Antradienis, 21 gegužės, 2024

Analitikai mano, kad euras ir svaras tęs kritimą toliau

Ketvirtadienį Forex rinka šiek tiek koreguojasi, tačiau dalyviai įtemptai seka Europos problemas. Vakar publikuoti FOMC protokolai nesukėlė reakcijos, kadangi visi supranta, kad šiomis sąlygomis tai senstelėjęs dokumentas. Investuotojai laukia įvykių raidos D. Britanijoje ir kontinentinėje Europoje. Europos bankų sektoriuje dabar daugiausia kalbama apie Italiją – ten bankai prisikaupė blogų skolų. Viskas būtų gerai, tačiau ECB neskuba gelbėti tokių bankų. Kuo daugiau bus delsiama, tuo daugiau kaupsis kritinė masė. Įdomiausia tai, kad Briuselis neleidžia Romai pačiai išskirti biudžetinių pinigų šių bankų gelbėjimui. Jei tokie bankai palikti likimo valiai žlugtų, vėliau galėtų kilti aštrus suvereniteto klausimas iš Italijos pusės.

Vakarykštis FRS protokolas parodė, kad posėdžio metu Komiteto nariai diskutavo apie palūkanų kėlimą šią vasarą, darbo rinkos stovį, ekonomikos augimo perspektyvas ir infliacijos 2% lygį. Rezultate, buvo prieita išvados, kad makroekonominis neužtikrintumas, atsiradęs dalinai dėl Brexit kaltės, yra kliutis griežtinti monetarinę politiką birželio mėnesį. Dabar investuotojai lauks JAV darbo rinkos duomenų (Nonfarmai ir bedarbystės lygis), kurie bus skelbiami rytoj, 15.30 val. Lietuvos laiku.

Šiandien skelbtos laisvos darbo vietos pagal ADP parodė augimą – 172 tūkst. vietoj prognozuotų 159 tūkst, taip pat geresnis buvo ir pradinių paraiškų dėl bedarbystės pašalpų rodiklis – 256K prieš 270K.

Po ADP statistikos paskelbimo, valiutų pora GBP/USD nusileido žemiau 1.3000 ir šiuo metu prekiaujama ties šiuo lygiu. Nuo dienos atsidarymo pradžios svaras koregavosi 0,52%. Palaikymas 1.2797 (31 metų minimumas, liepos 6 d.) ir  1.2700 (psichologinis lygis), pasipriešinimas: 1.3045 (liepos 7 maksimumas), 1.3119 (birželio 27 d. minimumas) ir 1.3243 (10SMA).

Apskritai reikia pasakyti, kad ekspertai nusiteikę optimistiškai ir rytoj lauks geros JAV darbo rinkos statistikos. Jie mano, kad nevykę gegužės mėnesio duomenys buvo atsitiktiniai ir laukia tradicinių 200 tūkst. naujų darbo vietų. Jeigu tai įvyks, gali atsirasti naujas pardavimų impulsas su euru ir svaru. Analitikai mano, kad rinka jau yra pripratusi prie silpnos darbo rinkos statistikos, todėl teigiami duomenys gali kilstelti dolerį.

Visame šiame fone jena praktiškai nesikoreguoja, kadangi investuotojai ją perka kaip saugią valiutą. Kinijos juanis nesikoreguoja taip pat, per paskutines dvi savaites Kinijos valiuta prarado 1,5%, nukrisdama iki 2010 metų minimumų. Neaišku, kada rinka atkreips į Kiniją dėmesį – matyt, pačiu paskutiniu momentu, kaip ir Brexit atveju.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,409SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x