Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

Efektyvūs servisai-pagalbininkai investuotojams. Išsami apžvalga.

Jau praėjo tie laikai, kai pagrindiniai informacijos šaltiniai privatiems investuotojams buvo spausdinti leidiniai arba pokalbiai kavinėje. Rankomis piešti grafikai, lentos ir kotiruočių juostos – tai jau tolima praeitis.

Šiandien treideriai gali naudotis įvairiais informacijos šaltiniais. Operatyvūs vertybinių popierių biržos duomenys, internetinės kotiruotės ir kainų grafikai, elektroninės prekybos galimybės ir statistinis prekybos rezultatų vertinimas gerokai palengvina jų darbą.

Prieš sudarydamas sandorį bet kuris treideris atlieka daugybę tyrimų. Tai pasakytina ir apie trumpalaikį dienos spekuliantą, ir apie ilgalaikį investuotoją. Tik jų tyrimų pobūdis skiriasi.

Norite tapti profesionaliu treideriu? Pasirinkite jums tinkamą kursą ir praeikite mūsų mokyklos mokymus.

Yra daugybė interneto svetainių, skirtų finansų rinkos dalyviams. Daugelis jų tapo nepakeičiamais pagalbininkais. Panagrinėkime populiariausias treideriams skirtus servisus, jų funkcionalumą ir įrankius.

TRADINGVIEW

Tradingview – tai 2011 m. pradėtas kurti šaltinis privatiems investuotojams. Pagrindinė projekto kūrėjų idėja buvo suteikti prekiautojams įrankį, kuriuo jie galėtų atlikti bet kokius rinkos tyrimus ir aptarti savo strategijas su kitais dalyviais.

Tradingview sulaukė didžiulio populiarumo tarp treiderių, pirmiausia dėl plataus grafinių techninės analizės priemonių spektro. Čia galite kurti bet kokius grafikus, vizualizuoti bet kokias idėjas ir strategijas.

Išsamesnės informacijos apie šios svetainės grafinius įrankius rasite Tradingview platformos puslapyje.

Pasaulio biržose kasdien prekiaujama šimtais tūkstančių akcijų. Kaip šioje įvairovėje pasirinkti tinkamą aktyvą? Būtent šiam tikslui yra specialūs filtrai – Screeneriai. Jie leidžia susiaurinti paiešką nustatant įvairius techninius ir fundamentinius parametrus.

Tradingview Screener leidžia filtruoti instrumentus pagal dabartinius rinkos duomenis, pvz.:

 • kainos ir jos pokytį;
 • rinkos kapitalizaciją;
 • prekybos apimtis;
 • kainos ir pelno santykį.

Taip pat galite filtruoti aktyvus pagal fundamentinius duomenis:

 • Dividendų pajamingumą;
 • Pelningumą;
 • Balansą;
 • Pelno ir nuostolių ataskaitą.

Arba pagal kitus kriterijus, pavyzdžiui, kainų pokyčius per tam tikrą laiką arba prieš prekybos sesiją, arba osciliatorių duomenis.

Fundamentiniai kompanijų duomenys pateikiami diagramomis ir grafikais, todėl naudotojams lengviau suvokti informaciją.

Platformos klientai gali dalytis savo idėjomis ir strategijomis, taip pat susipažinti su ekspertų rekomendacijomis.

Svetainė siūlo kelių rūšių mokamas prenumeratas ir nemokamą prieigą, kurios pakanka išsamiai analizei atlikti.

BARCHART

Svetainė Barchart.com, valdoma Čikagos kompanijos Barchart, pradėjo veikti 1995 m. Tai buvo vienas pirmųjų šaltinių, kuriame buvo pateikiama naujausia informacija apie akcijų, prekių ir ateities sandorių rinkas.

Tobulėjant kompiuterinėms technologijoms, Barchart keitėsi ir diegė naujoves savo sistemoje. Dabar ši svetainė yra pirmaujantis finansų ir žaliavų rinkos duomenų ir paslaugų šaltinis.

Barchart palaiko tiesioginį ryšį su rinkomis ir gauna duomenis tiesiogiai iš biržų visame pasaulyje, įskaitant akcijų, ateities sandorių, pasirinkimo sandorių, indeksų ir valiutų duomenis.

Servisas bendradarbiauja su dešimtimis naujienų teikėjų – naujienų agentūromis, vyriausybinėmis agentūromis, asociacijomis ir kitais duomenų šaltiniais.

 • Galite stebėti atskirų sektorių dinamiką.
 • Galite sekti rinkos būklę pagal akcijų indeksus;
 • Amerikos akcijų indeksų dinamiką;
 • Prekių kainos pateikiamos internete;
 • Yra išsami informacija apie ateities sandorius;
 • Bet kuriam pasirinktam instrumentui galite atidaryti interaktyvų Tradingview grafiką.

Barchart taip pat turi akcijų atrankos programą, tačiau jos funkcionalumas prastesnis nei TradingView ir Finviz.

FINVIZ

Dar vienas labai populiarus treiderių servisas – Finviz.com. Juo ypač aktyviai naudojasi “technikai” – treideriai, kurių strategijos grindžiamos techninės analizės rezultatais. Nors, teisybės dėlei, reikia pažymėti, kad informacijos pakanka ir “fundamentalistams”.

Pagrindiniame svetainės puslapyje rodoma dabartinė situacija rinkoje – akcijų indeksų grafikai, akcijų kainų pokyčių žemėlapis iš S&P 500 sąrašo, dienos augimo ir kritimo lyderiai, instrumentai su didžiausiomis prekybos apimtimis.

Taip pat – ekonominės naujienos, vertybiniai popieriai, apie kuriuos skelbiamos ataskaitos, informacija apie viešai neatskleistos informacijos pirkimus.

Skirtukas “Naujienos” atveria aktualių žiniasklaidos pranešimų apie finansų rinkas kanalą, kuris atnaujinamas realiuoju laiku.

Daugelis prekiautojų naudojasi “Finviz” paslauga “Screener”. Ji labai funkcionali ir patogi.

Prekybos instrumentų atranką galima atlikti nustačius bet kokius parametrus:

 • Šalis, birža, indeksas;
 • Pramonė, sektorius;
 • Rinkos kapitalizacija, dividendų pajamingumas, dabartinė prekybos apimtis, santykinė apimtis, vidutinė apimtis;
 • Ataskaitos data, IPO data;
 • Fundamentiniai rodikliai pagal naujausias ataskaitas ir daugelis kitų parametrų.

Paslauga dėl savo informatyvumo ir funkcionalumo populiari tiek tarp dienos prekiautojų, tiek tarp ilgalaikių investuotojų.

INVESTING.COM

Investing.com – labai populiari platforma, kurioje realiuoju laiku teikiama informacija apie finansų rinkas.

Svetainėje skelbiamos ir nuolat atnaujinamos naujienos, analitikų komentarai, pasaulio biržų duomenys, ekonominė statistika, įmonių finansinės ataskaitos.

Pagal SimilarWeb ir Alexa duomenis Investing.com yra vienas iš trijų didžiausių pasaulinių finansinių interneto išteklių.

Portalas suteikia prieigą prie akcijų kotiruočių, akcijų indeksų, ateities sandorių, kriptovaliutų.

Tarp įrankių yra įvairių kalendorių:

 • Ekonomikos;
 • Ataskaitų;
 • Dividendų;
 • Padalijimų (splitų);
 • Ateities sandorių galiojimo terminai.

Taip pat – įvairios skaičiuoklės, finansinė analizė ir daug ko kita.

CNBC

CNBC – vienas autoritetingiausių šaltinių bet kuriam treideriui, pagrindinis finansinių naujienų, analizės ir rinkos duomenų šaltinis.

Informacija atnaujinama visą parą ir apima visas pasaulio rinkas.

Svetainėje pateikiami pirmaujančių ekspertų, investuotojų ir akcijų prekybos guru straipsniai, interviu, vaizdo įrašai, prognozės ir kita medžiaga.

Realiuoju laiku pateikiami visų finansų rinkų duomenys.

Pasirinkęs reikiamą skirtuką, naudotojas gali atverti kainų grafiką, apžvelgti dabartinę padėtį rinkoje, sužinoti pasirinkto instrumento naujienas ir analizes.

CNBC – pirmaujantis naujienų portalas apie padėtį pasaulio rinkose, teikiantis išskirtinę, aukštos kokybės ir naujausią informaciją bei analizes.

MARKETWATCH

MarketWatch – tai svetainė, kurioje pateikiama naujausia finansinė informacija, verslo naujienos, analizė ir akcijų duomenys, ir kuri yra Dow Jones & Company dukterinė įmonė.

Svetainėje pateikiama ne tik naujienos ir analizė, bet ir informacija apie rinką realiuoju laiku.

Čia galite stebėti pasaulinių platformų duomenis apie įvairius aktyvus – akcijas, ateities sandorius, biržoje prekiaujamus fondus, valiutas, kriptovaliutas.

Svetainėje yra įvairūs screeneriai:

 • Markets (rinkos);
 • Stocks (akcijos);
 • Premarket (išankstinė rinka);
 • Postmarket (poprekybinė rinka);
 • Currency instruments (valiutos instrumentai);
 • Report dates (ataskaitų datos);
 • IPO dates (pirminio viešo akcijų siūlymo datos).

MarketWatch – vienas autoritetingiausių leidinių apie finansų rinkas kartu su The Wall Street Journal ir Barron’s. Investuotojai iš viso pasaulio pasitiki šių leidinių informacija ir ja naudojasi savo veikloje.

OPENINSIDER

Ši svetainė skirta ilgalaikiams investuotojams, kurie savo prekyboje naudojasi informacija apie viešai neatskleistos informacijos sandorius.

Kadangi viešai neatskleistos informacijos turėtojai geriau supranta bendrovės veiklą, finansinę būklę ir perspektyvas, jų veiksmai sulaukia tam tikro rinkos dalyvių susidomėjimo.

Jų veiklą kontroliuoja įstatymai. JAV informacija apie prekybą naudojantis viešai neatskleista informacija skelbiama Vertybinių popierių ir biržų komisijos interneto svetainėje sec.gov. 4 formoje – statement of changes on beneficial ownership.

Forma Nr. 4 pateikiama SEC, kai tik įvyksta esminis viešai neatskleistos informacijos turinčio asmens turto pokytis. Dokumentas SEC pateikiamas per dvi dienas nuo sandorio sudarymo ir apima visus pirkimo ir pardavimo pavedimus bei pasinaudojimą bendrovės akcijų pasirinkimo sandoriais.

Dokumente pateikiama informacija apie bendrovių akcijų, kurios buvo nupirktos arba parduotos tam tikrą dieną, skaičių ir kainą, sandorio rūšį ir naudos gavėją.

Servisas naudingas treideriams, nusprendusiems investuoti į tam tikros bendrovės vertybinius popierius.

TIPRANKS

Serviso tikslas – teikti kokybišką investicinę informaciją visiems mažmeniniams investuotojams.

TipRanks teigia, kad teikdama skaidrius ir viešai prieinamus duomenis, pagrįstus daugiau nei 96 000 finansų ekspertų, įskaitant Volstryto analitikus, finansų tinklaraštininkus, rizikos draudimo fondus ir įmonių vidinius ekspertus, nuomonėmis, padeda investuotojams priimti veiksmingus sprendimus.

Svetainėje yra daug įvairių tyrimo priemonių:

 • Screeneriai – akcijos, ETF, techninė analizė ir t. t.;
 • Kalendoriai – ekonominiai, pelno, dividendų, IPO;
 • Kalkuliatoriai – ekonominiai, pelno, dividendų pajamingumo, pasirinkimo sandorių pajamingumo ir t. t.;

Puslapyje “Investicinės idėjos” galite pamatyti analitikų nuomones apie atskiras rinkas ir akcijas.

TipRanks – viena iš populiarių fundamentinių tyrimų platformų, kurios tikslas – padėti investuotojams priimti pagrįstus sprendimus naudojant įvairias priemones.

EARNINGSWHISPERS

Earnings Whispers teikia aukštos kokybės ir tikslią informaciją apie įmonių pajamas, taip pat numatomų rezultatų prognozes. Šis servisas turi itin patikimos šios srities bendrovės reputaciją.

Earnings Whispers analizėmis naudojasi įvairūs rinkos dalyviai, įskaitant rizikos draudimo fondus, turto valdytojus, brokerius ir individualius investuotojus.

Earnings Whispers ataskaitų kalendoriuje pateikiama informacija apie pranešimo spaudai laiką, tikėtinus pelnus ir kainų pokyčių po paskelbimo prognozė.

Svetainėje yra atskiras treideriams ir investuotojams skirtas analizės ir priemonių blokas.

STOCKBEEP

Ši svetainė skirta aktyviems treideriams.

Stockbeep screeneris remiasi tokiais parametrais kaip apimtis ir volatilumas.

Servisas teikia įspėjimus apie naujus maksimumus ir minimumus arba viršijančią vidutinę pasirinkto laikotarpio apimtį.

Tai naudingas resursas dienos prekybai.

LYGINAMOJI RESURSŲ CHARAKTERISTIKA

Taigi aptarėme tik kai kuriuos naudingus resursus, kuriais naudojasi šiuolaikiniai treideriai.

Vienos jų teikia platų paslaugų spektrą, kitos – labiau orientuotos į siauresnę sritį. Bet kokiu atveju kiekvienas treideris turi galimybę rasti tai, kas jam tinka.

AR GALIMA SAVO PREKYBĄ GRĮSTI TIK SERVISŲ REKOMENDACIJOMIS?

Naudingi resursai treideriams labai supaprastina parengiamąjį darbo etapą, susijusį su didelio kiekio informacijos analize, matematiniais skaičiavimais ir sudėtingomis grafinėmis konstrukcijomis.

Šiandien yra daugybė įvairių svetainių, padedančių investuotojams priimti subalansuotus ir pagrįstus sprendimus.

Tačiau nereikėtų visiškai pasikliauti šiais, kartais nepakeičiamais, pagalbininkais. Treidingas ir investavimas neįmanomi be individualaus požiūrio į rinką, kūrybiškumo, bazinių žinių ir strategijos.


Rezultatai treidinge yra individualūs ir priklauso nuo patirties bei disciplinos. Savo įgūdžius ir discipliną galite patobulinti mūsų Spekuliantas mokykloje

1 KOMENTARAS

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Comment
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Julius
Julius
2024-04-26 20:15

Paskutinis sakinys viską puikiausiai apibendrina.

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

1
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x