Pirmadienis, 15 liepos, 2024

Valiutų judėjimo apžvalga ir prognozė rytdienai, gegužės 19 d.

JAV doleris šiandien aktyviai stiprėja prieš daugelį valiutų ir tai tiesiogiai susiję su šiandienine FOMC publikacija, kuri dar bus 21.00 val. (Lietuvos laiku). Bus publikuojami praėjusio posėdžio (balandžio 27 d.) protokolai. Pasak Citigroup analitikų, publikacija gali atverti duris sekančių palūkanų kėlimui iki vasaros pradžios, nors tiesioginių užuominų, kad palūkanos gali būti keliamos birželio mėnesį, neturėtų būti.

Pasak analitikų, šiandien publikuojamame protokole turėtų būti frazė “… dauguma posėdžio dalyvių laikosi nuomonės, kad palūkanų kėlimas iki vasaros pabaigos būtų logiškas“. Tokia formuluotė ženkliai padidintų rinkos lūkesčius ir tikimybė, kad palūkanos bus keliamos birželio mėnesį, išaugtų iki 25%, liepos – 55%, rugsėjo 65%, o gruodžio iki 100%.

Šiuo metu ateities sandorių rinkoje palūkanų tikimybė yra 12% birželio mėnesiui, liepos – 27.8%,  rugsėjo 46,6% ir gruodžio 64,6%.

EUR/USD

EURUSDDaily

Valiutų pora EUR/USD nesugebėjo pramušti pasipriešinimo 1.1320 ir slankieji vidurkiai sukasi į meškų pusę. Vartotojų kainų indeksas, publikuotas ES, jokių siurprizų nepateikė ir dabar visas dėmesys nukreiptas į FOMC publikaciją.

Techniškai, sekantis palaikymas yra 1.1230, jis yra gana svarbus, porakeletą kartų nuo jo buvo atšokusi, todėl buliams jį būtina išsaugoti, kad kritimas neįgautų pagreičio.

GBP/USD

GBPUSDDaily

Priešingai, nei kitos valiutos, svaras šiandien gavo gerą palaikymą dėl paskutinių “Brexit” apklauso rezultatų, kitų naujienų Anglijoje nebuvo.

Buliai šturmuoja ir tikėtinai, testuos 1.4600 zoną, nors kai kurie indikatoriai (RSI) rodo poros perpirkimą, taip pat situacija gali pasikeisti po šiandieninės FOMC publikacijos. Rytoj B. Britanijoje vidutinio svarbumo naujienos – mažmeninių pardavimų statistika 11.30 val. (prognozė pozityvi).

USD/JPY

USDJPYDaily

Doleris brangsta ir prieš Japonijos jeną, nors naujienos iš Japonijos šiandien naktį buvo neblogos: BVP publikuotas 1,7% vietoj 0.2%. Grafike įdomi situacija – šiandien slankieji vidurkiai (8 ir 21) kertasi į bulių pusę. Jei dienos pabaigoje porai pavyks išlikti aukščiau 109, galime pamatyti naujus maksimumus ir kelionę link 111.20 zonos.

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,414SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x