Ketvirtadienis, 23 gegužės, 2024

Savaitinė valiutų judėjimo apžvalga, gegužės 2-8 d.

Sveiki! Lauke vis darosi šilčiau, kaip ir finansų rinkose – pirmąją gegužės savaitę mūsų laukia nemažai įdomių finansinių naujienų – penktadienį 15.30 val.vyks daugelio mėgiami “nonfarmai” – tai JAV darbo vietų kiekis ne ūkio sektoriuje ir bedarbystės lygis – šios naujienos praktiškai visada sukelia didelius judėjimus porose su JAV doleriu.

Apskritai, praėjusią savaitę JAV doleris išgyveno ne pačią geriausią – kritimą stebėjome praktiškai visose valiutų porose, JAV dolerio indeksas bevitiškai krito kiekvieną dieną ir šiuo metu pasiekė 93,08 punktus.

Praėjusią savaitę vykęs FRS posėdis nuvylė JAV dolerio pirkėjus, nepateikdamas jokių komentarų dėl šios valiutos ateities, tačiau pažymėjo, kad progresas yra darbo rinkos sferoje – darytina išvada, kad penktadienį vyksiantys “nonfarmai” pagerins dolerio situaciją. Skaudžiausiai doleris praėjusią savaitę nukentėjo nuo Japonijos jenos, prisidėjus Japonijos bankui, čia kritimas sudarė virš 500 punktų ir palaidojo bet kokias USD/JPY bulių viltis.

JAV dolerio kritimą sąlygojo ir prastos statistinės naujienos – vartotojų kainos kovo mėnesį išaugo 0,4% daugiau nei vasario mėnesį, o išlaidos padidėjo 0,1%.

Dar vieną smūgį JAV doleris patyrė dėl Kinijos Liaudies banko veiksmų, kuris penktadienį sureagavo į JAV dolerio kritimą ir staigiai pakėlė juanio kursą 0,6% iki 6.4589. Ofšorinis juanis, kurio operacijos vykdomos už Kinijos ribų ir yra prekiaujamas laisviau, Honkongo sesijos metu atpigo 0,12% – iki 6,4914.

Ateinančią savaitę atkreiptinas dėmesys į JAV prekybos balansą trečiadienį (15.15 val.) ir bedarbystės statistiką pagal ADP (15.30 val.), nepramoninį PMI pagal ISM. Ketvirtadienį pradinės paraiškos dėl bedarbysės 15.30 val.

 

EUR/USD

EURUSDDaily

Kaip ir buvo prognozuota, po FED posėdžio, per kurį nebuvo pasakyta visiškai nieko naujo dėl JAV dolerio palūkanų kėlimo, buliai EUR/USD poroje pajuto užtikrintumą ir pramušę pasipriešinimą 1.1320 nesunkiai pasiekė naująjį – 1.1440. Tikėtina, kad kitą savaitę buliai bandys testuoti šią zoną ir prasimušimas aukščiau leis taikytis į 1.1580-1.1650 rajonus (rugpjūčio ir spalio mėnesio maksimumai).

Kitą savaitę su euru susijusios naujienos bus pirmadienį – pramoninis PMI 11.00 val., antradienį numatytas gamintojų kainų indeksas 12.00 val., trečiadienį – nemonetarinis ECB posėdis 10.00 val.

GBP/USD

GBPUSDDaily

Praėjusi savaitė B. Britanijos valiutai buvo sėkminga, iš esmės, dėl bendrojo JAV dolerio silpnumo. Pora pasiekė vasario mėnesio maksimumus, tačiau aukščiau 1.46200 lygio buliai įsitvirtinti nesugebėjo.

Techniškai, svaro grafike penktadienį susiformavo gražus Pin-baro modelis, su atrama į 1.46200. Drąsesni prekiautojai šioje situacijoje svarstys pardavimus pagal modelio taisykles, bet modelis vis tik yra prieš trendą, todėl pardavinėti reiktų atsargiai.

Kitą savaitę ekonominiame kalendoriuje svarbių naujienų su svaru nėra, tik pramoninis PMI pirmadienį, 11.30 val. ir statybos PMI antradienį.

Bankas Credit Suisse turi kovo 26 d. atidarytą pardavimo poziciją nuo 1.4636 su tikslu link 1.4300 ir stopu ant 1.4669. Dabartinis pelnas +29 punktai.

O Japonų komercinis bankas UOB pranešė, kad savo GBP/USD pirkimo poziciją, atidarytą kovo 26 d. nuo  1.4485, penktadienį sėkmingai uždarė 1.4670 zonoje su 185 punktų pelnu. Banke pažymėjo, kad pasipriešinimas 1.4670 yra gana stiprus ir gali apriboti tolimesnį judėjimą, todėl pelno fiksavimas yra gana logiškas, kas laiko pirkimus. Nežiūrint to, pora išlieka bulių fazėje.

USD/JPY

USDJPYDaily

Praėjusią savaitę, po netikėto Japonijos banko sprendimo “nedaryti nieko”, Japonijos valiuta smarkiai pabrango, o po 107.80 palaikymo pramušimo meško įgavo antrąjį kvėpavimą daug ryžtingesniems veiksmams – porai bandant koreguotis link 107.40, iškart pritraukia pardavėjus:

USDJPYM15

Šiuo metu pora yra daugelių mėnesių minimumuose 106.30 ir nuotaikos išlieka itin pesimistinės. Dileriai pažymi, kad savaitgalis sulaikė porą nuo didesnio kritimo, tačiau bandymai pakilti turėtų pritraukti vėl naujus pardavėjus, kurie tikėsis kritimo iki 105 zonos.

Ekonominiame kalendoriuje su jena svarbių naujienų kitą savaitę nėra.

AUD/USD

AUDUSDDaily

Antradienį – 07.30 val (LT laiku), Australijos banko posėdis, bus svarstoma AUD palūkanų norma. Pagal prognozes, monetarinės politikos bankas keisti neprognozavo, tačiau papildomas aktualumas atsirado, kai Australijos ketvirčio ataskaita apie vartotojų infliaciją pasirodė itin silpna. Iš 24 apklaustų Bloomberg analitikų 14 mano, kad RBA gegužės 3 d. paliks palūkanų normą be pakeitimų 2% lygyje, o 13 ekspertų prognozuoja palūkanų mažinimą rugpjūčio mėnesį. Naujienų metu volatilumas tokiomis naujienomis gali būti padidintas, būkite atsargūs.

Techniškai, AUD/USD grafike praėjusią savaitę, po didžiulės meškų žvakės, susiformavo Išorinio baro modelis, kuris po nedidelės korekcijos gali pratęsti judėjimą žemyn. Apie trendo apsisukimą kalbėti dar anksti, meškoms bus būtina pramušti 0.7530 palaikymą.

Ekonominiame kalendoriuje atkreiptinas dėmesys į  ketvirtadienio rytą 4.30 val.  – importo, eksporto, mažmeninės prekybos ir prekybos balanso statistika, o penktadienį RBA posėdžio protokolas.

Bankas Credit Suisse kovo 29 d. atidarė pardavimo poziciją nuo 0.7660 su take-profit’u 0.7520 ir stopu 0.7695. Dabartinis rezultatas +56 punktai.

 

Roboforex bonusai 468x90

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x