Trečiadienis, 7 birželio, 2023

Atostogos užsienyje? 6 taisyklės, kad apsaugoti savo finansus

Šis turinys rodomas tik prenumeratoriams

Prenumeruokite, kad atrakintumėte šį turinį.

Vasara – atostogų metas, ir tas metas, atrodo, dabar pačiame įkarštyje. Vieni važiuoja prie šiltų jūrų, dažniau pirmenybę teikdami užsienio kurortams nei gimtiems, kiti – į pažintines ekskursijas po didžiausius pasaulio miestus. Tačiau treideriams, kaip ir paprastiems žmonės, būdinga viskas, kas žmogiška 🙂 ir niekas iš jų nėra apdraustas nuo įvairių sunkumų ir problemų, kurios iškyla poilsiaujant užsienyje – galima pamesti pinigus, dokumentus, tapti vagystės auka.

Kad tokios situacijos nesugadintų atostogų – Jūsų dėmesiui keletas paprastų patarimų, kurie padės minimizuoti nemalonias situacijas svetimoje valstybėje atostogų metu.

Patarimas Nr. 1. Prieš kelionę užsukite į savo banką

Mokėjimo terminalas atmetė Jūsų kortelę, o bankomatas apskritai ją “prarijo”? Ką daryti? Dauguma bankų turi savo atstovybes užsienyje. Būtinai užeikite į savo banką, kad gautumėt informaciją apie Jūsų banko poskyrius šalyje, į kurią vyksite, o taip pat apie užsienio bankus – partnerius.

Taip pat paklauskite banko vadybininko, koks yra veiksmų planas, tuo atveju, jeigu su Jūsų kortele atsitiks kažkas neįprasto. Būtinai užsirašykite ir į kelionę pasiimkite banko “karštosios linijos” telefono numerį, kad galėtumėt užblokuoti kortelę, jei prireiktų.

Patarimas Nr. 2. Padarykite asmeninių dokumentų kopijas

Likti užsienyje be dokumentų – situacija, kurios nepalinkėsi ir priešui. Tačiau ir čia yra išeitis.

Prieš kelionę gerai būtų pasidaryti fotografijas, o taip pat popierines Jūsų asmeninių dokumentų kopijas: paso, vairuotojo pažymėjimo, bilietų ir t.t.

Optimaliausias variantas – padaryti tris dokumentų kopijų komplektus. Pirmąjį komplektą reikia imti su savimi, tačiau laikyti jį atskirai nuo originalų. Tai gali būti Jūsų lagaminas, rankinukas arba seifas viešbutyje. Antrąjį komplektą palikite namie, o trečiąjį geriausia atiduoti artimam žmogui, giminaičiui, su kuriuo palaikysite kontaktą kelionės metu.

Kam tai reikalinga? Kaip pavyzdys, kai kurios oro linijos gali Jums leisti skristi, net jeigu su savimi neturėsite originalių dokumentų. Tačiau tam yra būtinos jų kopijos ir ataskaita iš policijos, patvirtinanti dokumento pametimo ar vagystės faktą.

Patarimas Nr. 3. Neperkraukite savo piniginės, bet nepasikliaukite tik viena kortele

Kelionė su lengva pinigine yra maksimaliai komfortiška. Neverta imti su savimi visų kortelių, kurias naudojate tėvyneje – imkite tik tas, kuriomis tikrai naudositės, taip pat geriau palikti namie visokias vietinių nuolaidų korteles, jos užsienyje naudos neduos ir tik trukdys kelionėje.

Čia yra labai svarbus momentas. Rekomenduotina nesinaudoti savo einamąja atlyginimo (debetine) kortele, kadangi ji suteikia tiesioginį priėjimą prie Jūsų pagrindinės sąskaitos ir kartais leidžia sudaryti kai kurias operacijas be pin-kodo. Geriausia kelionei įsigyti atskirą kreditinę kortelę.

Be abejo, nepamirškite apie kortelių limitus (dienos apmokėjimo, vienkartinio  išgryninimo). Gali atsitikti taip, kad, pavyzdžiui, kortele apmokėsite viešbutį ir tos dienos limitas jau bus išnaudotas (arba dar blogiau – limitas neleis atlikti viešbučio apmokėjimo). Todėl geriausia turėti keletą kreditinių kortelių, o apie limitus pasidomėti prieš kelionę.

Patarimas Nr. 4. Rinkitės banko korteles su mažesnėmis komisijomis

Lagaminas, pilnas pinigų, kietai atrodo tik kine. Realiame gyvenime tai nepatogu ir pavojinga. Laimei, daugelis bankų siūlo galimybę gauti banko kortelę su nulinėmis komisijomis, sudarant operacijas užsienyje. Be to, malonus tokių kortelių bonusas yra apsaugos opcija nuo sukčių.

Jei norite nusiimti grynųjų – dėmesingai rinkitės bankomatą: venkite esančių pavienių bankomatų gatvėse, atokiose vietose, taip pat nežinomų bankų bankomatų. Labai dažnai tokie bankai ima gana “apčiuopiamas” komisijas už grynųjų nuėmimą. Be to, būna atveju, kai yra nuskaitomi Jūsų kortelės duomenys, kurie pakliūna į sukčių rankas. Tam, kad maksimaliai save apsaugoti, geriausia naudoti bankomatus, kurie yra ne gatvėje, o stambių bankų poskyriuose arba oro uostuose. O dar geriau būtų, jei prieš kelionę apsilankytumėt Visa arba MasterCard puslapiuose ir pasižiūrėtumėt jų bankomatų žemėlapius tose vietovėse, kur būsite (labai naudingas dalykas).

Patarimas Nr. 5. Pinigai apatiniuose – tai ne mitas

Kokia bebūtų išsivysčiusi šalies į kurią vykstate finansinė sistema, be grynųjų vis tiek neišsiversite. Didžiausia klaida – visus juos laikyti vienoje piniginėje – tai yra ne tik kad nepatogu, bet ir nesaugu. Kaip ir auksinė investicijos taisyklė – nelaikyti visko vienoje vietoje.

Čia verta prisiminti bobučių patirtį, laikyti pinigus “arčiau širdies”. Jums gali praversti speciali kišenė pinigams, padaryta marškiniuose, kelnėse, kuprinės priekyje ir pan. Šiais laikais čia net nėra būtinybės pačiam būti siuvėju – pardavime pilna rūbų su tokiu “apgreidu”.

Galima dalį pinigų nešioti mažame maišelyje ant kaklo – kaip kam patinka. Tačiau svarbiausias dalykas, kurio rekomenduojama laikytis – nelaikyti visų grynųjų vienoje vietoje.

Patarimas Nr. 6. Likote be pinigų ir dokumentų? Neparaskite nė sekundės!

Taigi, tarkime, kad taip atsitiko. Svetimoje šalyje likote be pinigų ir/arba dokumentų. Nervintis ir išgyventi nėra kada, reikia veikti, kadangi kiekviena sekundė yra brangi.

Pirmiausia reikia kuo greičiau susisiekti su savo banku ir užblokuoti naudojimąsi banko kortelėmis. Jeigu yra galimybė, reikia užklausti banko, ar buvo suspėta pasinaudoti Jūsų pinigais ir atsekti operacijas. Tai gali padėti policijai tyrimo metu.

Antras žingsnis – kreiptis į vietos policiją, kad surašyti įvykio protokolą. Tai daroma ne tik tam, kad susigrąžinti pamestą/pavogtą turtą, o dar ir draudimo išmokos gavimui (Jūs juk prieš kelionę apsidraudėte, taip?).

Be abejo, šios rekomendacijos neduos 100% garantijos, kad neatsidursite nemalonioje situacijoje. Nežiūrint to, jos ženkliai sušvelnins momento kritiškumą ir primins Jums tokį įvykį ne kaip katastrofą, o tiesiog kaip liūdną atsitiktinumą. Gerų atostogų!

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

1 KOMENTARAS

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Comment
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Candela
Candela
2017-08-13 19:34

Kreditinės gal net visai neimčiau į kelionę. Arba su mažesne suma. Pinigus slėpti moku. Gyvenimas išmokė…)) Bet girdėjau naują apgavysčių būdą telefonu. Tad noriu pasidalinti. Žodžiu, paskambina, prisistato kažkokiais inžinieriais to tinklo kuriuo naudojatės, prašo surinkti keleto skaičių kombinaciją, ir jeigu patiklus žmogus tai atlieka, telefoniniai sukčiai turi prieigą net prie kortelės ir dar gali iš jūsų numerio skambinti jūsų sąskaita.

Prisijunk

2,366SekėjaiPatinka
1,650ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

1
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x