Penktadienis, 2 birželio, 2023

Price Action: Vidinis baras (Inside Bar)

Šis turinys rodomas tik prenumeratoriams

Prenumeruokite, kad atrakintumėte šį turinį.

Sveiki, mieli ponai ir ponios, treideriai ir skaitytojai. Mes tęsiame apžvalgų ciklą apie Price Action metodologiją ir šiandienos tema – modelis Vidinis baras (Inside Bar).  Vidinis baras, kaip ir Pin-baras, yra vienas iš galingiausių Price Action modelių. Apačioje rasite išsamų modelio teorinį aprašymą, na, o kaip modelį naudoti praktikoje, kaip visada, Jūsų dėmesiui –  video pamoka.

Kas yra Vidinis baras?

Vidinis baras yra vienas iš svarbiausių Price Action metodikos modelių ir sutinkamas grafikuose labai dažnai (gal net dažniausiai). Paprastai tariant Vidinis baras – tai “žvakė žvakėje”, ir nors pats iš savęs šis modelis nėra kažkuo ypatingas ir tikslus kaip signalas, tačiau analizuojant jį kartu su horizontaliais lygiais, nuo kurių modelis gali atsispirti, galima gana sėkmingai su didesne tikimybe prognozuoti kainos judėjimą.

vidinis baras struktura

Literatūriškai Vidinio baro modelį galima traktuoti kaip “tylą prieš audrą”, tada, kai rinka yra rami ir kaupia jėgas prieš reikšmingą judėjimą. Treiderio uždavinys sutikus šį modelį – nustatyti būsimą tikėtiną judėjimo kryptį.

Kaip formuojasi Vidinis baras?

Techniškai, Vidinio baro modelis susideda iš žvakės arba baro, kurio kūnas (kartu su šešėliais) yra viduje prieš tai esančios žvakės (baro), kuri vadinama motinine.

vidinis baras forex

Galimas variantas, kai formuojasi iškart keletas vidinių žvakių motininėje žvakėje. Rečiau sutinkamas modelis, kai kiekviena žvakė yra mažesnė už prie tai einančią (motininės žvakės diapazone). Tokius modelius galima vertinti kaip itin stiprius signalus lyginant su baziniais.

Kai prekiautojas mato Vidinio baro modelį, yra manoma, kad kaina sukaupė pakankamą potencialą ir yra pasiruošusi judėjimui pagal esamą trendą. Vidinio baro modelis leidžia atidaryti pozicijas su minimalia rizika.

Vidinio baro modelis gali atsirasti tiek kylančiame trende, tiek krintančiame. Būtina pabrėžti, kad vienas pats modelis retai gali būti patikimas signalas, kaip ir pvz., modeliui Pin-baras, jam yra būtinas atspirties taškas, kitaip tai tebus paprasta žvakių kombinacija.

Kaip prekiaujamas Vidinis baras?

Kai tik mūsų akys užkliūna už gražaus Vidinio baro modelio, tikriname, ar turi toks modelis atspirties tašką – palaikymo/pasipriešinimo lygį (įsirėmęs į mūsų nubraižytus lygius, slankiojo vidurkio liniją ar pagal kitus indikatorius). Jei turi – atidarome sandorį išstatydami atidėtą orderį.

kaip prekiauti vidini bara

Jei rinkoje vyrauja krintantis trendas, o Vidinis baras rodo jo tęsinį, mes išstatome atidėtą pardavimo orderį (Sell Stop) keletą punktų žemiau nuo žemiausio motininės žvakės taško (Low). Jei rinka “persigalvos” ir apsisuks, atidėtas orderis tiesiog nesuveiks ir mes jis panaikinsime.

Stop-Loss orderį išstatysime keletą punktų aukščiau virš motininės žvakės (High). Tačiau atsiminkime, jei motininės žvakė yra labai didelė (išsiskiria savo dydžiu), protinga yra sumažinti stopo dydį, tarkime,  1/3, kadangi stopo dydis turi būti adekvatus.

Take-Profit paprastai statomas arba prie artimiausio palaikymo/pasipriešinimo lygio, arba uždaromas pasiekus teigiamą santykį su Stop-Loss orderiu, tarkime, kai Take-Profit yra didesnis už Stop-Loss orderį 2 arba 3 kartus. Gali būti ir kiti sandorio uždarymo variantai, bet tai jau atskira tema.

Pabaigai

Reikia pasakyti, kad modelis Vidinis baras gali būti tiek signalas trendo tęsiniui, tiek ir apsisukimo modelis, todėl kai kurie agresyvesni treideriai, pamatę Vidinio baro modelį, neretai išstato iškart du atidėtus orderius į skirtingas puses, kadangi kaina gali atidirbti į bet kurią pusę. Svarbiausias dalykas, ką reikia atsiminti – visada prekiaujame nuo horizontalių lygių (palaikymas/pasipriešinimas, slankieji vidurkiai, Fibonači lygiai ir kt.). Jei modelis neturi atspirties taško – jis nieko nereiškia!

Kokiuose laiko intervaluose galima prekiauti šį modelį? Rekomenduoti dirbti galima ne žemesniuose kaip valandiniuose grafikuose (H1), tačiau geriausiai modelis atidirba, žinoma, dieniniuose grafikuose (D1).

Sėkmės prekyboje ir ačiū už dėmesį!

6 KOMENTARAI

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vitoldas
Vitoldas
2016-06-26 11:01

Dėkui

kregzde196
kregzde196
2016-01-22 10:08

Sveiki Mykolai, iskilo klausimas. noreciau paklaust apie viena vidinio baro modeli sioje temoje kuris pavaizduotas paveikslelyje is kaires 5 -tas. zvakes kaip matau abi vienodos , mesku zvake didesne uz buliu tik savo vienu usu (virsutiniu), taciau buliu zvake didesne uz mesku zvake taipat vienu usu ( apatiniu). kodel sis modelis visvien vadinamas vidiniu baru? cia reikia atkreipt demesi i bendra zvakes dydi nuo high ir low ? aciu

Gytis
Gytis
2014-01-26 10:26

Mykolai, kada pasidalinsi kokia nors strategija, paremta butent Price Action modeliu?

grybauju
grybauju
2014-01-25 19:37

Nuosirdus aciu!

jst
jst
2014-01-25 16:44

Labai lauktas straipsnis 🙂 super , aciu!

Prisijunk

2,366SekėjaiPatinka
1,650ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

6
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x