Price Action: Išorinis baras (Outside bar)

price action isorinis baras

Sveiki, gerbiamieji prekiautojai! Tęsiame pažintį su Price Action strategijos modeliais ir šiandien susipažinsime su labai populiariu modeliu Išorinis baras. Išorinis baras yra labai panašus į Vidinį barą, tačiau skiriasi tuo, kad prieš tai esanti  žvakė yra visiškai uždengiama sekančios žvakės, įskaitant šešėlius. Dėl to šis modelis gali turėti ir kitus pavadinimus – absorbavimo, uždengimo ir kt. Modelis yra sutinkamas dažnai, todėl jį pravartu išmokti ir naudoti savo prekybos ginklų arsenale.

 

Kokie būna Išoriniai barai?

isorinis baras

Išoriniai barai būna dviejų tipų:

1) bulių modelis BUOVB (Bullish Outside Vertical Bar). Kylanti žvakė kūnu ir šešėliais visiškai uždengia prieš tai buvusią žvakę.  Vizualiai paskutinė žvakė „praryja“ prieš tai buvusią. Modelyje prieš tai esanti žvakė dažniausiai yra meškų (krintanti).

2) meškų modelis BEOVB (Bearish Outside Vertical Bar). Krintanti žvakė kūnu ir šešėliais visiškai uždengia prieš tai buvusią žvakę. Modelyje prieš tai esanti žvakė dažniausiai yra bulių (kylanti).

Jei sutampa žvakių šešėliai (taškai High arba Low), tai  modelis vistiek yra laikomas teisingu. Sandorių atidarymo sąlygos yra tos pačios.

isorinis baras pavyzdziai

Kaip prekiaujamas Išorinis baras?

Jei pastebėjote bulių modelį,  išstatykite atidėtą Buy Stop (pirkimo) orderį šiek tiek aukščiau (3-10 punktų) Išorinio baro maksimumo, o Stop-Loss orderį reikia išstatyti šiek tiek žemiau Išorinio baro minimumo.

isorinis baras pirkimo pavyzdys

Jei pastebėjote meškų modelį,  išstatykite atidėtą  Sell Stop (pardavimo) orderį šiek tiek aukščiau (3-10 punktų) Išorinio baro minimumo, o Stop-Loss orderį reikia išstatyti šiek tiek žemiau Išorinio baro maksimumo.

isorinis baras pardavimo pavyzdys

Žinoma, ne visi Išorinių barų modeliai yra tinkami prekybai. Kaip žinome iš kitų Price Action pamokų, tinkamas prekybai modelis yra tas, kuris turi atspirties tašką. Atspirties taškai gali būti palaikymo/pasipriešinimo lygiai, trendo linijos, slankieji vidurkiai, Fibonači lygiai.

Take-Profit (pelno fiksavimo) orderį, geriausia statyti ant artimiausio reikšmingesnio lygio arba naudojantis kitais sandorio uždarymo būdais.

Ačiū už dėmesį ir sėkmingos prekybos!

Print Friendly, PDF & Email