiutų pora EUR/USD šiandien prekiaujama pozityviau, publikuoti duomenys iš ES parodė, kad ekonominės nuotaikos euro zonoje pagerėjo, taip pat išaugo vartotojų nuotaikų indeksas. Šį ketvirtadienį numatytas ECB posėdis, kuriame laukiama, kad reguliatorius išsaugos status quo, tačiau ekonominės ir infliacinės prognozės gali būti pakoreguotos į gerėjimo pusę. Tačiau turint omenyje, kad rinkos lūkesčiai dėl FOMC galimų veiksmų kelti JAV dolerio palūkanų normą labai padidėjo, tikėtina, kad porai EUR/USD spaudimas išliks.

Techniškai, pora atlieka korekciją atsirėmusi į palaikymą ties 1.1100 ir 100 MA, tačiau poros perspektyvos nėra labai geros, ypač, jei pasižiūrėtume į savaitinį poros grafiką – 4 iš eilės meškų žvakės, suformuotos po nesėkmingo bandymo šturmuoti 1.16, rodo, kad artimiausiu metu bet kokie kilimo bandymai bus ribojami ties 1.12 zona.

USD/JPY

USDJPYDaily

Stiprėjant doleriui, jena silpsta ir penktadienį prasidėjęs bulių impulsas tęsiasi ir šiandien,  buliams pavyko prasimušti virš svarbaus 110.20 pasipriešinimo. Dabar 110.20 greičiausiai taps palaikymu ir užsidarymas virš šio lygio reikš kylančio trendo atsinaujinimą, todėl tikėtina, kad galėsime keliauti link balandžio maksimumų 111.70.

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x