Ketvirtadienis, 13 birželio, 2024

Kodėl stiprėja doleris? Trumpa rinkos analizė

Pasibaigus svarbiems politiniams įvykiams, treideriai vėl fokusuojasi ties technine analize ir įvairių šalių kreditine-pinigų politika. Divergencijos tema vėl tampa aktuali, ir tai reiškia, kad greičiausiai JAV doleris augs palei visą rinkos spektrą, o labiausiai prieš taip vadinamas “prieglobsčio valiutas”, kurios turi neigiamą palūkanų normą ir jautriai reaguoja į JAV palūkanų kėlimo perspektyvas.

USDJPY

Japonijos jenai reikalai klostosi ne pačiu geriausiu būdu. Prieš tai buvusioje sesijoje, spredo pelningumas tarp JAV ir Japonijos 10 metų obligacijų pasiekė maksimalų lygį nuo kovo mėnesio pabaigos. Japonijos bankas, pasirinkęs “švelnią” politiką, greičiausiai neseks Fedrezervo pavyzdžiu, kuris su 99% tikimybe pakels bazinę palūkanų normą birželio mėnesį. Arba ECB pavyzdžiu, kuris taip pat ruošiasi mažinti stimuliaciją dėl gerėjančios ekonominės situacijos. Visa tai rodo, kad jena artimiausiu metu patirs spaudimą ne tik prieš dolerį, bet ir prieš eurą.

USDCHF

Šveicarijos frankas – dar viena potenciali divergencijos auka. Čia centrinis bankas taip pat palaiko neigiamas palūkanų normas ekonomikoje, pasirašo už valiutos devalvaciją ir netgi vykdo intervencijas. Dabar, kai investuotojams nėra reikalo bijoti rizikų dėl Europos politinių įvykių, frankas užtikrintai pinga.

EURCHF

Poroje su euru jis jau pasiekė minimalius lygius nuo spalio mėnesio ir greičiausiai pratęs kritimą dėl būsimos ECB ir Šveicarijos banko politikos. Pastarasis vargu ar imsis veiksmų dėl šios situacijos. Einamasis EURCHF kursas 1.09566 ir tai apie 1.0% daugiau nei praeitą savaitę.

EURUSD

Situacija su euru kiek sudėtingesnė. Šiuo metu doleris auga prieš Europos valiutą būtent dėl monetarinės politikos skirtumų. Vieningoji Europos valiuta testuoja 1.09 palaikymą, kurio pramušimas gali stipriai sugadinti bulių nuotaikas, taip pat gali suveikti masė orderių, kurie išstatyti 1.0870 zonoje ir žemiau, kas vėliau gali virsti į didėjančio sniego kamuolį.

Rytoj Olandijos parlamente kalbėsiantis ECB prezidentas M. Draghi gali pademonstruoti optimistines nuotaikas, kas patvirtins persilaužimo momentą Europos banko politikoje. Tokiu atveju euras gali įgauti stimulo augimui.

Rytojaus svarbios naujienos:

15.00 val. ECB prezidento Draghi kalba.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

2 KOMENTARAI

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Candela
Candela
2017-05-10 06:44

Dėkui už analizę, Mykolai.
Tik man atrodo, šiandien ECB prezidento Draghi kalba bus 15:00 val., ne 13:00 val..))

Mykolas
2017-05-10 07:56
Atsakyti į  Candela

Ačiū! Taip, teisingai, mano klaidelė.

Prisijunk

2,412SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

2
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x