Antradienis, 21 gegužės, 2024

Prieš “Brexit” blanksta ir FRS, ir Japonijos bankas

JAV doleris silpnėja prieš daugumą valiutų porų, nors pats dolerio indeksas labai nepakito. Negatyvios nuotaikos dėl Brexit apėmė visas rinkas pirmadienį, visur pastebimi rizikingų aktyvų pardavimai. Dėl to labiausiai brangsta Japonijos jena ir auksas. Nikkei indeksas nukrito apie 3,5%, o Šanchajaus birža smuktelėjo 3,2%. Panašios tendencijos pastebimos Europoje ir JAV.

Be “Brexit”, rinkos laukia 2 dienų trukmės FRS posėdžio, kuris startuoja jau rytoj. Kadangi palūkanų kėlimo nesitikima, pagrindinis dėmesys bus skiriamas Janet Yellen spaudos konferencijai trečiadienį. Jos komentarai bus kruopščiai išanalizuoti, kaip užuominos dėl galimų palūkanų kėlimo kitų posėdžių metu. Japonijos bankas taip pat posėdžiaus 2 dienas ir čia taip pat jokių pakeitimų nelaukiama.

Valiutų pora EUR/USD, tuo tarpu, koreguojasi nuo palaikymo 1.1220 ir gan pozityviai juda link pasipriešinimo 1.1330. Čia pasipriešinimas gali būti reikšmingas, nes kiek žemiau praeina 55 dienų slankusis vidurkis (reikšmingas lygis).

Valiutų strategai iš Morgan Stanley šiandien rekomendavo pardavinėti EUR/USD. Jų nuomone, euras nukentės kartu su svaru dėl artėjančio referendumo, kur bus pasisakoma už D. Britanijos išlikimą ES. Palaikymas 1.1220/40.

GBP/USD

GBPUSDDaily

Svaras demonstruoja didelį volatilumą ir kritęs tris dienas iš eilės, šiandien formuoja didžiulį Pin-baro modelį į viršų, pakildamas beveik nuo1.4120 palaikymo. Prekiauti pagal modelį nerekomenduotina, visų pirma, trendas eina žemyn, antra – labiau tikėtinos naujos svaro pardavimo bangos, ypač, kai paskutinės apklausos dėl referendumo yra priešininkų pusėje. Atrodo, kad šou dėl artėjančio referendumo tik prasideda, toliau matyt sulauksime dar didesnių šuolių.

USD/JPY

USDJPYDaily

Dėl didėjančio referendumo nerimo, Japonijos jena tampa tradicine saugumo zona, todėl treideriai ją perka. Taip pat pranešama, kad ilgųjų pozicijų kiekį gerokai padidino investiciniai fondai, kadangi jau beveik aišku, kad FRS nedidins palūkanų birželio 15 d., taip pat turėtų pasielgti ir Japonijos bankas kitą dieną.

USD/JPY pramušė palaikymą 106.55, šiuo metu kiek koreguojasi, tačiau neatmetama galimybė, kad jenos pirkimai tęsis ir toliau, todėl rekomenduojama išlikti meškomis USD/JPY atžvilgiu.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,409SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x