Šeštadienis, 15 birželio, 2024

Ar apsimokės užsiimti kriptovaliutų mainingu 2019 metais?

Sveiki, mielieji draugai.

Realių pinigų gavyba iš įvairių rūšių kriptovaliutinio “oro” prieš keletą metų tapo tikra skaitmeninė karštligė. Nors mainingo sąvoka ir buvo nesuprantama, neištirta ir abejotina, tūkstančiai žmonių surizikavo išbandyti save šiame paslaptingame versle, kuris žadėjo didelius pelnus be papildomų pastangų.

Sutikite – juk uždirbti, praktiškai nededant jokių pastangų – gana viliojanti perspektyva. Kai kurie iš šių žmonių iš tikrųjų sugebėjo ne tik užsidirbti, bet ir susikrauti gerą kapitalą. Beje, ir dabar yra galimybė maininti kriptovaliutą, kuri vilioja vis daugiau žmonių.

Tačiau kas laukia mainerių 2019 metais? Ir kiek dabartinės investicijos į mainingą pasiteisina dabar, juk kriptovaliutų kursai neskuba augti (o dažnai ir krenta), o išlaidos elektros energijai ir įrangai didėja, o mainingo sudėtingumas tik auga. Apie visa tai, mūsų šiandieniniame straipsnyje.

Kriptovaliutų gavyba 2017-2018 metais

Pagal tai, kaip augo kriptovaliutų kainos 2017 metais ir jų populiarinimas pagrindinėse žiniasklaidos antraštėse, daugelis žmonių ne tik pradėjo domėtis kriptovaliutų tema, bet ir patys pradėjo betarpiškai jose dalyvauti. Kadangi mainingas tais metais pasiekė nematytų aukštumų, kompanijos, užsiimančios mainingo įrangos gamyba, tiesiog negalėjo susidoroti su jų paklausa, ir tai 2017 metais sukėlė mainingo įrangos deficitą visoje Europoje, taip pat pradėjo kilti ir pačios įrangos kainos.

Nuo 2018 metų pradžios, daugelis kriptovaliutų prarado apie 70% savo kainos, bet įdomu tai, kad susidomėjimas kriptovaliutų mainingu nesumažėjo, o tik didėjo. Ryšium su tuo, kad mainingo pelningumas krito kartu su kriptovaliutų kainomis, o pati gavybos procedūra sudėtingėja ir brangsta. Ką gi daryti tiems, kas įsigijo įrangą arba ruošiasi ją įsigyti? Kiek apsimoka užsiimti mainingu šiandien ir kiek tai atneš pelno?

Specialistų coinminingcentral.com komentaras:

“Pagrindinė mainingo karštligė jau praėjo, Bitkoinas nustojo augti tokiais beprotiškais tempais ir mainingo rinka pavirto į labiau suprantamą ir stabilų investicinį instrumentą. Jūs jau negausite 700-1000% metinių palūkanų, kaip anksčiau, BET lyginant su kitais investiciniais instrumentais – mainingas ant Asic įrangos rodo gerą pelningumą, todėl artimiausiu laiku šis verslas egzistuos ir toliau”.

Faktoriai, įtakojantys mainingo pelningumą

Pirmiausia, būtina pažymėti tą faktą, kad mainingo pelningumas priklauso nuo elektros energijos išlaidų. Todėl, kuo pigesnis energijos kilovatas – tuo daugiau pelno gali gauti maineris. Jeigu pas jus yra prieiga prie nemokamos elektros energijos (savaime aišku, toks elektros naudojimo būdas yra neteisėtas) ir prieiga prie interneto – tada pirmyn, pagrindinis momentas bus tik investicijų atsipirkimas už įrangą.

Kokiose šalyse geriausia maininti?

Pati pigiausia elektra yra Turkmėnistane, kur už kilovatvalandę gyventojai moka tik 0,01 dolerio. Toliau, pagal reitingą eina Uzbekistanas, Kirgiztanas ir Tadžikistanas, kur kaina gyventojams sudaro 0,02 dolerio už kilovatą.

Ukraina – penktoje vietoje, ten vidutiniškai mokama 0,05 dolerio. Tokia pati kaina iš Azerbaidžane. Baltarusijoje – 0,06 dolerio, o Gruzijoje ir Kazachstane kaina po 0,07 dolerio. Rusijos ir Serbijos gyventojai moka po 0,08 dolerio.

Lietuvoje 2018 m. vidutiniška elektros kaina yra 0,12 dolerio.

JAV elektra kainuoja tiek pat kiek Turkijoje – po 0,13 dolerio už kilovatvalandę. Lenkai, čekai ir slovakai moka daugiau – po 0,18 dolerio. Prancūzijoje ir D. Britanijoje kainos beveik vienodos – diapazone 0,21-0,22 dolerio.

Na, o šiose šalyse maininti tikrai neapsimoka: Graikijoje, Švedijoje ir Austrijoje už kilovatvalandę teks pakloti 0,24 dolerio. O pati brangiausia elektros energija yra Vokietijoje ir Danijoje – po 0,38 dolerio už kilovatą.


Egzistuoja taip pat kiti faktoriai, kurie padės jums priimti sprendimą: verta veltis į mainingą ar ne, ir vienas jų – tai mainingo sudėtingumo augimas.

Taigi, kaip matyti iš grafiko, bitkoino mainingo sudėtingumas nuolat auga. Panašus mainingo scenarijus lydi ir daugelį kitų žinomų kriptovaliutų. Aišku, rinkoje egzistuoja beribė daugybė kitų, mažai žinomų kriptovaliutų, kurių gavyba yra žemo sudėtingumo, ir auga ne taip greitai. Sprendžiant, ar verta užsiimti tokių monetų mainingu, kurios dar neužsitarnavo tinkamos reputacijos rinkoje, reikia labai gerai pagalvoti, nes pelnas nuo tokių monetų gali nepateisinti lūkesčių, nekalbant, kad toks užsiėmimas gali būti ir nuostolingas.

Juk įranga kainuoja nemažus pinigus. Vienos videokortos kaina svyruoja nuo $650 ir daugiau, tuo tarpu paruoštas mainingui ASIC įrenginys kainuoja nuo $1500 ir gali siekti iki $15 000. Geriausia mainingo įranga yra ta, kuri greičiausiai atperka savo investicijas.

Dabar mainingo įranga kuriama ir gaminama milžiniškais tempais, naujienos atsiranda vos ne kas savaitę. Nupirkti įrangą (naujieną) tiesiogiai iš tiekėjo vargu ar pavyks, aišku, jeigu nesate jo dileris. Tačiau net jei pirkti pagal išankstinį užakymą, yra tikimybė, kad per pristatymo laiką, kuris gali trukti 1-2 mėnesius, atsiras žymiai galingesnis produktas.

Na, o pirkti videokortas (rigus) ir ASIC antrinėje rinkoje (per skelbimus) nėra prasmės, kadangi niekas jums negarantuos pakankamo galingumo ir pilnavertiško mainingo.

Jeigu savu laiku mainingo įrangos atsiperkamumas trukdavo porą mėnesių, tai esant šiandieniniam mainingo sudėtingumui ir kriptovaliutų kursams, ši reikšmė siekia pusę metų ar daugiau. Paskutiniai ASIC modeliai, nežiūrint į savo aukštas charakteristikas, taip pat nesuspėja su sudėtingumo augimu.

Net įsigijus naujausią įrangą, neverta tikėtis, kad vėliau neteks tęsti investicijų, kadangi praėjus laikui, ji nebeatitiks tų aukštų standartų, kurių reikalauja tinklas, kurio sudėtingumas, kaip jau sakėme aukščiau, nuolatos auga.

Mainingas namų sąlygomis

Kriptovaliutų mainingas su įprastu naminiu PC dar yra įmanomas, tačiau tik tų rūšių monetų, kurių kaina ne tiesiog mažesnė, o visiškai menka.

Jei kalbėti apie Bitkoiną ir jo forkus, kaip ir apie Ethereum su jo jaunesniais broliais – šių monetų išgauti su staliniu kompiuteriu nepavyks. Tiksliau, tame nėra logikos – mokestis už elektros energiją suvalgys visą kuklų uždarbį.

Kažkokį apčiuopiamą pelną iš naminio mainingo galima pasiekti tik investuojant į naują ASIC įrangą arba turint anksčiau surinktas fermas. Jeigu tuo pradėti užsiimti dabar, tai mainingo perspektyvos 2019 metams, esant tokiam vėlam startui, ne itin džiugios. Rizika likti nuostolyje pakankamai aukšta, nors jei išliks dabartinis kripto rinkos stabilumas, galima gauti pelną iš daugiau-mažiau padorių fermų.

Esamų namų fermų savininkams neverta baimintis dėl to, kad jau rytoj mainingas taps nepelningas – tokia situacija gali įvykti tik dėl staigaus kursų kritimo arba kriptovaliutų uždraudimo. Tie, kas anksčiau suspėjo įsigyti įrangą kripto gavybai, turi suprasti, kad šio proceso sudėtingumas auga, todėl su kiekvienu mėnesiu pelningumas kris.

Galima dar atkreipti dėmesį į “jaunas” kriptovaliutas – jas paprasta maininti jų gyvenimo pradžioje. Tokių monetų kaina juokinga, bet teoriškai jos kažkada gali išaugti. Šis kelias taip pat rizikingas – nauja kriptovaliuta gali tiesiog dingti dėl neesamos paklausos, “hakerių nulaužimo” arba dėl kitų faktorių. Be viso to, yra tikimybė, kad potencialus vertės augimas pasirodys menkas, ko rezultate uždarbis bus juokingas arba jo išvis nebus…

Debesinis (cloud) mainingas

Kai kurie žmonės šiandien renkasi labiau pigesnį variantą, kuris nereikalauja pirkti brangios įrangos, jos diegti ir aptarnauti, tačiau reikalauja tam tikrų kapitalo investicijų – tai debesinis (cloud) mainingas.

Debesinis mainingas – tai galimybė uždirbti pinigus, naudojant nuotolinių duomenų centrų turimą galią. Naudotojas tiesiog perka įrangos galią, kuri yra įdiegta nuotoliniuose centruose ir mainina kriptovaliutą “debesyje”. Tai nebloga galimybė maininti kriptovaliutą tiems žmonėms, kurie gyvena šalyse, kur elektros kaina yra didelė, taip pat tiems, kurie stokoja techninių žinių, kad patiems susipirkti įrangą ir ją pasileisti. Šiandien cloude maininge sukasi milijardai dolerių.

Kaip tai veikia?

Maineriai, kurie prisijungia prie “debesies”, pagreitina kriptovaliutos gavybą ir iš to uždirba. O servisai, kurie nuomoja įrangą, uždirba iš komisijų ir mokesčių už nuomą. Sandorių esmė nesikeičia, o operacija yra patvirtinama, kai tik naujas vartotojas tampa bloko dalimi. Vieno bloko paieška trunka 10 minučių, dėka milžiniškos galios ir ištisos grupės žmonių, kurie sujungti į pool’us.

Coud mainingo mintis nebloga, tačiau nieks neduos garantijų tame, kad servisas neišgaruos jau rytoj su jūsų pinigais, todėl rizika prarasti savo santaupas labai didelė.

Kiek galima uždirbti iš mainingo šiandien?

Kad atsakyti į šį  klausimą, reikia žinoti koks bus investicinis kapitalas į mainingo įrangą.

Iliustruotai atsakyti į šį klausimą padės neblogas informacinis puslapis asicminervalue.com/ .

Čia yra reitinginis sąrašas, kuriame yra naujausi mainingo įrangos modeliai, jų techniniai duomenys ir aktualus pelnas, išskaičius elektros sąnaudas (beje, užduoti elektros kainą ir valiutą galima pačiam, puslapio apačioje).

Paspaudus ant konkretaus įrenginio  (kaip pavyzdį, pasirinkime antroje vietoje esantį Obelisk SC1), matysime jo aktualią pelningumo kreivę, pajamas ir elektros išlaidas, galutinį pelną.

Žemiau matysime įrenginio techninius duomenis, galimas maininti monetas, taip pat įsigijimo kainą iš įvairių dilerių. Prie kainų yra įdomus rodiklis ROI – jis parodo, per kiek laiko mums atsipirktų įsigytas įrenginys.

Taigi, tarkime, kad turime laisvus 10 tūkstančius eurų ir perkame du Obelisk SC1. Pajungus įrenginius, dienos pelnas, jau atėmus elektros išlaidas bus apie 40 eurų per dieną. Esant tokiam pelningumui, įrenginiai turėtų atsipirkti po 9-10 mėnesių.

Ar tai pakankama grąža iš tokių investicijų – spręsti jums. Atrodytų, per mėnesį 1200 Eur nieko nedarant yra neblogai, tačiau reikia suprasti, kad tokie skaičiavimai yra aktualūs tik šiandien dienai. Jau poryt gali būti sukurtas dar pajėgesnis įrenginys, o mūsų Obelisk pelnas nukristi kelis kartus, o po metų gal net tapti nuostolingas.

Todėl šiame versle pagrindinis uždavinys  – suktis taip, kad kuo greičiau “atmušti” įsigytos įrangos investicijas, o vėliau tinkamai vėl atsinaujinti, kad išlaikyti tam tikrą pelno grąžą.

Tai maininti ar ne?

Tam, kad savarankiškai apskaičiuoti mainingo pelningumą, internete yra nemažai servisų. Tokie servisai leidžia apytiksliai apskaičiuoti įvarių kriptovaliutų pelningumą, pagal turimos įrangos pajėgumus.

O bendrai, kas mainerių laukia ateityje – nuspėti neįmanoma, kadangi kriptovaliutų rinka nėra nuspėjama, kaip ir anksčiau. Jeigu disponuojate “laisvais” pinigais, tai pabandyti, be abejo, galima, bet jokiu būdu neverta lįsti į skolas ir imti kreditus šiam reikalui.

Dar kartą reikia pakartoti, kad investicijos į kriptovaliutų mainingą šiandien yra labai rizikingos. Tik tuo atveju, jeigu turite tam atliekamų pinigų, o dar jeigu išgautas monetas išsaugosite ir jų kursas pakils, be abejo pavyks gauti reikšmingą naudą iš šito užsiėmimo.

Priimant sprendimą dėl kriptovaliutų mainingo, verta atkreipti dėmesį ir į juridinius aspektus. Dauguma šalių vis dar kuria įstatyminę bazę šios sferos reguliavimui, todėl valdžia gali bet kuriuo momentu apriboti ar net uždrausti mainingą.

Na, o dabar, vieninteliai, kas šiandien tikrai iš mainingo krauna pasakiškus turtus – tai video kortų ir ASIC gamintojai.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

2 KOMENTARAI

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Doni
Doni
2018-11-26 20:14

Sveiki :), pasidalinsiu istorija ir mintimis apie bitkoiną. Puikiai atsimenu tą dieną kai universitete gyniau savo diplominį darbą, kurio temos pavadinime raktinis žodis – bitkoinas. Nors tai buvo 2017 metų pradžia, tačiau šia tema „šviestis“ jau buvau pradėjęs 2015-aisiais. Ne viena bemiegė naktis praleista skaitant mokslinius straipsnius anglų kalba, išanalizuota daugybė įvairiausių nuomonių: objektyvių ir nevisai, vienašališkų ir daugialypių. Žvelgiant atgal, atrodo viskas aišku – be abejonės „blockchain“ technologija sukels proveržį ir turės platų panaudojimo spektrą, kuris galėtų pasitarnauti ne vien virtualios piniginės vertės išraiška – kriptovaliiuta, tačiau gali sėkmingai prisidėti ir vystant kitas inovatyviąsias technologijas. Tada dar būdamas barzdotas… Skaityti daugiau »

Audrius Malinauskas
Audrius Malinauskas
2018-11-29 07:26
Atsakyti į  Doni

Like 🙂

Prisijunk

2,414SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

2
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x