Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024

Valiutų judėjimo prognozės Forex rinkoje 2015-08-24 d.

Sveiki, gerbiamieji skaitytojai, prasideda nauja savaitė ir mes apžvelgsime pagrindines valiutų poras.

Matome, kad praėjusi savaitė nemenkai sukrėtė valiutų rinką. Kas gi atsitiko? Visų pirma, to priežastis – besitęsianti valiutų devalvacija įvairiose besivystančiose šalyse: Kazachstano centrinis bankas atšaukė savo valiutos (tengo) pririšimą prie dolerio, ko pasekoje visiškai nukrito ir Kirgizijos valiuta (somas). Vietnamas devalvavo savo nacionalinę valiutą, o Turkijos lira atnaujino istorinius minimumus. Ir tai dar ne viskas. Rusijos rublis tęsia kritimą ir atnaujino pusės metų minimumus, pora USD/RUB pakilo ties 68.0808, tokiu būdu rublis dolerio atžvilgiu atpigo net 6,49%.

Kita priežastis, nukrito indeksai biržose: NASDAQ  prarado 7,43%,  Dow Jones nukrito iki  5,68%. Nafta (Brent markės) atpigo net 7,04%, atnaujindama istorines 6,5 metų kainas ir sumažėdama iki 45,07. Toks kritimas akcijų biržose privertė investuotojus ieškoti saugių aktyvų.Todėl  į viršų šoktelėjo auksas, pabrangdamas 4,09% (XAU/USD pakilo iki 1160).

EUR/USD

EURUSDDaily

Valiutų pora EUR/USD išaugo net 2,5%, tokį augimą sukėlė iš esmės indeksų kritimas, pvz vokiečių DAX 30 (FDAX) atpigo beveik 10%. Taip pat matyti,kad euras yra ta valiuta, kurią investuotojai renkasi kaip saugią užuovėją, kai besivystančių šalių kapitalas yra atitraukiamas.

Toks EUR/USD augimas gali tęstis tol, kol mes nepamatysime geresnės statistikos iš JAV ir Kinijos. Todėl būkite atsargūs, kas šią valiutų pora parduoda.Trumpalaikėje perspektyvoje geriausia strategija yra EUR/USD pirkimas korekcijose.

Sekančią savaitę eurozonoje naujienų bus mažai – paminėtinas Ifo verslo nuotaikų indeksas IFO – Business Climate, kuris bus antradienį. Taip pat  keletas vidutinio svarbumo indeksų bus penktadienį.

Žiūrint EUR/USD iš techninės pusės, matome, kad pora EUR/USD vysto stiprų trendą į viršų ir priartėjo prie reikšmingo pasipriešinimo lygio 1.1400. Tikėtina, kad nuo šio lygio bus korekcija, po kurios tęsis kainos kilimas pagal trendą toliau. Sekantis pasipriešinimas matyti 1.14500 ir 1.15000 zonose.

USD/JPY

USDJPYDaily

Valiutų pora USD/JPY nukrito ties 122.00 zona ir Japonijos jena taip pat stiprėja kaip “valiuta-užuovėja”. Kritimai žaliavų biržose, naujienos iš Kinijos ir kiti įvykiai, kurie verčia investuotojus mažinti riziką.

Kitą savaitę, penktadienį, bus nemažai naujienų iš Japonijos. Bus publikuojami infliacijos ir mažmeninės prekybos, bedarbystės ir kt. duomenys. Prognozuojama, kad rodikliai gali būti geresni. Mažai tikėtina, kad Japonijos bankas kardinalių  veiksmų USD/JPY stabilizavimui, analitikai mano, kad bus laukiama FRS posėdžio rugsėjo mėnesį.

Žiūrint į USD/JPY iš techninės pusės, matome, kad slankieji vidurkiai yra persikirtę į meškų pusę, taip pat pramušta eilė palaikymo lygių, todėl tikėtina, kad artimiausioje perspektyvoje kaina gali kristi ir toliau. Rekomenduojami pardavimai korekcijose. Sekantis svarbus palaikymas – 120.600.

GBP/USD

GBPUSDDaily

Dolerio kritimas išėjo į naudą svarui – savaitės pabaigoje buliai vėl demonstruoja pozityvumą ir sugrįžo ties 1.5700 pasipriešinimu.

Kalbant iš techninės pusės, ketvirtadienį buvo suformuotas pavyzdinis Pin-baro modelis, tačiau pirkėjų ir pradavėjų kova neleido kainai pakilti ir atidirbti modeliui, penktadienį jau matome suformuotą Dodži modelį. Šis modelis mums sako, kad mūšis tarp meškų ir bulių baigėsis lygiosiomis, tačiau kova dar nebaigta, tikėtinas pakartotinis lygio testavimas.

Savaitiniame grafike taip pat matomas nedidelis Pin-baro modelis, todėl tikėtina, kad kaina išsivaduos iš šio koridoriaus ir įsitvirtins virš 1.5730. Jei tas pavyktų, rekomenduojami pirkimai su pelno fiksacija ties1.5800/10 ir1.5870 lygiais.

 

Sėkmingos prekybos savaitės!

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,399SekėjaiPatinka
1,810ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x