Šeštadienis, 15 birželio, 2024

Spekuliantai galų gale perka dolerį ir parduoda eurą – Forex rinkos apžvalga 2018-02-12 d.

Kaip matyti iš naujausių CFTC duomenų, per savaitę iki vasario 6 d. grynųjų trumpųjų pozicijų doleriais apimtis sumažėjo 0,5 $ mlrd (iki $ 15.7 milijardų). Euras išlieka labiausiai perkama valiuta, po to seka Kanados doleris, Meksikos pesas, svaras ir Australijos doleris. Naujosios Zelandijos doleris išliko neutralus, o “saugaus prieglobsčio” valiutos, frankas ir jena – parduodamos.

Kanados dolerio ilgosios pozicijos augo penktą savaitę iš eilės (+ 0,5 $ mlrd iki $ 3,2 mlrd) ir dabar viršija daugiau nei dvigubai už gruodžio minimumus.

Ilgosios pozicijos su AUD išlieka gana stabilios, maždaug 1,0 mlrd $.

Ilgosios pozicijos su eurais sumažėjo 1,2 mlrd $ nuo pasiekto su ankstesniu ataskaitiniu laikotarpiu, kur istorinis maksimumas buvo 21,8 mlrd $ (antra savaitę iš eilės spekuliantai uždaro EUR pirkimo pozicijas ir atidaro pardavimus). Bendrai, nuo birželio mėn. trumposios pozicijos (bruto) išlieka stabilios ir sudaro apie 100 000 kontraktų.

Antrąją savaitę iš eilės spekuliantai mažina svaro pirkimus, kur ilgosios pozicijos šiuo metu sudaro apie $ 2,4 mlrd.

EURUSD

Valiutų pora EURUSD bando išlaikyti pozityvų judėjimą, tačiau pirkėjų ir pardavėjų interesai susilygino ties 1.22340 ir suformavo Dodži žvakę.

Pora iš esmės patiria spaudimą dėl JAV dolerio indekso, kuris trypčioja ties kritiniu
90.00 lygiu, jautriai reaguodamas į įvykius, kurie susiję su JAV vyriausybės darbo stabdymu.

Trendas į viršų kol kas išlieka, tačiau trapus – slankieji vidurkiai yra pasiruošę persikirsti žemyn, jei pora pramuš 1.2200 lygį.

GBPUSD

Valiutų pora GBP/USD praėjusią savaitę tęsė kritimą, trumpam nukrisdama žemiau  1.3800 ir pasiekdama 3,5-savaičių minimumus.

Spaudimą svarui sukėlė silpni duomenys dėl Britanijos pramonės/prekybos balanso, didesnės paklausos doleriui ir eilinio Europos akcijų kritimo.

Papildomu neigiamu šaltiniu tapo tai, kad ES atstovas Barnje išreiškė skepticizmą dėl pereinamojo Brexit laikotarpio. Be to, kritimo faktoriumi galėjo tapti ir stop-loss suveikimas ties horizontaliu palaikymu 1.3840-35.

Techniškai, situacija su svaru yra labiau palankesnė meškoms – palaikymas yra silpnokas, todėl pora turi visus šansus pasiekti 1.3600 lygį – slankieji vidurkiai praktiškai yra persikirtę žemyn.

USDCAD

Po ilgoko kritimo, valiutų pora USDCAD praėjusią savaitę apsisuko į bulių pusę, tačiau penktadienį baigė gražiu Pin-baro modeliu, atsirėmusiu į 1.2676 pasipriešinimą. Tikėtina, kad pora gali pratęsti kritimą arba konsoliduotis ties einamuoju lygiu.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,414SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x