Trečiadienis, 27 rugsėjo, 2023

Indikatorius Awesome Oscillator – ką reikia žinoti

Šis turinys rodomas tik prenumeratoriams

Prenumeruokite, kad atrakintumėte šį turinį.

Sveiki, mielieji skaitytojai, Forex treideriai!

Mūsų portale yra publikuota labai žinoma prekybos sistema Profitunity, kurią sugalvojo ne mažiau žinomas treideris Billas Willjamsas. Darbui su šia sistema, autorius sukūrė keletą indikatorių, vienas kurių turi labai intriguojantį pavadinimą – Nuostabusis Billo Willjamso Osciliatorius (Awesome Oscillator, AO). Ir kaip jau nuspėjote, būten jį mes šiandien ir aptarsime.

Indikatoriaus charakteristikos

Nežiūrint į intriguojantį pavadinimą, šis osciliatorius mažai kuo skiriasi nuo visiems žinomo MACD. Darbo principai su šiuo indikatoriumi praktiškai yra tokie patys. Iš esmės – indikatorius padeda nustatyti judinančią rinkos jėgą, išskaičiuodamas lėtojo slankiojo vidurkio su periodu 34, veikiančio pagal medianos kainą, reikšmes, iš greitojo slankiojo vidurkio su periodu 5. Histograma yra sudaryta iš dviejų spalvų stulpelių – raudono ir žalio. Jeigu stulpelis raudonas, tai jis žemiau prieš tai buvusio, jeigu žalias – aukščiau.  Ocsiliatoriaus histograma šokinėja ties nuline linija ir neturi perpirkimo – perpardavimo lygių.

Indikatorius AO įeina į terminalo Metatrader 4 standartinių indikatorių rinkinį ir neturi jokių nustatymų, išskyrus spalvinius. Tam, kad pridėti jį į grafiką, terminale reikia spausti: Insert>Indicators>Bill Williams>Awesome Oscillator.

Čia slankiųjų vidurkių periodai yra griežtai įtvirtini indikatoriaus kode. Tačiau, eksperimentų dėlei, jūs galite atsisiųsti vartotojiškų AO indikatorių rinkinį, kurį rasite mūsų forume. Ten rasite nemažai indikatoriaus AO variantų, bus galima keisti periodus, taip pat yra paaiškinimai, paveiksliukai, taisyklės (anglų k.).

Indikatoriaus skaičiavimo metodika

Kainos mediana (Median Price) atrodo kaip dalis, kai iš maksimalios kainos ir minimalios kainos, yra padalinta iš dviejų. Kartais skaičiavime taip pat naudojama Tipinė kaina (Typical Price), kuri gaunama, kai maksimali, minimali ir uždarymo kainos dalijamos iš trijų.

Indikatoriaus AO skaičiavimo metodika labai paprasta – pakanka išskaičiuoti slankaus vidurkio skirtumus nuo medianos kainos su periodais 34 ir 5.

Kaip matome, du slankieji vidurkiai visiškai pakartoja indikatoriaus formą. Tokiu būdu, skaičiavimo formulė atrodys taip:

AO = SMA (Median Price, 34) — SMA (Median Price, 5)

kur:

SMA — paprastas slankusis vidurkis,

Median Price — medianos kaina.

Signalai, generuojami indikatoriaus Awesome Oscillator

Nežiūrint į tai, kad AO yra priskiriamas prie osciliatorių kategorijos ir buvo kuriamas kaip vienas iš filtrų strategijoje Profitunity, šis indikatorius duoda ir savarankiškus signalus rinkoje.

Nulinės linijos perkirtimas arba signalas “Nulinis kryžius” 

Pats paprasčiausias bazinis signalas, generuojamas indikatoriaus Awesome – tai Zero Line Cross. Signalas pirkimui atsiranda, kai histograma kerta nulinę liniją iš apačios į viršų. Pirmas stulpelis yra žemiau nulinės linijos, o antras aukščiau nulinės linijos. Pardavimui signalai tiesiog atvirkštiniai.

Signalas “Du pikai” 

Signalas Twin Peaks” (arba “Du pikai””) pirkimui vykdomas, kai atsirandas antras lokalus minimumas aukščiau prieš tai buvusio, ir tie lokalūs minimumai yra žemiau nulinės linijos. Pardavimams reikia surasti du žemėjančius maksimumus. Jeigu susiformuoja trečias lokalus minimumas aukščiau antrojo pirkimams arba maksimumas žemiau antrojo pardavimams, tai jis yra vertinamas kaip sustiprinantis signalas:

Iš tikrųjų, tai nėra labai patikimas signalas, kadangi gali formuotis ir keturi iš eilės žemėjantys maksimumai, kaip grafike aukščiau.

SIgnalas “Lėkštutė”

Signalas “Lėkštutė” (arba “Saucer”) pirkimams susiformuoja tada, jeigu Awesome Oscillator yra aukščiau nulinės linijos, o histograma keičia savo kryptį iš krintančios į kylančią, tai yra, iš trijų histogramos stulpelių pirmasis gali būti bet kokios spalvos, antrasis raudonas ir žemiau pirmojo, o trečiasis aukščiau antrojo ir žalias. Šį signalą Signalas formuoja įdubimą – “lėkštutę”, o atrodo jis taip: 

Tai vienintelis signalas pirkimui, kuris atsiranda, kai histograma yra aukščiau nulinės linijos. Tai taip pat gana silpnas signalas, kadangi po pirmo piko/įdubimo judėjimas gali būti itin trumpalaikis, ir uždirbti jame galima tiesiog nespėti. Geriausia imti “lėkštutės” signalus, kai pirmas pikas arba įdubimas yra netoli nuo nulinės linijos, ir indikatoriui dar yra kur kristi – kaip pardavimo atveju, grafike aukščiau.

Atsiminkite, kad “Lėkštutės” susiformavimui pirkimo atveju, histograma turi būti būtent aukščiau nulinės linijos, o pardavimų – žemiau. Iš esmės, šis modelis parodo įėjimą į besitęsiantį trendą po nedidelės korekcijos, todėl grafike įėjimui pagal šį signalą jūs turite matyti kylantį trendą, o pats indikatorius idealiu atveju turi palengva kilti iš priešingos zonos. Štai, geras pavyzdys pirkimui:

Beje, toks signalo variantas pardavimui yra vadinamas “Apversta lėkštute”.

Pabaigai

Awesome Oscillator – įdomus ir efektyvus instrumentas, gebantis duoti gerus signalus įėjimui į rinką. Nežiūrint to, kaip ir bet kokį kitą indikatorių, Awesome Oscillator verta naudoti prekybos sistemoje kartu su kitais indikatoriais. Atsiminkite – indikatorių, kurie neklysta, nebūna. Laikykitės kapitalo valdymo taisyklių ir nedidinkite rizikos sandoriams. Kruopščiai laikykitės savo prekybos sistemos taisyklių, kuri turi būti tinkamai ištestuota istorijoje.

Patys AO signalai yra pakankamai vienareikšmiški ir paprasti interpretavime, todėl jų taikymą  savo prekyboje galima rekomentuodi naujokams. Tuo pačiu, reikia atsiminti, kad indikatorius AO gaudo trumpalaikius impulsus, todėl verta sukoreguoti atidarytų pozicijų laikymą pagal savo sistemos laiko intervalą, paprastai tai iki 5-10 žvakių, ne ilgiau.

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,690ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x