Antradienis, 23 balandžio, 2024

Valiutų judėjimo apžvalga ir prognozė rytdienai, gegužės 17 d.

EUR/USD

Nauja savaitė prasidėjo JAV dolerio korekcija, amerikiečių valiuta koreguojasi prieš daugumą valiutų porų, išskyrus Japonijos jeną. Tai paaiškintina tuo, kad naftos kaina po truputį artėja prieš psichologinio lygio – 50$ už barelį, o jena pinga praktiškai prieš visas valiutų poras dėl investuotojų apetito rizikai sumažėjimo.

Nors valiutų pora EUR/USD pirmadienį koreguojasi ties palaikymo lygiu 1.1320, vaizdas grafike išlieka daugiau meškų, ypač dieniniame ir savaitiniame grafike. Tikėtina, kad artimiausioje perspektyvoje konsolidacija išliks esamame lygyje iki 1.2300. Artimiausias pasipriešinimas 1.1340/50.

Techniškai, D1 grafike foormuojasi nedidelis Vidinio baro modelis, slankieji vidurkiai beveik persikirtę žemyn, todėl tikėtinas judėjimas pagal trendą žemyn.

Rytoj ekonominiame kalendoriuje 12.00 val. ES prekybos balansas, taip pat blokas naujienų iš JAV 15.30 val.(statybos leidimai, vartotojų kainų indeksas, pramonės produkcija).

GBP/USD

GBPUSDDaily

Svaro valiuta tradiciškai juda daugiau, didesnis volatilumas, todėl pora susikoregavo ir bando įsitvirtinti aukščiau 1.4400 lygio. D1 grafike taip pat formuojasi Vidinio baro modelis, tačiau virš palaikymo lygio 1.4350.

Rytoj D. Britanijoje bus nemažai statistikos 11.30 val., vartotojų kainų indeksas, gamintojų kainų indeksas ir kt. prognozė šiek tiek negatyvi. Iš esmės, ekonominės naujienos iš Anglijos pastaruoju metu nėra labai geros, svaro augimas iki 1.48 buvo sukeltas dėl FOMC politikos (kad palūkanų norma nebus keliama artimiausiu metu), taip pat Obamos raginimais balsuoti referendume dėl išlikimo ES. Bet kokiu atveju, volatilumas turėtų išlikti aukštas ir pora greičiausiai tęs prekyba koridoriuje 1.40-1.48.

USD/JPY

USDJPYDaily

Pora USD/JPY tęsia konsolidaciją ties 109 zona, buliams nepavyksta įsitvirtinti aukščiau 109 zonos, todėl panašu, kad pora pereina į fletinį judėjimą, formuodama koridoirų 109.40 –  108.30. Šioje situacijoje geriausia strategija yra prekyba tarp koridoriaus lygių, su nedideliais SL.

Analitikai pažymi, kad ateinančiame Japonijos banko posėdyje, žinant Kurodos nenuspėjamumą, vis tik gali būti taikomas švelninimo programos paketas, neseniai anonsuotas Japonijos banko. Be abejo,  Japonijos banklas stebės, kaip elgsis FOMC. Sekantis Japonijos banko posėdis suplanuotas birželio 15-16 d. (dieną po to, kai įvyks FOMC).

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,402SekėjaiPatinka
1,810ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x