Penktadienis, 2 birželio, 2023

Price Action: paternas “123” – praturtink savo treiderio bagažą efektyviu modeliu

Šis turinys rodomas tik prenumeratoriams

Prenumeruokite, kad atrakintumėte šį turinį.

Sveiki. Šiandien susipažinsime su žinomu grafiniu Price Action modeliu “123″. Jis yra pagrįstas klasikiniu trendo nustatymu ir yra sutinkamas gana dažnai. Tačiau, kad šį modelį sėkmningai prekiauti ir gauti apčiuopiamą pelną, būtina žinoti modelio “123” kokybės nustatymo niuansus ir taikyti ypatingas taktikas uždarant sandorius. Apie visa tai mes ir pakalbėsime.

Modelis “123” – tai grafinis apsisukimo paternas, kuris gana dažnai sutinkamas bet kokių laiko intervalų grafikuose ir yra neblogas signalas įėjimui į rinką.

123-modeliai dažniausiai sutinkami trendų pabaigose ir staigiuose kainos grafiko judėjimuose, kai keičiasi trendo kryptis. Jie taip pat gali būti sutinkami prekybinio diapazono ribose ir kartais atsiranda einamojo trendo korekcijų pabaigose.

Pateiktame pavyzdyje aukščiau yra parodytas tipinis 123-modelis, suformuotas ant dugno, krintančio trendo pabaigoje.

Kas čia įvyko? Kainos grafikas nupiešė naują minimumą (taškas 1) ir atšoko į viršų iki maksimumo (taškas 2), nuo kur prasideda korekcija žemyn. Po to, kainos grafikas piešia antrą minimumą (taškas 3), kuris atsidūrė kiek aukščiau buvusio minimumo (taškas 1).

Vėliau, nuo šio aukščiau suformuoto minimumo (taškas 3), kainos grafikas atnaujina kylantį judėjimą, tuo patvirtindamas trendo pasikeitimo kryptį. Prieš tai buvusio maksimumo pramušimas, suformuotas ties tašku 2, yra signalas atsidaryti pirkimo poziciją.

Tokį nesudėtingą paterną labai nesunku pastebėti gęstančiame trende, ir tai yra signalas, patvirtinantis trendo pasikeitimo kryptį.

Modelio 123 formavimasis

Jeigu panagrinėtume pagrindines šio modelio formavimosi priežastis, tai galėtume suprasti, kodėl jis taip gerai veikia. Laipsniškas šio modelio formavimasis atrodo taip:

• Signalą krintančios tendencijos pasikeitimui pradeda pirminė kainos korekcija;

• Kaina nebegali suformuoti naujo minimumo;

• Pakartotinis kainos grįžimas į viršų, sukuriamas apsisukimo lūkestis;

• Prieš tai buvusio maksimumo pramušimas, patvirtinantis apsisukimą.

Šiuo momentu visi treideriai laukia papildomų signalų krintančiam trendui.

Tai susiję su tuo, kad treideriai, kurie laukė ir tikėjosi krintančio trendo pratęsimo, savo stopus buvo išstatę aukščiau taško 2. Ir tuo atveju, jeigu šie stopai bus numušti, šie treideriai iškart uždarinės savo pozicijas, ir atidarinės pirkimus, matydami, kad kainos grafikas patikimai juda į viršų.

Pelno fiksavimo lygiai ir nuostolių apribojimas

Kai tik grafike susiformuoja modelis 123, būtina apsispręsti su labai paprastomis taisyklėmis prekybos valdymui.

Įėjimo taškas. Idealus įėjimas yra laikomas tada, kai pramušamas taško 2 lygis – prieš tai buvusio maksimumo lygis (arba minimumo, priklausomai nuo situacijos, kurioje atsiranda 123 modelis). Įėjimas vykdomas atidėtais orderiais.

Stop loss. Stop-loss būtina išstatyti žemiau / aukščiau taško 1  – minimumo / maksimumo lygio (priklausomai koks modelis – bulių ar meškų). Agresyvūs treideriai gali statyti stopą žemiau / aukščiau 3 taško, vienok, bet kokiu atveju, bus geriau, jei mes suteiksime kainai pakankamos erdvės judėjimui, ir mažas stopas nebus užkabintas.

Take profit. Iki tol, kol šis modelis neleidžia mums tikėtis didelių tikslų (detaliau apie tai kalbama video), minimalus take-profit orientyras turi būti išstatytas tokiu būdu:

Išmatuokite atstumą punktais nuo taško 1 iki taško 2 ir pridėkite gautą reikšmę nuo taško 3 – tai ir turi būti minimalus atstumas, kurį turi praeiti kaina.

Pavyzdyje (grafike aukščiau) mes matome, kad kaina judėjo į viršų, buvo bulių trendas. Vėliau kaina judėjo žemyn, ir trendinės linijos pramušimas duoda mums signalą apie tai, kad trendas keičia savo kryptį. Būtent šį paskutinį kainos maksimumą mes ir pažymime tašku 1.

Šiame naujai gimstančiame meškų trende piešiasi kainos minimumas, nuo kurio kaina koreguojasi link buvusio bulių trendo. Mes pažymime šią vietą tašku 2.

Šiame etape, nors pas mus jau yra du pradiniai taškai, formuojantys aprašomą modelį, mes dar nesame garantuoti tame, ar tai kylančio trendo korekcija ar apsisukimas į meškų trendą.

Patvirtinimas ateina tada, kai kainos grafikas piešia naują maksimumą (taškas 3), kuris, tarp kitko, yra žemiau pirmojo maksimumo (taškas 1). Tai rodo, kad kaina neturi pakankamo impulso, kad pramušti prieš tai buvusio maksimumo lygį, ir tai liudija apie trendo krypties pasikeitimą.

Jeigu pastebėjote, mes užsiminėme, kad tai tik nurodo trendo krypties pasikeitimą. Kadangi čia taip pat gali būti ir paprasta konsolidacija – etapas, kai kaina daro pauzę, prieš tai, kol vėl atnaujins kylantį trendą. Šiame etape mes laukiame patvirtinimo. Kai tik kaina pramuša minimumo lygį (taškas 2), mes atidarome pardavimo poziciją.

Sutinkamai su mūsų sąlygomis, mes išstatome mūsų stopą aukščiau taško 1 ir statome take-profit: išmatuojame atstumą nuo taško 1 iki taško 2, ir pridedame šį atstumą nuo taško 3 – tai minimalus atstumas, kurį kaina turi nueiti. Kaip matome iš šio pavyzdžio, kaina lengvai praeina mūsų minimalų orientyrą, suteikdama mums galimybę įgyvendinti pelningą trumpąją poziciją.

Agresyvus įėjimas (tik patyrusiems treideriams)

Agresyvus įėjimas į rinką gali būti vykdomas ties trendo linijos pramušimu, jungiančiu taškus 2 ir 3.

Nežiūrint į tai, kad take-profit ir stop-loss lygiai lieka tokie patys, šio tipo įėjimą reikia vykdyti su dideliu atsargumu, kadangi taško 2 lygis gali būti ir nepramuštas.

Papildomai

Reiktų žinoti, kad modelis 123, nuo taško 1 iki taško 3, gali būti suformuotas iš 4 žvakių, o gali turėti savyje ir 20 žvakių. Nežiūrint to, taisyklės prekiaujant šį modelį lieka tokios pačios.

Verta žinoti, kad kuo daugiau žvakių yra modelio formacijoje, tuo didesnis tikėtinas kainos judėjimas. Tai nėra absoliuti taisyklė, tačiau dažniausiai tokia koncepcija teisinga.

Prieš įeinant į rinką, būtina įsitikinti, kad tokia formacija būtų patvirtinta. Jeigu taškas 3 susiformuoja žemiau taško 1, tai kalbėti apie taisyklingą modelį negalima.

Lygiai taip pat reikalingas patvirtinimas, kad modelis 123 yra teisingas – kaina turi pramušti maksimumo lygį ties tašku 2.

Būna atvejų, kai kaina konsoliduojasi intervale tarp taškų 2 ir 3, ir nerodo jokių signalų, dėl tolimesnio jos judėjimo. Tokius momentus geriausia pralaukti iki tol, kol kainos judėjimas nepatvirtins savo krypties.

Kokybiško modelio 123 nustatymas

Aš pažymėjau vieną iš modelių grafike žemiau – modelis pažymėtas taškais 1, 2, 3. Buvo bulių trendas. Susiformavo maksimumas – pažymime jį tašku 1. Paskui sekė judėjimas žemyn. Susiformavo minimumas. Jį pažymime tašku 2. Vėliau kaina pabandė suformuoti naują maksimumą, tačiau nesėkmingai. Kaina apsisuko, ir mes pamatėme judėjimą žemyn.

Kol mes negavome patvirtinimo, kol nebuvo pramušimo ties taško 2 lygiu, tai yra, šiuo atveju, paskutinio lokalaus minimumo pramušimo, mes neeiname į pardavimus. Mes neeiname į rinką anksčiau taško 2. Mes visada sulaukiame patvirtinimo. mes visada sulaukiame taško 2 pramušimo.

Toliau. Kuo didesnė modelio formacija, tai yra, kuo didesni atstumai nuo taško 1 iki taško 2, ir iki taško 3, tuo didesnio judėjimo rezultate mes galime tikėtis.

Ypač rekomenduotina, kad žvakė, ties kuria mes žymime tašką 1, turėtų uodegą, ir kuo uodega ilgesnė, tuo geriau. idealiu atveju, tai turėtų būti Pin-baras. Tačiau, jeigu uodegos nėra, tai yra požymis, kad greičiausiai, toks modelis nesuveiks. Savaime aišku, kad uodega turėtų būti į priešingą pusę, nei mūsų būsimo sandorio kryptis. Šiuo atveju, kadangi mes ruošiamės įeiti į pardavimus, uodega turėtų būti (ir yra) į viršų. 

Savaime aišku, kad mes nesėdėsime prie terminalo ir nelauksime, kol kaina nueis iki taško 2 ir pramuš jį. Mes tiesiog išstatome atidėtą orderį, šiuo atveju, pardavimui – Sell Stop.

Tuo atveju, kai kaina suformuoja tašką 3 ir pereina į fletą, prasideda konsolidacija ir niekur ypatingai kaina nejuda, mes, savaime aišku, neeiname į rinką apskritai. Tikėtina, kad rinka ignoravo modelį  “1, 2, 3”, arba tiesiog apie jį pamiršo. Vadinasi, ir mums tokį signalą reikia pamiršti.

Tiems, kurie mėgsta naudoti indikatorius, modelį “1, 2, 3” galima derinti su perpirkimu / perpardavimu osciliatoriuose. Imkime ir uždėkime ant grafiko stochastiką. Čia verta atkreipti dėmesį į tašką 1. Jeigu susiformavus taškui 1 osciliatorius yra perpirkimo zonoje (kaip mūsų pavyzdyje, grafike žemiau), tai yra papildomas patvirtinimas mums, kad mūsų signalas pardavimui yra teisingas.

Jeigu susiformavus taškui 1 osciliatorius būtų kažkur per vidurį, tai būtų požymis to, kad paternas greičiausiai atidirbs silpnai, arba neatidirbs išvis. Jeigu modelis formuotųsi atvirkščiai, tai yra jei būtų bulių krypties modelis, mes sektume, kad taškas 1 sutaptų su osciliatoriaus perpardavimu. tai būtų papildomas patvirtinimas vėliau eiti į pirkimus.

Tiems, kas prekiauja dienos viduje: modelių reikia ieškoti tik Europos ir Amerikos sesijose. Modelis dažnas, todėl jį dažnai galima sutikti praktiškai bet kokio laiko intervalo grafikuose. Tačiau modelis turi būti: gražus, aiškus, gerai kristi į akis. Patyrę treideriai tai mato iškart, tačiau pradedantiems siūloma modelį patikrinti sekančiais kriterijais.Visų pirma, tarp taškų 1 ir 2 ir tarp 2 ir 3 mažiausiai turi būti bent po dvi žvakes.

Štai, žiūrėkime, mūsų grafike susiformavo taškas 2, vėliau eina dvi žvakės ir paskui formuojasi taškas 3. O nuo taško 1 eina keturios žvakės ir tik tada formuojasi taškas 2.

Būna taip, kad susiformuoja taškas 2, o vėliau kaina vos ne vos pajuda, ir lyg ir suformuoja naują viršūnę, arba naują minimumą (jeigu tai bulių modelis). Taigi, lyg ir modelis “1,2,3” susiformavo, tačiau jo prekiauti neverta, kadangi jo struktūra labai silpna.

Taigi, kaip nustatyti, ar pakankamai kaina koregavosi link taško 3, kad tikrai galėtume laikyti tašką 3 susiformavusiu? Tai nustatoma labai paprastai. Nuo taško 2 iki taško 1 mes užtempiame Fibonači lygius. Ir korekcija link 3 taško turi pasiekti bent 61,8 Fibo lygį. Jeigu korekcija yra gilesnė, atsiduria kažkur dar toliau, tai dar geriau (bet ne aukščiau taško 1). Tą visada reikia patikrinti, kadangi tai svarbus momentas nustatant, ar verta eiti į rinką pagal šį modelį ar ne.

Be abejo, tai toli gražu ne visi niuansai darbe su forex modeliu 123. Daug daugiau informacijos, tame tarpe ir sandorių pavyzdžius – žiūrėkite video pamokoje straipsnio pradžioje.

Modelio 123 indikatorius

Pirmuosiuose žingsniuose naujokams gali būti sunku “iš akies” nustatyti modelį 123 grafike. Todėl čia jiems pravers specialus indikatorius, skirtas Metatrader 4, kuris automatiškai nustato 123 paternus. Tačiau reikia suprasti, kad tai automatinis indikatorius, todėl jums vienaip ar kitaip vis tiek teks patikrinti vieną ar kitą modelį, kurį suras indikatorius, pagal taisykles, kurios paaiškintos video pamokoje, straipsnio pradžioje.

P.S. Indikatorius, nustatantis modelį 123 diegiamas pagal standartinę instrukciją.

Atsisiųsti indikatorių (failas forume)

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

13 KOMENTARAI

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
arunas
arunas
2018-08-21 14:55

sis modulis tikrai veikia pats prekiauji pagal ji,turbut daugelis taiko ta pacia taktika ir turbut naudoje ja seniai ,man prireikia daug laiko ji suprasti ir dabar apie ji tik krakalbo ,jei brokeriai mokitu naujokus tokiu daliku sutaupytu daug laiko kitu zmoniu ir manau zenkliai padidetu sekmingu treideriu procentas.

Audrius
Audrius
2018-08-21 16:23
Atsakyti į  arunas

jai sekmingu ir luzeriu treideriu procentas apsiverstu nebeliktu brokeriu :DDD kas eina mokytis pas brokeri ,tai sveiki atvyke 🙂

Eggo IenDzi
Eggo IenDzi
2018-08-22 08:15
Atsakyti į  arunas

Neveikė, neveikia ir niekada neveiks

arunas33
arunas33
2018-08-28 07:38
Atsakyti į  Eggo IenDzi

eggo jei nesupranti kaip reikia dirbti siuo metodu tai nereiskia kad jis neveikia arba bandai flete uzdirbt nors gerai ivaldes si metoda ir flete uzdirbi tik reikia laiku uzdaryti sandori.reikia daug darbo su juo ideti ir pamatysi kad veikia.

Eggo IenDzi
Eggo IenDzi
2018-08-28 14:27
Atsakyti į  arunas33

Labai norėčiau, kad ji veiktų, bet deja, esu užprogramavęs ir pratęstinęs šią ir panašias strategijas ant tick’ų 14 metų istorijos. Galiausiai spread’ą praloši kiekvieną kartą atidaręs sandorį. Labai daug mitų yra aprašytų forex industrijoje. Ir tik užprogramavęs ir išanalizavęs ilgesnį laiko tarpą, gali pamatyti tiesą. Esu atradęs sistemą, kuri buvo labai pelninga pirmus 7 metus, o per kitus 7 metus ėjo tik į minusą. Tad jei sistema pelninga metus ar du, tai nereiškia, kad ir ateityje ji išliks tokia.

arunas33
arunas33
2018-09-03 19:13
Atsakyti į  Eggo IenDzi

o tu pats programuoji robotus?is dalies tu teisus jei robotas prekiaus pagal; si metoda jis eis i minusa nes robotas nemasto kaip zmogus kuris turi patirties ir jei tu pats po trendo pamates si moduli atidarysi sandori ,tu tikriausiai pataikisi ant fleto ir bus mazas pelnas arba minusas.

andreika
andreika
2018-08-21 17:11

neina parsisiusti indikatoriaus

Mykolas
2018-08-21 17:24
Atsakyti į  andreika

reikia prisijungti prie forumo

nojus
nojus
2018-08-22 19:22

Kaip galvojat ar butu geras iejimas jeigu pasiektu? http://prntscr.com/klr9ug

Laurynazz
Laurynazz
2018-08-21 18:28

Primena FZR’o principus

Vitalius
Vitalius
2018-11-18 11:13
Atsakyti į  Laurynazz

gal turi fzr kurso medziaga?

vejas
vejas
2018-11-28 09:20

Sveiki, norejau pasiteiraut, yra šis 123 indikatorius su garsiniu signalu, nes analizuojant ir ieškant iejimu, dažnai buna jau per velu… ?

Mykolas
2018-11-28 12:23
Atsakyti į  vejas

Ne, nėra.

Prisijunk

2,366SekėjaiPatinka
1,650ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

13
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x