Antradienis, 16 liepos, 2024

Darbas, treidingas, mokymai ir asmeninis gyvenimas. Kaip viską suspėti?

Nuolatinis skubėjimas, stresas darbe, nuovargis ir laiko trūkumas. Jei kuris nors iš šių dalykų jums pažįstamas arba juo gyvenate dabar, turime blogų naujienų. Greičiausiai jūsų gyvenimo balansas yra sutrikęs.

Šiais laikais, kai kasdien daugėja naujos informacijos ir visi nori daryti viską, – svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo, mokymų ir asmeninio gyvenimo. Šis klausimas ypač svarbus pradedantiesiems treideriams, kurie pasineria į naują profesiją ir greitai perdega.

Tačiau kaip rasti šį balansą? Kuriuo momentu viskas pradeda griūti ir kaip to išvengti?

Seniau esame rašę, kaip derinti treidingą ir darbą, ten buvo labiau nagrinėjami techniniai etapai, o šiame straipsnyje aptarsime auksinio balanso paiešką tarp gyvenimo, mokymų ir darbo, kaip prie jo prieiti ir kaip jo nepažeisti, kad pasiektumėte sėkmės kiekvienu aspektu.

darbas, treidingas ir mokymai

Apie balanso svarbumą

Dažnai pasitaikanti klaidinga nuomonė mokantis ar kažką dirbant yra ta, kad “kuo daugiau laiko tam skirsiu, tuo greičiau man pavyks”. Ypač tai pasakytina apie treidingą – naujokai dažnai naujai profesijai ir mokymuisi skiria visą savo laiką.

Kad šis aukščiau pateiktas sprendimas būtų 100 % teisingas, jį reikia teisingai interpretuoti. Kalbama ne apie valandų skaičių per dieną ar per savaitę, o apie ilgalaikę perspektyvą, kurioje pradedantysis įgis naujų žinių. Tačiau tai nereiškia, kad mokymuisi reikia skirti visą savo laiką ir pastangas.

Norėdami organiškai mokytis ir dirbti taip, kad tai atneštų sėkmę ir rezultatus, turite tinkamai paskirstyti savo išteklius. Visą dėmesį skirdami darbui, pradedame pamiršti apie kokybišką poilsį ar mokymąsi, ir atvirkščiai. Šis dėsningumas veikia bet kuria kryptimi, pateikime jį formulės pavidalu:

Kodėl svarbu išlaikyti šias proporcijas? Panagrinėkime tai po vieną punktą:

  • Gyvenimo kokybė. Kai dėmesys nuo darbo perkeliamas į asmeninį gyvenimą ir mokymąsi, gyvenimas tampa įvairesnis ir visavertiškesnis. Kaip pavyzdys – laiko praleidimas su šeima, draugais ar tiesiog savimi, taip pat laisvas laikas mokytis naujų dalykų.
  • Sveikata. Kalbama ne tik apie fizinę, bet ir apie mentalinę sveikatą, nes nuolatinis darbo krūvis gali lemti visišką perdegimą.
  • Tobulėjimas ir savirealizacija. Kad darbas duotų geresnių rezultatų, poilsis būtų kokybiškesnis ir toks, kokio norite, o ne toks, kokį leidžia biudžetas, būtina nuolat mokytis naujų dalykų. Nuolat susitelkus į darbą, nesimokant bus sunku pasiekti geresnių rezultatų.

Moksliškai mūsų nervų sistema skirstoma į simpatinę ir parasimpatinę. Pirmoji atsakinga už stresą (darbą, susikaupimą), o antroji – už atsipalaidavimą.

Norint išvengti simpatinės nervų sistemos perkrovos, būtina periodiškai ilsėtis, kad parasimpatinė sistema turėtų galimybę dirbti. Priešingu atveju kyla stresas, pervargimas ir visos nemalonios jų pasekmės.

Dabar suprantate, kad susitelkimas vien tik į darbą neatneš visuotinės sėkmės ar augimo.

Bet kodėl balansas sutrinka?

Labai dažnai balansas sutrinka net ir tiems, kurie stengiasi tolygiai paskirstyti darbo krūvį. Taip gali atsitikti dėl dviejų priežasčių:

  • Netinkamas planavimas. Kai treideris pradeda mokytis arba dirbti neturėdamas konkretaus plano, netrukus gali prasidėti chaosas ir darbo diena gali virsti darbo naktimi.
  • Dideli lūkesčiai. Kartais naujokai siekia greitų rezultatų, nesuprasdami, kad treidingas – tai maratonas, ne sprintas. Rezultatas – per didelis darbo krūvis ir stiprus nusivylimas, kai norimų rezultatų dar nėra, o nuovargis ir perdegimas jau pasireiškė.

Tokių priežasčių, kaip didelis darbo krūvis darbe tam tikrais metų laikais ar procesus stabdantys techniniai veiksniai, dėl kurių kyla sumaištis darbo grafike, mes nenagrinėsime, kadangi jų įtakoti nelabai galime. Mes sutelksime dėmesį į priežastis ir sprendimus, kuriuos galime taikyti patys.

5 patarimai balanso palaikymui

Kad išlaikytumėte balansą savo gyvenime, yra kelios taisyklės, o tiksliau – įpročiai, kuriuos naudinga įgyvendinti savo gyvenime. Norint tolygiai paskirstyti savo dėmesį įvairioms gyvenimo sritims, tereikia vadovautis šiomis 5 rekomendacijomis.

1. Suplanuokite sekančią dieną

Raktas į produktyvumą ir užduočių atlikimą laiku – tai tinkamas planavimas. Susiplanuokite sekančios dienos užduotis darbo kalendoriuje arba užduočių valdymo programėlėje (arba bent galvoje suplanuokite prieš miegą). Jūsų užduočių sąrašas gali būti įvairus – nuo su darbu susijusių klausimų iki užduočių “apsipirkti parduotuvėje” ar “išvesti šunį”. Taip aiškiai suprasite savo dienos pareigų apimtį.

2. Nustatykite prioritetus

Kai jau turite surašytas visas užduotis, svarbu nustatyti jų prioritetus. Pavyzdžiui, šuo nelauks, kol išspręsite savo darbo problemas, todėl geriau šią pareigą įrašyti sąrašo viršuje. Beje, pradėdami dieną bėgimu ar pasivaikščiojimu su savo augintiniu užduosite tinkamą tempą ir gerą nuotaiką visai dienai.

Toliau, pereidami prie darbo užduočių, pagalvokite apie sudėtingiausias. Aš asmeniškai pradedu būtent nuo jų. Tokių prioritetų susidarymas padės jums nepulti prie visų užduočių iš karto ir pereiti prie naujų, kai baigsite senąsias.

З. Kokybiškas poilsis

Prieš pereinant prie šio klausimo, atsakykite į klausimą – kas jums suteikia daugiausiai energijos ir kokį poilsį laikote tikrai geru? O dabar prisiminkite, kaip paprastai leidžiate laisvalaikį?

Dažnai, užuot gerai pailsėję, atsidarome socialinius tinklus ir ten dingstame kelioms valandoms. Galiausiai poilsiui skirtas laikas praeina, o mes nebeturime energijos. Taip yra todėl, kad pasirinkote netinkamą poilsio rūšį. Laisvu laiku pasivaikščiokite lauke, paskaitykite knygą, pabendraukite su draugais arba pabūkite vieni su savimi ir savo pomėgiais. Kokybiškas poilsis turėtų atstatyti jūsų energiją, o ne atvirkščiai.

4. Mokėjimas “atsijungti”

Įsivaizduokime situaciją, kai jūsų ideali poilsio rūšis yra laiko leidimas su draugais. Jūs einate į kavinę pabendrauti, tačiau draugų negirdite – galvoje sukasi darbiniai klausimai. Rezultate, jūs taip ir nepailsėjote, o draugai įsižeidžia ant jūsų, kad jų neklausote.

Kad išvengtumėte tokios situacijos, turite mokėti kontroliuoti savo mintis. Darbo valandomis – galvoti apie užduotis ir projektus, tačiau poilsio metu turėtumėte sugebėti atsipalaiduoti, o kitus klausimus atidėti, kol jie bus išspręsti.

5. Laiko valdymas

Paskutinis patarimas – paskirstyti užduotis pagal laiką. Pavyzdžiui, kiek laiko skirsite miegui, o kiek darbui ir poilsiui. Ši praktika padės sureguliuoti jūsų darbo dieną, įsivaizduoti savaitės darbo krūvį ir apskritai padės planuoti. Geras laiko planavimas padės ne tik sureguliuoti užduočių kiekį, bet ir optimizuoti darbo procesus.

Kaip derinti treidingą, mokymus ir asmeninį gyvenimą

Dabar akivaizdu, kodėl balansas toks svarbus gyvenime. Lieka atviras klausimas, kaip suderinti šias tris svarbias sritis. Štai trys patarimai:

  1. Įtraukite į savo rutiną sportą. Jei sporto nemėgstate, pabandykite ilgus pasivaikščiojimus (pvz. 7000 žingsnių kasdien). Meditacija, joga ir kita fizinė veikla skatina džiaugsmo hormonų – endorfinų – gamybą. Tokiu būdu, tai bus naudinga praktika ne tik jūsų kūnui, bet ir moralinei būsenai. Be to, reguliari mankšta lavina mūsų discipliną, o tai ypač svarbu įgyvendinant naują dienotvarkę.

2. Planuokite reikalus savaitei į priekį (arba bent jau sekančiai dienai). Paskirstykite, kiek valandų naują savaitę skirsite darbui, o kiek – mokymuisi. Tai padarę galėsite išsiaiškinti, kurį vakarą ar dieną galėsite skirti šeimai, sau ar savo pomėgiui.

3. Mokykitės naudodamiesi nuotolines studijas. Pavyzdžiui, Spekuliantas mokyklos Jaunojo Treiderio ABC kursas siūlo paruoštas video pamokas, kurias galite žiūrėti bet kuriuo metu ir pritaikyti studijas prie savo gyvenimo ritmo, o ne atvirkščiai.

Reziumuokime.

Pradėti treidingo mokymus turėtumėte nuo savo gyvenimo ritmo paruošimo. Kad neperdegtumėte per pirmąjį mokymosi mėnesį ir neprarastumėte savęs šiame procese, turite subalansuoti visas gyvenimo sritis. Elkitės su tuo kaip su nauju įpročiu ir kartokite tai kelis mėnesius.

Kai tik pradėsite tolygiai skirstyti dėmesį, vėliau pamatysite, kad gyvenimas prieš balanso praktikavimą atrodė kaip chaosas. Taigi, organizuokite save ir visada siekite daugiau.


Rezultatai treidinge yra individualūs ir priklauso nuo patirties bei disciplinos. Savo įgūdžius ir discipliną galite patobulinti mūsų kurse: Jaunojo treiderio ABC

5 3 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,414SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x