Antradienis, 21 gegužės, 2024

JAV dolerio triumfas, Turkijos lyros kritimas ir ko tikėtis kitą savaitę Forex rinkoje

JAV doleris praėjusią savaitę užbaigė su trenksmu – penktadienį išėjo labai gera statistika iš JAV ir tai labai nudžiugino rinkos dalyvius – serija išėjusių duomenų tik patvirtina, kad JAV ekonomika užtikrintai auga.

Mažmeniniai pardavimai JAV birželio mėnesį išaugo 0,6% (buvo laukta tik 0,1%), o gegužę šis rodiklis buvo 0,2%. Be automobilių pardavimų, mažmeniniai pardavimai išaugo 0,7%, kai buvo laukta 0,4% augimo. Pramoninės produkcijos apimtys birželį šalyje išaugo 0,6% (ekspertai laukė 0,3%), o gegužės mėnesio rodiklis buvo neigiamas -0,3%. Šie pramoninio augimo tempai tapo patys didžiausi nuo 2014 m. lapkričio ir tai kartu su kitai indikatoriais rodo, kad šis sektorius pirmąjį 2016 pusmetį užbaigė pozityviai, pažymi ekspertai.

Šiek tiek nuvylė vartotojų pasitikėjimo indeksas, rengiamas Reuter ir Mičigano universiteto, nukrisdamas nuo 89,5 iki 93,5 punkto birželio mėnesį, tačiau čia matomai atsiliepė rinkų kritimas pirmąją savaitę po Brexit.

To pasekoje, JAV dolerio indeksas praktiškai pasiekė birželio 24 d. (Brexit) maksimumus, suformuodamas didelę bulių žvakę.

Kitą savaitę bus nemažai finansinių įvykių, galinčių sukelti didesnį rinkų volatilumą. Atkreiptinas dėmesys į JAV statybų leidimus antradienį, 15.30 val. (prognozė teigiama), ketvirtadienį 14.45 val. vyks ECB posėdis, 15.30 val. ECB spaudos konferencija, taip pat JAV pradinės bedarbystės paraiškos, o 17.00 val. JAV esamų namų pardavimų statistika (prognozė neigiama).

GBP/USD

Tuo tarpu Anglijos svaras penktadienį demonstravo didesnę kritimo dinamiką po techninės korekcijos, kai pora GBP/USD nukrito daugiau kaip 20 figūrų po Brexit. Daugelis analitikų rekomendavo pardavinėti svarą, tikintis palūkanų sumažinimo iš Anglijos banko ir ekonomikos suletėjimo artimiausiais mėnesiais. Tiesa, Anglijos bankas nepateisino rinkos dalyvių vilčių, susilaikydamas nuo palūkanų mažinimo praėjusį ketvirtadienį, tačiau analitikai nenusimena: jie iškart anonsavo palūkanų mažinimą rugpjūčio mėnesį, tikėdamiesi tolimesnio svaro kritimo link 1.25

GBPUSDDaily

Nors svaras ir krenta dabar, tai daugiau yra USD nuopelnas. “Mes manome, kad bet kokie svaro pakilimai, tai yra progos atidaryti naujus jo pardavimus” – sako vienas tarptautinio banko treideris iš Londono. “Visi galvoja, kad šiais metai bus per daug blogų naujienų, todėl atrodo, kad naujas svaro kritimas – tai laiko klausimas”.

Techniškai, svaro grafike suformuotas Vidinio baro modelis, pagal krintantį trendą, todėl tikėtinas poros kritimas toliau. Artimiausias palaikymas – liepos 6 d. minimumas 1.2741.

EUR/USD

EURUSDDaily

Geros naujienos iš Amerikos gan skaudžiai nusmukdė Europos valiutą ir EUR/USD grįžo prie liepos 11 d. minimumų (pirmadienio) 1.1020, nukrisdama beveik 100 punktų. Bendras trendas išlieka žemyn, pasipriešinimas vėl tapo 200 SMA ir senas geras 1.11000 lygis.

Kitą savaitę, ketvirtadienį rinka lauks ECB posėdžio ir jo vadovo Mario Draghi komentarų.

USD/CAD

USDCADDaily

Valiutų pora USD/CAD penktadienį užbaigė kilimu ir taip pat suformavo bulių modelį Vidinis baras. Modelis pagal trendą, turintis atramą nuo 1.2844 lygio, todėl tai mums rodo, kad poros kritimo potencialas baigėsi ir pora gali pradėti kilti į viršų.

Turkijos perversmo bandymas ir jo pasekmės finansų rinkoje

Štai klasikinis pavyzdys, kaip netikėtos fundamentalios šalies valiutos naujienos paveikia finansų rinkas. Penktadienio naktį Turkijoje, dalis šalies kariuomenės bandė perimti valdžią į savo rankas. Nors perversmas ir nepavyko, Turkijos lyra prieš dolerį nukrito labai ženkliai, daugiau kaip 4,5%.

usdtry

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,409SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x