Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024

Investavimas – Kaip nusipirkti Apple akcijų

Investavimas į įvairių stambių kompanijų akcijas (pvz. Apple) visada buvo geras būdas padidinti kapitalą. Ypač patyrusiems investuotojams, kurie žino, kaip orientuotis, kokius aktyvus ir kokiu metu pelningiau pirkti ir kokią strategiją taikyti.

Treidingo naujokai turėtų suprasti, kad panašios spekuliacijos reikalauja tam tikrų žinių ir įgūdžių, didelio atsparumo stresui ir kruopštumo sekant kotiruotes.

Priešingu atveju jokie “mėlynieji žetonai”, tokie kaip Apple ar Google akcijos, neišgelbės – jais pasitiki atsargūs investuotojai, kuriuos labiau domina nedidelės, bet stabilios išmokos. O treideriai spekuliantai gauna gerą pelną jas pirkdami ir parduodami.

“Obuolinės” kompanijos vertybinių popierių privalumai

  • Šis prekės ženklas yra gerai žinomas pasaulinis prekės ženklas, kurio naujovės ir gadžetai lenkia pasaulį, o tai reiškia, kad bendrovė turi perspektyvų dabartyje ir ateityje.
  • Prekės ženklas yra toks stiprus, kad yra įtrauktas į “Dow Jones” indeksą.
  • Kapitalizacija (visų “Apple” akcijų vertė) 2023 m. pabaigoje pasiekė $3.030 trilijono JAV dolerių.
  • 2015 m. kiekviena akcija buvo padalyta santykiu 7:1 – kadangi vienos akcijos vertė sumažėjo, ji tapo prieinamesnė privatiems investuotojams. Nepaisant to, Apple akcijų kaina vis dar yra aukšta, nors retkarčiais pasitaiko kritimų.
  • Didžiausią sėkmę bendrovė patyrė 2000 ir 2010 m., kai išleido naujausius to meto produktus – iPhone ir iPad, sukėlusius tikrą sąmyšį skaitmeninių technologijų srityje.
  • Investuotojams garantuojama gera grąža – nes produktai yra universalūs ir praktiški – įskaitant iTunes arba App Store paketus, o naudingos taikomosios programos parduodamos palyginti mažomis kainomis. Tokiu būdu bendrovė užtikrina, kad pelnas būtų gaunamas iš įvairių šaltinių. Juk kuo didesnis pelnas, tuo daugiau dividendų gaus akcininkai.

Ir tai yra įmonė, kuri prasidėjo 1976 m. garaže, kur trys vaikinai – Steve’as Jobsas, Steve’as Wozniakas ir Ronaldas Wayne’as – sukūrė ir pardavė savo pirmąjį kompiuterį Apple I!

Ronaldas Wayne’as pardavė savo 10 proc. akcijų vos po poros savaičių už $800, nes bijojo įmonės rizikos. Tai įvyko prieš pat didelę sėkmingo bumo pradžią. Pats Wayne’as dabar yra pensininkas, prekiauja pašto ženklais ir, pasak jo, dėl nieko nesigaili.

Johnas Sculley nebuvo tiesiogiai susijęs su Apple įmonės įkūrimu. Jis buvo antrasis įmonės CEO (generalinis direktorius), pakeisdamas Steve’ą Jobsą 1983 metais. Sculley prisijungė prie Apple iš PepsiCo ir vadovavo įmonei iki 1993 metų.

Steve'as Jobsas, Steve'as Wozniakas ir Ronaldas Wayne'as
1984 m. Steve’as Jobsas, Johnas Sculley ir Steve’as Wozniakas pristato “Apple IIe”. Foto: Bettmann/Getty Images

Reikia pasakyti, kad kompiuteris, kaip įrenginys, buvo išrastas gerokai anksčiau nei iki šios legendinės trijulės, tačiau būtent jie sukūrė įtaisą, kuris galėjo atlikti svarbiausias skaičiavimo užduotis, ir padarė jį masiniu produktu.

Nepaisant visų pakilimų ir nuosmukių, skandalingų atleidimų ir sugrįžimų, Apple buvo pripažinta neabejotina IT pramonės lydere – ji iki šiol gamina išmaniuosius telefonus, iPad’us, grotuvus, į kuriuos lygiuojasi kiti gamintojai. Prekės ženklas ir toliau džiugina savo gerbėjus ir skrupulingai patentuoja savo autorines idėjas.

Apple akcijų pirkimo rizika

Apple akcijų pirkimo rizika

Prieš įsigydami Apple akcijų, turite suprasti, kad vienaip ar kitaip rizika vis tiek bus.

Pagrindinė rizika perkant Apple vertybinius popierius – tai beveik visada istoriškai itin aukšti investiciniai vertinimai, kuriuos rinka jiems kelia pastaruosius kelerius metus (pradedant 2021 m.).

2021 m. akcijų kainos ir pelno santykis pasiekė 30 – tai yra aukštas rodiklis net ir technologijų bendrovėms. Palyginimui, 2009-2018 m. šis santykis buvo apie 15. 2022 m. bendrovės vertinimas padidėjo daugiau nei dvigubai.

JAV monetarinėms institucijoms padidinus dolerio palūkanų normą ir sumažinus turto išpirkimo programą, Apple akcijų kaina gali grįžti prie įprasto vertinimo, o tai reiškia, kad yra labai stiprios korekcijos rizika. Investuotojams, kurie Apple akcijas perka tam, kad jas laikytų dešimtmečius, rizika nėra tokia didelė kaip treideriams, kurių planavimo horizontas yra 2-5 metai.

Dar viena rizika perkant Apple vertybinius popierius yra “juodųjų gulbių”, t. y. įvairių nenuspėjamų įvykių, atsiradimas. Atsižvelgiant į tai, siekiant subalansuoti portfelį, reikėtų jį diversifikuoti įsigyjant kitų “mėlynųjų žetonų” vertybinių popierių.

Apple akcijų kursas

Investuotojus jis taip pat džiugina aukštomis kotiruotėmis. Brokerių ir finansų svetainėse galite susipažinti su dienos, savaitės, mėnesio, ketvirčio kainų pokyčių grafiku ir pasirinkti pirkimo/pardavimo laiką.

Bendra ir techninė Apple akcijų analizė

Investuotojai, 2012 m. įsigiję Apple akcijų, savo kapitalą padidino bent 10 kartų.

apple akcijų kainų dinamika

Per visą savo istoriją kompanija kelis kartus atliko akcijų skaidymą, kad vienos akcijos vertė neviršytų 2 000 JAV dolerių. Laikraštis New York Times apskaičiavo, kad tie, kurie 1997 m. įsigijo akcijų už sumą, atitinkančią tuometinio nešiojamojo kompiuterio Apple PowerBook 3400c kainą, šiandien gautų daugiau nei milijoną dolerių pelno! Norėdami atlikti techninę “Apple” akcijų analizę ir sekti bendrovės naujienas, naudokitės svetainėmis:

http://www.marketwatch.com/investing/stock/aapl

https://www.wsj.com/market-data/quotes/AAPL

Kainas galima prognozuoti tik išsamiai išnagrinėjus pelno ataskaitas. O tam įtakos turi kiekvienas naujas produktas. Kai tik išgirstama apie naujo produkto pristatymą, tai yra signalas, kad akcijos per tam tikrą trumpą laikotarpį brangs. Paprastai ažiotažas prasideda jau likus savaitei iki pristatymo – ir dėl produkto, ir dėl akcijų. Paklausa didėja, o paskui – ir kaina.

Paskelbus apie pardavimo pradžią, pardavimas prasideda palaipsniui – Amerika ir Europa pirmosios sulaukia naujovės. Azija – maždaug 5-10 dienų po jų.

Be to, būtina atidžiai stebėti JAV ekonomikos būklės pokyčius – stiprūs dolerio (o Apple akcijos kotiruojamos jais) pokyčiai gali stipriai paveikti ne JAV gyvenančių investuotojų interesus.

Norėdami įsigyti Apple vertybinių popierių, kreipkitės į bet kurią brokerių bendrovę, turinčią prieigą prie užsienio biržų.

Kokioje biržoje prekiaujama Apple akcijomis – JAV NASDAQ biržoje ir Londono vertybinių popierių biržoje jomis prekiaujama su tikeriu AAPL.

Kaip ir kur nusipirkti Apple akcijų

Kaip ir kur nusipirkti Apple akcijų

Iš pradžių turite pasirinkti brokerį ir įnešti tam tikrą sumą į savo sąskaitą (suma turėtų būti apskaičiuota pagal akcijų, kurias norite pirkti, skaičių).

Tada įveskite užklausą pirkti tokį patį akcijų skaičių. Kai brokeris įvykdys pavedimą, akcijos priklausys jums ir generuos dividendus, jei toks yra jūsų tikslas.

Kai norėsite parduoti akcijas, įvesite pavedimą ir nurodysite kainą, kurią norite gauti.

Įvykdę pavedimą, savo sąskaitoje matysite sumą, dėl kurios kreipėtės.

Akcijų kaina visiškai priklauso nuo rinkos sąlygų ir nėra niekaip apdrausta. Todėl jūsų pajamos taip pat priklausys nuo akcijų kurso kilimo arba kritimo.

apple akcijos investavimas

Norint įsigyti realių akcijų, pirmiausia būsite įtrauktas į bendrovės akcininkų registrą, – teoriškai vertybinius popierius galite pirkti vienoje brokerio įmonėje, o parduoti – kitoje. Iš tikrųjų niekas to nedaro, ypač jei suma mažesnė nei milijonas dolerių.

Investuotojai, kurių sumos viršija 100 tūkst. dolerių, dirba su amerikiečių brokeriais, kurie juos nuveža į biržą, kurioje jie yra akredituoti, pavyzdžiui, Fidelity, Charles Schwab arba Merrill Edge. Minimalūs depozitai ten yra nuo 10 iki 25 tūkst. dolerių, be to, yra apribojimų, susijusių su instrumentais ir veiksmais.

Galite pabandyti prekiauti per Interactive Brokers, kur minimalus depozitas yra 10 tūkst. dolerių, tačiau dėl didelių Amerikos brokerių komisinių dirbti su tokiomis mažomis sumomis nėra labai pelninga.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis brokerį Apple akcijų pirkimui?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis brokerį Apple akcijų pirkimui

Kadangi visi dokumentai dabar tvarkomi internetu, jums nereikia ieškoti brokerio savo mieste ar net šalyje.

Geras brokeris turi atitikti tris svarbius kriterijus:

  • Per brokerį turite turėti prieigą prie vertybinių popierių biržos, kurioje prekiaujama “Apple” akcijomis. Pagrindinė šių vertybinių popierių apyvarta sukasi Nasdaq biržoje. Kai kurios bendrovės akcijos buvo įtrauktos ir yra kotiruojamos keliose kitose biržose – Londono vertybinių popierių biržoje, Berlyno vertybinių popierių biržoje ir Borsa Italia.
  • Brokeris turi turėti licenciją – pageidautina, kad ji būtų išduota autoritetingiausių pasaulio reguliavimo institucijų. Pavyzdžiui, U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), UK Financial Conduct Authoritу (FCA) arba Vakarų Europos ir Australijos vertybinių popierių reguliavimo institucijų.
  • Kai kurie investuotojai domisi Apple akcijų pasirinkimo sandoriais, kurie leidžia geriau valdyti riziką. Todėl turėtumėte patikrinti, ar jos įtrauktos į brokerio prekybos priemonių sąrašą.

Jei šiam klausimui skirsite pakankamai dėmesio, rasite 2-3 dešimtis didžiausių tarptautinių brokerių. Tiesą sakant, jų yra dar daugiau. Nepaisant visų niuansų ir apribojimų vertybiniai popieriai yra tokie vertingi finansų pasaulyje, kad bent nedidelį Apple akcijų paketą verta įsigyti į savo portfelį, o galbūt net pradėti jį formuoti iš jų.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kiek pelno atneša 1 Apple akcija?

Internete yra daugybė skirtingų skaičiavimų. Yra net duomenų, kad vidutiniškai akcijų kaina per savaitę padidėja 1, 45 %, o investuotojas gauna 14,5 JAV dolerio grąžą. Bet čia tuo atveju, jei savaitė prekybos požiūriu buvo gera. Tačiau net ir turint tokius įvesties duomenis apie vieną akciją, suma atrodo juokinga. Todėl viską lemia perkamų akcijų skaičius, bendra investicijų suma ir investavimo laikotarpis. Rekomenduoju pirkti akcijas ir pamiršti apie jas bent porai metų, o geriau ir daugiau.

Kur nusipirkti Apple akcijų?

Biržose Nasdaq, Fidelity, Charles Schwab, Merrill Edge. Minimalus depozitas – 10-25 tūkst. dolerių. Yra apribojimų dėl instrumentų kiekio ir veiksmų.

Kur nusipirkti Apple akcijų tiesiogiai?

Norint tiesiogiai įsigyti Apple akcijų, reikia: pateikti paraišką brokerio svetainėje ir užpildyti anketą. Jei investuojate dideles sumas, turėsite patvirtinti savo pajamų šaltinius. Nusiųsti brokeriui visų dokumentų skenuotus variantus – jų patikrinimas užtruks nuo 1 iki 5 darbo dienų. Kai tik jie atidarys jums sąskaitą, galėsite ją papildyti ir pradėti investuoti.


Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Rezultatai treidinge yra individualūs ir priklauso nuo patirties bei disciplinos. Savo įgūdžius ir discipliną galite patobulinti mūsų kurse: Jaunojo treiderio ABC

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,399SekėjaiPatinka
1,810ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x