Ketvirtadienis, 13 birželio, 2024

Valiutų rinkos apžvalga 2017-08-16

EURUSD

Pagrindinėje valiutų poroje šią savaitę nematome tolimesnio bulių progreso, tačiau priešingai, stiprėjant JAV doleriui – smukimą. Antradienį skelbti Vokietijos preliminarūs BVP rodikliai nuvylė investuotojus, kai faktiškai nustatytas 0,5% augimas, o ne numatytasis 0,6%. JAV mažmeniniams rodikliams prognozėse buvo numatytas kilimas, tačiau paskelbti rezultatai viršijo ir lūkesčius, nes užfiksuotas 0,6% augimas, kuris yra dvigubai didesnis nei buvo planuojama. Grafikas atspindi galimai besikeičiančią situaciją, kuri detaliau nagrinėjama per DXY indekso prizmę, bet jeigu trumpai, tai pagrindinė valiutų pora pereina į šoninio judėjimo fazę, todėl po suformuotų žemesnių viršūnių kainų tikslas – 1,2000 mažiau tikėtinas. Trumpąja poros perspektyva laukiamas 1,1620 palaikymo testavimas. Rytoj sulauksime dar vienos “porcijos” ekonominių naujienų – statybos leidimų skaičiaus  15:30 Lietuvos laiku ir vėliau vakare – 21:00 paskutinio FOMC susirinkimo ataskaitos. Pastaroji labai svarbi, gali nulemti tolimesnę poros vystymosi eigą.

DXY (JAV dolerio indeksas)

Mėnesio pradžioje indekso grafike susiformavo kainų dugnas (angl. Lowest low LL), kurį papildė ir žemesnė kainų viršūnė (angl Lower high LH), tačiau besitęsiančiam meškų impulsui nepavyko suformuoti naujos kainų žemumos ir kirtus buvusią kainų viršūnę patvirtinamas aukštesnio dugno susiformavimas (angl. Higher low HL). Nors tai pagal tradicinę tendencijų bangų teoriją galima įvardinti kaip apsisukimą, tačiau tam, kad šis modelis turėtų daugiau patikimumo rekomenduojama sulaukti dar vienos aukštesnės žemumos. Taigi, šiuo metu esama meškų tendencija baigiasi ir JAV doleris keičia savo kryptį iš tendencingos meškų į šoninio judėjimo – galimą bulių tendencijos pradžią.

GBPUSD

Šiandien matome didžiulį svaro smukimą, kurio nesulaikė net ir prieš tai pristatytas stiprus palaikymo lygis. Didžiosios Britanijos infliacijos rodikliai nepasiekė norimų rezultatų, todėl su palankesnėmis JAV naujienos gaunamas puikus mišinys porai smukti. Kaip ir EUR/USD pora, pereinama į fleto stadiją, kuri tikėtina sieks žemiau esamo 1,2733 palaikymo lygio. Rytoj (2017-08-16) vertėtų nepraleisti 11:30 skelbiamo vidutinio uždarbio indekso pasikeitimo. Pirminės prognozės – neutralios, tikimąsi, kad išsilaikys 1,8% augimo tempas.

Sėkmingos prekybos!

Pagarbiai, Donatas

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,412SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x