Antradienis, 17 gegužės, 2022
spot_img

Filmai apie treiderius

Kartais norisi atsipalaiduoti ir pažiūrėti gerą filmą. O dar galima suderinti malonumą su nauda ir pažiūrėti filmus apie treiderius, apie biržą, pinigus, azartą. Žinoma, realybės gal daug ir nepamatysime, tačiau, motyvacijos užtaisas jums tikrai garantuotas, be to, galbūt patys į kažką atkreipsite dėmesį ir rasite sau naudingų momentų.

  Trading Places (1983)

Trading Places Looking Good, Feeling Good Edition Blu-Ray DVD

Du broliai milionieriai Diukai, Volstryto kompanijos savininkai, sukerta lažybų, kad valdyti kompanija gali bet kas, net bemokslis gatvės prašalaitis. Eksperimento metu, broliai atleidžia iš darbo perspektyvų firmos valdytoją Luisą Wintropą Trečiąjį ir vietoj jo priima gatvės sukčių Bilį Rėjų. Sukeitę vietomis broliai rizikuoja daug daugiau nei gali sau įsivaizduoti. Puiki nuotaikinga komedija, pamatysime, kaip atrodė birža prieš 30 metų, puiki aktorių vaidyba.

 

 Quicksilver (1986)

quicksilver

Brokeris iš Volstryto viena dieną praranda viską ir tampa dviračių remontuotuoju-kurjeriu. Ar sugebės herojus vėl atsistoti ant kojų? Keistas dramos ir komedijos mišinys.

 

 

 

 

Wall Street (1987)

wall street

Populiariausias ir garsiausias kada nors sukurtas filmas apie treiderius. Istorija apie tai, kuo baigiasi insaiderių prekyba ir milžiniškas pinigų troškimas. Pagrindinis filmo herojus Gordonas Gekko tūkstančiams treiderių, vadybininkų tapo treiderio pavyzdžiu, o filmas įkvėpimo šaltiniu.

 

Dealers (1989)

Labai skirtingi pagal temperamentą brokeriai – apdairi racionalistė Ana ir romatiškas rizikos mėgėjas Danielis, vadovybės sprendimu yra priversti dirbti kartu, kad jų finansinė korporacija išbristų iš nesėkmingo periodo. Įsižiebusi judviejų meilė tik padeda pasiekti sėkmės prekiaujant biržoje. Filme gerai parodyta Vakarų finansinė „virtuvė“.

 

 

Glengarry Glen Ross (1992)

glengarry_glen_ross_1992_1

Kultinis filmas, kurį privalo pamatyti kiekvienas vadybininkas (pardavėjas). Prarūkytame nekilnojamojo turto ofise keturi agentai vangiai pardavinėja žemę. Vadovybė nurodo, kad atleis tą, kuris bus paskutinis pardavimuose. Prasideda dieną naktį trunkanti kova už savo išlikimą. Garsiausia filmo frazė: „Kavą geria tie, kurie parduoda!“

 

A Perfect Murder (1998)

a_perfect_murder_1998_1000x1374_920262-745x1024

Treideris milijonierius Stivenas Teiloras, turintis rimtų finansinių problemų, sužino, kad jo žmona (labai turtinga moteris), yra jam neištikima su dailininku Deividu. Išaiškėjus, kad Deividas visai ne dailininkas, o patyręs turtingų moterų aferistas, Stivenas jam pasiūlo 500 tūkstančių dolerių už žmonos nužudymą.

 

Rounders (1998)

rounders

Talentingas pokerio lošėjas Maikas, gelbėdamas draugą nuo skolų, įklimpsta į nepavydėtiną situaciją, kai reikia grąžinti 15 tūkstančių dolerių per kelias dienas.

 

 

 

 

Rogue Trader (1999)

rogue trader

Mano mėgstamiausias filmas. Istorija pagal tikrus įvykius apie treiderį Niką Lysoną, kurio dėka bankrutavo seniausias Anglijos bankas „Barings“. Filmo moralas – NIEKADA NEKOVOKITE SU RINKA IR NEBANDYKITE ATSILOŠTI. Matysime, prie ko priveda stopų nebuvimas, nuostolingų pozicijų laikymas.

 

Boiler Room (2000)

Boiler Room v1

Jaunas vaikinas įsidarbina brokeriu (pardavimų agentu) nežinomoje firmoje, kuri užsiima tuo, kad „iškišinėja“ žmonėms vienadienių kompanijų akcijas. Tikro „agresyvaus marketingo“ telefonu pavyzdys. Jei tokie pardavėjai iš tikrųjų egzistuoja, tai jie yra labai stiprūs žmonės.

 

 

 

Owning Mahowny (2003)

owning_mahowny

Pagal tikrus įvykius. Puikus filmas apie labai ramų žmogų, pavyzdingą banko tarnautoją, kurį tiesiog užvaldžiusi aistra lošti. Pasinaudodamas tarnybine padėtimi banke, herojus klimpsta vis giliau…

 

 

 

 

The Crooked E: The Unshredded Truth About Enron (2003)

Kai 26 metų Brajanas Kruveris gauna prestižinį darbą korporacijoje „Enron“ – vienos finansinių kompanijų lyderių Amerikoje, jis tvirtai žinojo, kad jo finansinė padėtis greitai pagerės. Brajanas greitai suprato, ko iš jo reikalaujama ir kaip galima praturtėti: svarbiausia – kaip reikia „paruošti“ klientą. Įvaldęs visus būtinus „triukus“, Brajanas tampa komandos dalimi ir sudarydamas sandorius, pasijaučia kaip žuvis vandenyje. Jis perka naują „Lexus“, didžiulį televizorių ir kitus daiktus, kurie atrodo jam būtini laimei. Deja, „Enron“ akcijos krenta…. Ir niekas iš bendradarbių net neįtaria, kad viso labo per vieną dieną jų „Amerikietiška svajonė“ išgaruos kaip dūmas…

Filmas pagal tikrus įvykius – stambiausia JAV kompanijos bankroto istorija už 25 milijardus dolerių! Korporacijos „Enron“ kilimas ir kritimas parodytas realiaus darbuotojo, Brajano Kruverio akimis.

 The Pursuit of Happyness (2006)

the-pursuit-of-happyness

Filmas paremtas tikrais įvykiais iš Chriso Gardnerio gyvenimo, vienišo tėvo, priversto gyventi gatvėje, praėjusio visus sunkumus ir negandas, tačiau pasiekusio savo taip ilgai ir atkakliai siekto tikslo.
Graudus, tačiau labai, labai stiprus filmas. Rekomenduoju VISIEMS, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, religijos ir t.t. Tai filmas, galintis pakeisti jūsų gyvenimą.

 

 

Wall Street Warriors (2008)

Dokumentinis serialas apie žmones, kurie dirba toje pačioje garsiojoje gatvėje: treiderius, advokatus, fondų valdytojus, pardavimų agentus ir pan. Ko gero, vienas naudingesnių objektų iš mūsų filmų sąrašo apie treiderius. Serialas nufilmuotas paprastam žiūrovui, todėl viskas rodoma gana paviršutiniškai. Bet nors akies krašteliu pažvelgti į realius treiderius, vartančius milijonais dolerių, labai įdomu, informatyvu ir neblogai motyvuoja.

 

Wall Street: Money Never Sleeps (2010)

wall_street_money_never_sleeps_ver2

Garsaus filmo tęsinys, deja, netoks stiprus, kaip buvo reklamuota. Istorija apie tėvo santykius su dukra, apie tai, kad bėgant metams žmonės mažai keičiasi. Visi mes liekame tais, kuo norime būti.

 

 

Limitless (2011)

Limitless_002

Ar niekada nesvajojote būti pačiu gabiausiu ir protingiausiu? Bradley Cooper herojui tai pavyko, kai jis pradėjo vartoti įslaptintos gamybos tabletes NZT. Per trumpą laiką, iš buvusio nevykėlio jis tampa super-žmogumi, uždirba pinigus biržoje, išmoksta groti pianinu, artėja prie didelės sėkmės. Tačiau tabletės turi ir šalutinių poveikių… Geras, motyvuojantis filmas su nelaukta pabaiga.

 

Too Big to Fail (2011)

TooBigToFailPoster

Filmas chronologiškai pasakoja apie karštą 2008 metų vasarą, kai visa pasaulio finansinė sistema pakibo ant plauko ir prasidėjo krizė. Bankai, gigantiškos bendrovės krito viena po kitos. Dinamiškas siužetas, pagal tikrus faktus, tikros pavardės ir dokumentai, aštrūs ir trumpi dialogai, milijardiniai sandoriai, sėkmė ir nemalonios staigmenos. Filmas patiks visiems, kas domisi finansais, istorija, investicijomis.

 

Margin Call (2011)

margin_call_poster01

Ne itin vykęs bandymas parodyti paprastam žiūrovui kaip prasidėjo finansinė krizė. Tiems, kam pažįstamos finansinės rinkos, daugelis dialogų sukels šypseną, o nepažįstantiems filmas gali būti nuobodokas. Filmą gelbėja puikus aktorių sąstatas.

 

Arbitrage (2012)

Arbitrage (2012)

Robertas Mileris – charizmatinis finansinis machinatorius ir genialus meilužis. Jis pripratęs, kad jo laukia ir žmona, ir meilužė, o milijonai dolerių tiesiog krenta iš dangaus. Tačiau išpūstas verslas negali ilgai laikytis. Tai pajutęs, jis bando iškišti savo hedž-fondą stambiam bankui, kol dar neišlindo jo aferos. Bet nenumatyti įvykiai ir nelemtos klaidos stumia ji beviltiškam žingsniui…

 

Assault on Wall Street (2013)

Asalto_en_Wall_Street-886540044-large

Filmo herojus Džimas – statistinis Niujorko gyventojas, dirbantis apsauginiu ir labai mylintis savo sergančią žmoną. Po to, kai ateina ekonominė krizė ir jis praranda savo santaupas, o bankas atima namus, Džimas jau nebeturi ko prarasti… Buvęs karo snaiperis kupinas keršto ištaškyti visus bankininkus, kurie sukėlė krizę.

The Wolf of Wall Street (2013)

the wolf of wall street

Istorija apie treiderį Džordaną Belfortą, kurio gyvenime buvo visko: kalnai pinigų, narkotikai, baimė, meilė, nusivylimas, laimė. Po to, kai bankrutavo bankas, kuriame dirbo Džordanas, jis su draugu nusprendė atidaryti savo firmą. Iš esmės, filmas apie tai, kaip vaikinukas sukūrė didžiulę imperiją iš mažos firmos, dėka savo sumanumo, gudrumo ir valios.

The Big Short (2015)

Bredas Pitas, Rajanas Goslingas, Stivas Karelas ir Kristianas Beilas – rinktiniai aktoriai, suvaidinę Maiklo Liuiso filme „Didžioji skola“ – apie amerikiečių finansistus, sugebėjusius numatyti 2007-2008 metų krizę ir uždirbti iš jos.

Filmas labai kietas, aktorių vaidyba puiki. Su humoru ir pikta ironija mums „ant pirštų“ paaiškinama, kodėl įvyko 2008 m. krizė ir kaip griuvo hipotekos skolų piramidė, iš kurios pelnėsi visi, kas netingėjo.

Iš pamokų, naudingų treideriui, verta pažymėti tai, kad filme labai gerai pademonstruojama tai, kad fundamentinė analizė gali veikti su LABAI dideliu užlaikymu, kuris gali sunaikinti Jūsų depozitą, jeigu suklysite su laiko faktoriumi.

Filme skamba labai daug profesionalios treiderių leksikos, dėl ko daugeliui filmas gali pasirodyti per sudėtingas, ypač tiems, kas nėra susidūręs su finansų pasauliu.

L’outsider (2016)

Dramatiška istorija apie treidingo užkulisius viename stambiausiame banko pasaulyje – Société Générale. Filmas pagrįstas realiais įvykiais ir pasakoja apie treiderio Džeromo Kervjelio pakilimus ir nuopuolius, kuris 2008 m. krizės metu atnešė bankui 5 milijardų eurų nuostolį.

Filmas labai primena „Rogue trader“ siužetą, aprašytą aukščiau ir pirmiausiai bus įdomus tiems, kas susijęs su treidingu. Nesunku nuspėti, kad istorija kartojasi ir praeities klaidas vėl daro nauja karta.

Įdomu yra tai, kad Džeromas Kervjelis buvo labai geras treideris, per savo karjerą uždirbęs bankui milijardus pelno. Tačiau pernelyg didelis pasitikėjimas savimi jį pražudė. Niekada neleiskite net ilgai serijai sėkmingų sandorių užtemdyti savo proto.

Gold (2016)

Šis filmas nėra tiesiogiai susijęs su treidingu, tačiau labai gerai parodo didelių pinigų psichologinę pusę.

Kenny Wellso istorija – šiuolaikinio aukso ieškotojo, apsukraus verslininko ir svajotojo, kuris niekada nepraranda optimizmo ir laukia šanso iš esmės pakeisti savo likimą. Stovėdamas ant bankroto slenksčio, Wellsas suranda partnerį – geologą, kuris padėtų jam realizuoti fantastinį planą: surasti auksą netyrintose Indonezijos džiunglėse.

 

The Wizard of Lies (2017)

Garsioji Bernardo Medoffo istorija – žmogaus, kuris kurė NASDAQ, buvo treideris, investuotojas, vienas pirmųjų elektroninės prekybos pradininkų biržoje. Per paskutinius 15 metų Medoffas nesudarė nė vieno tikro sandorio (visi buvo fiktyvūs), o prasuko didžiausią pasaulyje finansinę aferą pagal Ponzi sistemą.

Madoff Investment Securities buvo laikoma viena patikimiausių ir pelningiausių investicinių fondų JAV, kuri atnešdavo investuotojams 12-13% metinių palūkanų. Dauguma manė, kad Medoffo fondas sėkmingai veikė dėl insaido informacijos. Deja, piramidė sugriuvo ir investuotojai prarado apie 64,8 milijardo dolerių. Medoffas buvo nuteistas 150 metų kalėjimo, o jo šeima išgyveno tikrą tragediją. Aferistą puikiai suvaidino Robertas De Niro.

Billions (2016-2018)

Niujorko širdyje, valdžios ir didelių pinigų pasaulyje, vyksta įnirtinga kova tarp ambicingo finansininko iš Volstrito, Bobio Akselrodo (akt. Damian Lewis), ir principingo JAV prokuroro – Čeko Roudso (akt. Paul Giamatti).

,,Billions“ garsėja savo realistiškumu – serialas buvo sukurtas remiantis JAV prokuroro Preeto Bharara ieškinio motyvais ir teisinėmis kovomis su rizikos draudimų fondų magnatu Stevu Cohenu. Preetas Bharara žinomas kaip vienas ryškiausių kovotojų su Volstrito korupcija, bet neseniai buvo atleistas JAV prezidento Donaldo Trumpo. Seriale gausu išskirtinių Volstryto tikroviškumo detalių: nuo ten vykstančių aferų iki serialo veikėjų kalbos manieros.

 

7 KOMENTARAI

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juozas Petkauskas
Juozas Petkauskas
2018-07-30 10:11

Sveiki, rekomenduociau paziureti seriala MILIJARDAI (2018) is fil……in apie prekiautojus akcijom……..itraukiantis serialas

Audrius
Audrius
2018-03-13 19:14

man gold lb geras

Mykolas
2017-10-07 08:47

Atnaujinta.

Mykolas
2017-07-21 23:12

Atnaujinta.

Evaldas
Evaldas
2015-08-21 19:44

Filmas Rounders patiko labai. Svarbiausiai igudziai, kuriu deka pinigai ne problema 🙂

dzionis
dzionis
2015-03-24 16:40

The Pursuit of Happiness visiem rekomenduoju pažiūrėti 🙂

Donatas
Donatas
2014-04-13 22:25

Aciu uz gerus filmus:)

Prisijunk

2,280SekėjaiPatinka
1,500ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

7
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x
()
x