Antradienis, 21 gegužės, 2024

Forex rinkos perspektyvos 2015 m. gruodžio 14 – 20 d.

Praėjusią savaitę JAV doleris jautėsi pakankamai silpnai. Treideriai, spekuliantai ir investuotojai, matomai, uždarinėjo savo ilgąsias pozicijas su amerikiečių valiuta, artėjant FRS posėdžiui ir apskritai, baigiantis metams.

Jav doleris sustiprėjo prieš prekines valiutas, ypač prieš Kanados dolerį, kadangi naftos kainos pasiekė naujus minimumus. Tuo tarpu kiti centriniai bankai – Šveicarijos ir Naujosios Zelandijos – nutarė nešvelninti monetarinės politikos, todėl šios valiutos sustiprėjo prieš JAV dolerį. Euras ir jena sustiprėjo kaip valiutos “prieglobsčio slėptuvės”, ko pasekoje JAV dolerio indeksas (DXY), nuo apvalių 100 zonos maksimumų nusileido link 97 zonos.

jav dolerio indeksas

Ilgai lauktas FRS posėdis, įvyks kitą savaitę, trečiadienį. Dabar rinka yra įsitikinusi, kad reguliatorius pakels bazinę palūkanų normą. Ateities sandorių rinkoje ši tikimybė vertinama 85%.

Greičiausiai, ko reiktų laukti –  kad FRS posėdis nesuteiks doleriui didelės jėgos, kadangi akivaizdu, kad monetarinės politikos griežtinimas vyks palaipsniui. FRS stengsis, kad jis būtų kaip galima neskausmingesnis amerikiečių ekonomikai. Tačiau tuo pat metu, rizika, kad doleris nukris žemyn dėl “balandiškų” FRS pareiškimų irgi yra apribota: visų pirma, bulių pozicijos su USD jau atliko korekciją, antras dalykas – FRS vargu ar pasisakys, kad doleris yra per stiprus. Tokiu būdu, rinkos dalyviai lauks santykinai ramios rinkos reakcijos į šį posėdį.

EUR/USD

Valiutų pora EUR/USD praėjusią savaitę testavo vis aukštesnius lygius, nors svarbus pasipriešinimas ir nebuvo įveiktas. Dabar rinkos dėmesys yra nukreiptas į FRS posėdį gruodžio 16 d. Nors nėra laukiama didelių veiksnių, dėl kurių stiprėtų doleris, tačiau nereikia pamiršti, kad bazinės palūkanų normos padidinimas, nors ir mažas, padidins skirtumą tarp FRS ir ECB bankų, būtent dolerio naudai.

Praėjusią savaitę jokios svarbesnės informacijos apie ES ekonomiką nebuvo. Ateinančią savaitę pagrindinės naujienos ekonomianiame kalendoriuje bus: verslo aktyvumo indeksas gamyboje ir paslaugų sferoje (trečiadienį). Tai bus naujausi duomenys, kurie charakterizuos paskutinius ES ekonomikos pasikeitimus. Taip pat atkreipsime dėmesį į publikacijas iš Vokietijos: ekonominių nuotaikų indeksas iš ZEW antradienį ir verslo sferų nuotaikų indeksas iš IFO penktadienį.

Atsiminkime, kad stiprus euras ypač nenaudingas Europos Centriniam bankui: politikams teks įsikišti, mažiausiai žodžiais, jei intensyvus kilimas tęsis ir toliau.

EURUSDDaily

Iš techninės pusės: tenka konstatuoti, kad esamas trendas apsisuko bulių pusės (slankieji vidurkiai 8 ir 21 EMA persikirto). Taigi, su klasikinėmis korekcijomis, EUR/USD kyla. Grafike matome susiformavusį Vidinį barą, esantį ant palaikymo lygio 1.09140. Tikėtinas kilimas ir toliau, tačiau reiktų atsiminti, kad viršuje laukia nemažai pasipriešinimo kliūčių: 61,8 Fibo lygis nuo kritimo spalio – lapkričio mėnesiais (1.1115), taip pat lieka nepramuštas 200 dienų slankusis vidurkis.

GBP/USD

Svaro valiuta, kaip ir paprastai, išsiskyrė savo volatilumu. Kabelis iš pradžių nukrito dėl daug didesnių nei tikėtąsi, apdirbimo pramonės sumažėjimo rodiklių Anglijoje. Vėliau GBP/USD suformavo daug didesnį minimumą 1.4955, tačiau paskui susigrąžino pozicijas ir grįžo link 1.5200.

anglijos bankas

Praėjusią savaitę posėdžiavęs Anglijos bankas nekeitė monetarinės politikos, pabrėždamas, kad infliacija Jungtinėje Karalystėje išlieka žema dėl naftos kainų kritimo. 8 ir 9 komiteto narių balsavo už svaro bazinės palūkanų normos išlaikymą 0,5% lygyje. Sutinkamai su reguliatoriaus prognoze, vartojimo infliacija išliks žemiau 1% lygyje pirmąjį 2016 metų pusmetį, o naftos kainų kritimas gali negatyviai atsiliepti svarui.

Sekančią savaitę atkreipkite dėmesį į Anglijos infliacijos statistiką antradienį, darbo rinkos statistiką trečiadienį ir mažmeninius pardavimus ketvirtadienį.

GBPUSDDaily

Iš techninės analizės pusės, palaikymas 1.5000/1.4950 lygyje pasirodė kaip itin tvirta atrama svarui: kursas net keletą kartų atšoko nuo šių lygių. Nors slankieji vidurkiai dar nepersikirto ir formaliai meškų trendas vyrauja, tačiau porą turi potencialo kilimui link 1.5300, jei tolimesnės naujienos iš JK būtų geros, ir susikoreguotų naftos kainos. Kitu atveju, lauksime tolimesnės poros volatilumo ir meškų bandymų traukti kainą žemyn.

USD/JPY

Valiutų pora USD/JPY pramušė apatinę mėnesinio diapazono ribą 122.20. Tam pasitarnavo naftos kainų kritimas ir jenos paklausa. Be to, Japonijos ekonomikos statistika atnešė keletą siurprizų. Geriausia naujiena tapo BVP augimas nuo -0,2% iki +0.3%. Tokiu būdu, Japonija daugiau nėra techninės recesijos pusėje.

Japonija: BVP tempo augimas, %

 

japonijos bvp

Kitą savaitę atkreipkite dėmesį į aktyvumo indeksą gamybos sektoriuje ir paslaugų sferoje pirmadienį. Penktadienį numatytas Japonijos banko posėdis ir spaudos konferencija. Laukiama, kad centrinis bankas nekeis monetarinės politikos, o tai suteiks jenai palaikymo. Gruodžio 16 d. vyksiantis FRS posėdis, savaime aišku, taip pat darys poveikį USD/JPY porai: palūkanos normos pakėlimas turėtų pozityviai atsiliepti doleriui, bent jau trumpalaikėje perspektyvoje, tačiau didelių jėgų, greičiausiai amerikiečių valiuta negaus.

USDJPYDaily

Palaikymas matomas 120.60, jei bus bandymai pramušti šį palaikymą ir tai pavyktų, tai galėtų atverti porai kelią link 120.20 ir 119.00. Pasipriešinimas 122.30.

4 KOMENTARAI

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
as123
as123
2015-12-13 15:33

tai siu poru kaip ir nereikia liesti dabar?

as123
as123
2015-12-13 19:54
Atsakyti į  Mykolas

O tai kokie patarimai? parduot, pirkt?

Prisijunk

2,409SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

4
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x