“Chaliavos” iliuzija

kate_maise

Šiandien beveik visi Forex brokeriai siūlo labai daug visokių bonusų, akcijų, konkursų, net pinigų pradiniam depozitui, o viso šito tikslas yra vienas – prisivilioti kiek įmanoma daugiau klientų. Pagalvokime, kodėl verta nuo viso šito atsisakyti.

40 taisyklė

Nemokamų pietų atsisakyk su panieka
Tai, kas jums yra brukama nemokamai, visada kažką slepia: tai gali būti arba gudrus triukas arba paslėptas galimas jūsų įsipareigojimas. Už vertą užmokesčio dalyką visada yra geriau sumokėti. Sumokėdami mes esame laisvi, neprivalome niekam dėkoti, jausti kaltės ir pan. Dažnai protinga yra sumokėti visą kainą, negailėkite pinigų – priverskite juos dirbti, dosnumas yra galios ženklas, būdami dosnūs, mes palenkiame kitus į save.

(Robert Greene, Joost Elffers „Jėga. 48 valdžios dėsniai“)

Šiandien daugelis brokerių siūlo įvairius bonusus, pvz. +30 % už kiekvieną depozitą arba 100 %, jei įnešite pinigus iki tam tikros dienos ir pan.

Esmė yra tame, kad tokios “akcijos” yra rengiamos tikslu privilioti kuo daugiau klientų ir priversti juos kuo aktyviau prekiauti, kartais net padidinus riziką. Štai naujokas gavo bonusą į savo prekybinę sąskaitą ir galvoja: “10 dolerių sąskaitoj nemokamų, negaila ir pralošti”. Per kvailumą atidaryta pozicija tampa minusinė, treideris praranda daugiau pinigų nei bonusas, bet pozicijos neuždaro, nes vis tikisi, kad jam pasiseks. Arba pozicija uždaro su nuostoliu ir atidaro priešingą, tikėdamasis atsilošti.

Kai kurie paklaus: “O jei išimti depozitinius pinigus? Manote, brokeriai tokie kvaili, kad dalintų visiems pinigus šiaip sau? Žinioma, kad ne. Visada, kad išgryninti bonusinius pinigus, sudaromos drakoniškos sąlygos. Pavyzdžiui, prekiauti tiek, kad bendroj sumoj lotų skaičius viršytų 100, kitaip tariant, “atpirkti” bonusą. Kiekvienas atvejis gali skirtis, bet esmė yra ta pati – praktiškai tos sąlygos yra dažnai neįvykdomos naujokui. Be to, būna atvejų, kai bonusiniai pinigai neleidžiami išimti, net ir įvykdžius visas sąlygas.

Pasitaiko ir ypač įžūlių brokerių, kurie, jei jus sutikote imti bonusą, neleis išimti net tik bonuso, bet ir savų pinigų, kuriuos įnešėte, tol kol neįvykdysite idiotiškų brokerio sąlygų.

fr

Taip pat labai dažnai brokeriai žmones vilioja įvairiais konkursais. Esmė paprasta – vienaip ar kitaip keletas žmonių išloš, o visi likusųjų depozitai atiteks brokeriams, kadangi norėdami laimėti treideriai dažnai nepaiso rizikos, stengiasi didinti pozicijas,kad pelnas būtų didesnis, o brokeriams tik to ir reikia.

Paskutiniu metu ypač populiarūs konkursai su demo sąskaitomis. Schema nesudėtinga: žmogus uždirbo daug ir greitai, kadangi nėra psichologinio faktoriaus, ima atrodyti, kad lygiai taip pat sėkmingai galima pakartoti ir realiai, todėl naujokas atsidaro realią sąskaitą. Brokerio tikslas pasiektas.

Taigi, susigundę siūlomu brokerio bonusu ar dalyvaudami konkursuose, akcijose, jūs pasąmonėj susikuriate sau galingą stimulą laimėti, o tai verčia didinti riziką, todėl prekyba tampa neteisinga ir dažnai baigiasi liūdnai ir greitai.

spastai

Moralas: visada atsisakykite nuo bonusų, akcijų, konkursų ir kitos “chaliavos”, kurią siūlo brokeriai. Patikėkit, sutaupysit nemažai pinigų ir nervų.

Print Friendly, PDF & Email