Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

Nelauktas svaro smukimas – valiutų porų apžvalga rytdienai 2017-07-04 d.

Šiandien pasisakęs BOE monetarinės politikos komiteto narys G. Vlieghe pažymėjo, kad palūkanų normų kėlimas šiuo metu būtų klaida. Jo požiūriu dabar nėra pats palankiausias momentas kelti palūkanų normas, nors spartėjantis augimas rinkose “ruošia” BOE palūkanų augimą didinant skolinimosi kaštus. Prisiminant, kad jau net 3 iš 8 narių pasisako už palūkanų normų kėlimą, toks pareiškimas parodo komiteto narių nesutarimą. “Esamos rinkos sąlygomis aš svarstau galimybę išlaikyti esamą palūkanų lygį ir tik skatinimų – stimulų panaikinimą” teigė G. Vlieghe. Jeigu taip atsitiktų, kad balsai pasiskirstytų po lygiai 4 už ir 4 prieš, tai sprendimą priimtų BOE gubernatorius M. Carney, kuris nebuvo sąraše tų, kurie balsavo už palūkanų normų kėlimą.

GBPUSD

Taigi šiandien GBP/USD pora patyrė visišką fiasko, kai buvo paskelbti ne tik blogesni nei buvo prognozuojami JK gamybos rodikliai, tačiau ir JAV rodikliai viršijo lūkesčius, ko pasėkoje ženkliai sustiprėjo JAV doleris. Taigi kas tai – ar atšokimas nuo pasipriešinimo lygio, ar neišvengiamos augimo tendencijos atidėjimas? Techniškai augimas poroje neatrodo taip patraukliai kaip atrodė penktadienį, tačiau įvertinant, kad naujienos buvo netikėtos – bulių rinkos atstovai ryžtingai sulaikę kritimą smuktelėjo tik apie 80 punktų. Nors labiau tikėtinas augimas pagal vyraujantį sentimentą, tačiau kol nėra atnaujintos viršūnės virš lokalaus pasipriešinimo, pažymėto geltona horizontalia juosta, visgi pora galėtų kirsti link žemiau esamo 1,2735 kainų palaikymo lygio, o jeigu buliams pavyktų atsitiesti tai tendencija galėtų tęstis link aukščiau esamo pasipriešinimo – 1,3437. Rytoj (11:30 Lietuvos laiku) šį augimą galėtų paskatinti geresni nei tikėtasi JK statybos sektoriaus rodikliai, tačiau po tokio nuosmukio galimas ir dar vienas smūgis, kuris tik priverstų porą kristi. Prognozės labiau niūresnės ir numato kritimą nuo 56 iki 55,2 indekso reikšmės.

USDJPY

JAV dolerio ir Japonijos jenos pora tęsdama augimą po suformuoto 3 kylančių metodų -žvakių modelio (modelis pavaizduotas žemiau grafiko) pažymi labiau tikėtiną augimo tęstinumą poroje link aukščiau esamo 115,40 pasipriešinimo lygio. Tiesa rytoj JAV švenčiama nepriklausomybės diena, todėl volatilumas ir likvidumas porose su JAV doleriu tikėtina bus daug mažesnis nei įprasta, todėl nereikėtų tikėtis spartesnio augimo.

Kylantys trys metodai (angl. Rising Three methods)

GBPAUD

Besiformuojančios nedidelės žvakės, turinčios mažą kūną lyginant su uodegomis ties  apvaliuoju 1,7000 kainų pasipriešinimo lygiu pažymi galimą meškų korekcijos prasitęsimą, kuris galėtų mėginti pakartotinai siekti 1,6777 bei žemiau esamą 61,8 Fibonači korekcinį lygį. Rytoj 04:30 Lietuvos laiku sulauksime Australijos mažmeninių pardavimų ataskaitos, kurios prognozės nuviliančios, nes numatomas tik 0,3% augimas, o prieš tai buvo fiksuotas net 1,0% augimas, tačiau reikėtų nepraleisti ir 07:30 Australijos Rezervinio Banko palūkanų normų patvirtinimo bei monetarinės politikos pranešimo. Tikimąsi, kad esamas 1,5% palūkanų normų lygis paliks galioti, o papildomų ryžtingesnių veiksmų RBA nenaudos.

Sėkmingos prekybos!

Pagarbiai, Donatas

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x