Kaip prekiauti M5 laiko intervale?

kaip prekiauti 5 minuciu intervale

Sveiki, gerbiamieji skaitytojai! Manau, dažnas Forex prekiautojas, ypač naujokas, yra mėginęs savo jėgas prekiauti M1 arba M5 laiko intervale. Na, prekiavo tikrai daugelis, tačiau mažai kam tokia prekyba buvo sėkminga. Tapti sėkmingu „daytreideriu“ nėra taip paprasta, kaip tai gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Prekyba M5 grafike tai tikras iššūkis prekiautojui, jo meistriškumo testas, todėl pradedantiems prekiautojams prekyba mažuose laiko intervaluose būna labai skausminga, ypač psichologine prasme. Kaina juda labai greitai ir nesilaikant MM, galima greitai ištirpdyti savo depozitą.

Mes puikiai žinome, kad negalime nuspėti ateities, t.y. būsimos kainos, nesvarbu, žiūrėsime į D1 ar M5 grafikus, tačiau labai svarbu laikytis rizikos valdymo, nesvarbu, ar tai mažas laiko intervalas ar didelis. Kaip ir bet kokioje situacijoje, svarbiausia laikytis balanso: signalas turi būti gautas pagal strategiją ir laikomasi rizikos valdymo.

Kas sunkiausia?

kas sunkiausia m5 strategija

Sunkiausias dalykas prekiaujant M5 grafike – matyti visą „paveikslą“, o ne atskirus, kartais chaotiškus kainos judėjimus. Jei jūs atsidarysite M5 grafiką ir žiūrėsite į jį visą dieną, jūs pamatysite daugybę trendų, korekcijų ir apsisukimų. Tačiau kaip tai susiję su bendraja visuma? Negalima atsakyti į šį klausimą neatlikus nedidelės analizės. Ši analizė – kompleksinė ir apima visu laiko intervalus. Tik matant bendrą kryptį mes galime žinoti, kas vyksta rinkoje.

Paprasta M5 strategija

 

thoughtful businessman and alarm clocks

Taigi, prieš atidarant sandorį, treideriui būtina įsitikinti, kad yra trendas (arba kanalo riba) ilgesniame laiko intervale. Prekiaujant M5 laiko intervale, mažiausias turėtų būti H1 laiko intervalas. Jūs žiūrite į H1 grafiką ir nustatote – yra trendas ar ne. Kaip tai nustatyti? Aš siūlyčiau naudoti slankiuosius vidurkius (8 ir 34 eksponcialinės linijos), valandiniame grafike šie indikatoriai puikiai parodo trendą. Tačiau šiuos indikatorius reikia naudoti tik kaip filtrą trendui nustatyti, bet ne kaip signalą įėjimui. Taigi – jei kaina yra žemiau už slankiųjų vidurkių linijų, mes svarstysime tik pardavimus, o jei aukščiau – tik pirkimus.

Sekantis uždavinys – nustatyti įėjimo tašką. Po to, kai nustatėme trendo kryptį (H1 grafike), galime pereiti prie orderio atidarymo paieškos. Jei kaina kyla į viršų, tai mes matysime seriją viršūnių ir korekcijų vis aukščiau, o jei kaina kris – matysime seriją įdubimų ir korekcijų į viršų (vis žemėjančių). Tai turime matyti ir tai naudosime sandorių atidarymui.

Mes jau žinome, kokia kryptimi prekiausime, dabar reikia surasti tam tinkamą momentą. Jei mes norėsime atidaryti sandorį pirkimui, reikia, kad kaina eitų į viršų ir paskutinis įdubimas (korekcija) nebūtų žemesnis nei prieš tai buvęs (paskutinis). Tai labai svarbus taškas, nes jis bus ta vieta, kur mes statysime Stop-Loss.

Mūsų tikslas – surasti tokį palaikymo lygį, kad treideris galėtų atidaryti sandorį, išstatyti Stop-Loss už šios linijos ir laikyti poziciją tiek, kiek lygis bus aktualus. Pats geriausias momentas sandorio atidarymui – kai kaina atsistumia arba kerta slankiojo vidurkio liniją (8 EMA) M5 grafike pagal H1 trendą, o tai reiškia, kad kainos korekcija baigta ir galima atidaryti sandorį pagal trendą, esamu momentu.

Pabaigai – keli momentai

isvados M5 strategija

Mes jau žinome kaip atidaryti sandorį M5 grafike, taip pat, kur išstatyti Stop-Loss. Po to, kai sandoris atidarytas, yra keletas būdų, kaip kontroliuoti poziciją. Stop-Loss M5 grafike turėtų būti apie 10-15 punktų. Jei stopą daryti mažesnį, bus didesnė tikimybė, kad jis bus numuštas, o kaina paskui eis reikiama linkme. Didesnio SL irgi nėra prasmės statyti, kadangi tai M5 grafikas.

Sandorį verta atidaryti tada, kai santykis tarp SL ir TP yra bent jau 1:1. Jei santykis numatomas didesnis, tuo geriau. Take-Profit tikslas gali būti sekantis palaikymo/pasipriešinimo lygis, taip pat galima sandorį uždaryti dalinai, sakykim, uždaryti pusę po 15 punktų, o kitą dalį dar po 15 p. ir t.t. Toks būdas leis jums pagauti trendo bangą.

Ačiū už dėmesį ir sėkmės prekyboje!

Print Friendly, PDF & Email